Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, sti ce a fost funny, ca i-am zis ca e banana bread si el a luat-o ca e chiar paine si a zis ca se mira ca e ff aromata
, aseara i-am zis ca e praji si a zis... da?
nu arunca orhideele... daca le tii la geam in 2 luni infloresc
ai face o gradina in casa... si ai casa mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am sunat pediatra si la 3.30 mergem la cabinet sa o vada. A zis ca e cam ciudat cu scaunele ca sunt ba moi ba tari...a zis ca posibil de la dinti dar sa ii facem si o cropocultura.
Tb sa o tin la regim- banana,branza de vaci, orez cu morcovi....tot ce ii place ei

Pana acum a facut kk de 2 ori si acum se lupta cu mucii.

Mada- am mai avut muci dar nu asa grav. si eu ii pun ser, aspir apoi vibrocil sau pivalone. Acum i-am pus colargol ca sunt curgatori rau. Vad ca respira pe gura acum...a invatat

ailed- si eu cred ca e viroza ceva..sa vad ce tratam imi da

strumph- multumim

spiridusha- incearca sa ii dai suc in loc de fructele pasate. la noi a mers.

va las

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

cami parca ai spus de analiz,e cum au iesit, e de bine sau de rau ? pozici cu fetele tale cand ne mai arati ?

Spiridusha, hai sa se ia de mana fecioru tau cu mandra mea, si a mea tot asa mofturoasa e... ea papa fructele cat de cat, dar supa cu carne sau ou, neah.... n-ai sa vezi, maxim 4-5 lingurite si dupa aia iaurt completare , dar nici de ala mult, cateva lingurite Slava domnului e ok si asa, are 9.2 kile si nu ai spune ca nu mananca si ca e o sclifosita si jumate, cred ca de la laptele de la mami a facut suncute si falcute

Ally ce -ai mesterit mai mami in weekend de ai fost busy, iar la shopping ? eu as trage o tura azi iar in centru sa imi gasesc ceva pentru duminica , dar nu am chef sa cheltui bani pentru mine, parca vad ca ii iau iar piscoatei si deja ea are mult prea multe

Maryyyyyy am vazut si eu zapada, ieri pe skype de la mama din curte afrumos, chit ca nu am vazut mult, dar a intors laptopul spre geam si mi-a aratat afara de jur imprejur, ce frumos statea zapada pe copaci, gard.... ahh ce-as mai veni sa trag si eu o bulgareala tu ai scos saniuta din pod?

Monas ce mai faci mami de gemenasi, sunteti bine ? ati iesit afara la zapada? hai cu vestile si poate niste poze noi ca mi-e dor de gemenasii tai


Fetele care le strigasem deunazi la catalog, nu ati aparut ... si stiu ca multe din voi cititi dar habar nu am de ce nu si scrieti, e asa greu sa rapiti 5-10 min sa veniti sa ne mai spuneti de mai faceti ? Numai spiridusha a raspuns la apel, eu ma asteptam la mai multa lume sincer .... dar na ce sa ii faci, asa-s eu mai optimista, ca doar speranta moare ultima nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

offf Alexina, pupici la micuta balerina sper sa fie numai de la dinti si nu mai mult si a mea a facut un ditamai kk de a umplut pampersul sa dea pe afara de dimi de cum as upt, mai moale dar nu foarte imprastiat, dar eu il pun pe seama dintilor c in rest nu are nika, e fresh ca o floricica si umblacioasa de era iar sa si-o ia in nas de pe scara, nu sta 2 secunde, am pus-o in patut sa mai stea si ea un pic si eu sa nu ma tot uit dupa ea la fiecare 2 secunde si sa imi tresare inima non stop

Ailed, hahaha sotul tau e tare cica paine cu banane tare asta de tot tu ai uitat de unt sau nu ai pus ca sa mai scazi din calorii ?


Eu acusi ma duc sa ii dau fructele piscoatei si apoi ne imbracma bine si frumos si mergem afara sa facem putina miscare ca dupa un asa weekend plin de dulciuri si bunataturi interzise in dieta trebuie sa facem multaaaaaa miscare , sa imi gasesc un deal de sa il urc impingand la carucior

O zi frumoasa si ne auzim mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

intai si intai sa urez si eu La multi ani! somleac, mami de 5 minuni dulci, sa fi sanatoasa, fericita, puternica si curajoasa si optimista asa cum esti de obicei

ieri a fost superrr la zapada, la ski, la sanius.... a nins intr-una si a fost o zapadaaa in Poiana.

in schimb, dezastru cu parcarile si cu trotuarele necuratate(unele). tipic romanesc...parcari ioc dar iti ridica masina daca parchezi aiurea, erau cateva ridicate pe acolo. abia am gasit parcare.
o aglomeratie si o coada la teleschi...iti pierea tot cheful cand stateai la coada. oare numai la noi este asa?

de fapt, nasii nostrii au zis ca si in Italia, la Cortina la fel era, coada luuuunga dar partia era impecabila nu ca la noi cu gheata si pietre alocuri.
in fine, noi ne-am simtit tareee bine, a fost frumos

Anastasia a venit cu noi si am stat cu ea vreo 2 ore, ne-a tras tati cu saniuta, ne-am plimbat cu ea pe acolo....

hai ca pun cateva poze. si apoi merg sa citesc ce-ati mai scris.

toate mamicile.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Am lasat copilul in pace :))) A baut un ceai si a adormit. O manca el cand i-o fi foame. A avut el o perioada cand manca asa de frumos... Si deschidea gura la fiecare lingurita... Sa se intoarca vremurile alea...

Viiiisss, cat de frumosi sunt bebelusii! Cred ca e o harmalaie la voi cand se joaca!!

Ce-au mai crescut toti..ma uit la poze


Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, chiar am uitat ca am amestecsat-o repede ca se trezea sefa.. si aseara ma uitam in frigi sa vad ce am de cumparat si am gandeam dc mai am unt.. ca tb sa-l pun la prajitura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, spiridusha-pai majoritatea fac 1 an in curand!!!ne-au crescut copiiiam vazut si eu pozele vaostre,ale lui millie si xeo-adica tot ce era nou- niste frumuseti,dragalasi ,numai superlativeastept pozele lui roxy la zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy-ce frumoase sunt pozele!!!sa mor de inima rea,ca vreau si eu mai repedeeeeeeeee!!!!
-ailed-ia scrie-mi cum se numeste pensiunea de care ai zis,sa vad pe net


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-roxy-ce frumoase sunt pozele!!!sa mor de inima rea,ca vreau si eu mai repedeeeeeeeee!!!!
-ailed-ia scrie-mi cum se numeste pensiunea de care ai zis,sa vad pe net


- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


casa magica busteni


Mergi la inceput