Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, iti spun eu ce asta, o vizita la medic, mie una imi suna a viroza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, daca ma lipesc de o geaca pt Andra de iarna pt la anul, sa o iau de 2ani-2 ani junate, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alexina, i-ai dat si ceva siropele..poate de la alea sa se fi inmuiat scaunul, sau de la ceva nou ce a papat, sau poate da un dintisor...
Eu cand a avut muci asa cum zici tu, puneam Pivalone, lasam putin, aspiram si apoi puneam Colargol. Trebuie sa treaca 1-2 zile pana sa se stranga mucisorii. E prima oara cand are muci din astia "infundati"? a mea a fost mai speriata si dormea mai greu prima data cand a avut..ca nu stia sracuta de ce nu mai poate respira asa bine..pe urma s-a obisnuit si cu ei.
Pt tuse ar tb sa o vada un dr sa nu aiba rosu in gat

Sanatate multa micutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele, daca ma lipesc de o geaca pt Andra de iarna pt la anul, sa o iau de 2ani-2 ani junate, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da. Aici masurile sunt 2 ani si 3 ani. 2 si jumatate nu exista. I-am luat si eu Catalinei o hainuta de 2 ani care cred ca ii va veni f bine la anul..acum este palton

Legat de orhidee, am primit si eu una cand a implinit Cristi 1 an, dupa ce i-au cazut florile nu a mai inflorit 1.5 ani , apoi asta vara a inflorit si a stat asa 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada si mie mi s-a intamplat cu orhideea, si mi-a zis o tanti de la flori sa o las la geam, de preferat intr-un vas transparent si sa nu-i pun multa apa odata! mie mi-a inflorit asta care o am o data in iulie cand am plecat in concediu si am lasat-o la cineva si chiar ma ofticam... si odata prin noiembrie si are 4 crengutze cu flori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Vai, capiez! Nu mananca nimic sub nicio forma. Iaurt cu fructe nu, fructe cu cereale/biscuiti nu, acum i-am pus fructe pe masuta lui de la scaun, sa vedem ce se intampla. Orice, sa se joace, se sa plimbe vrea, sa manance nu. Si culmea, nu a mancat mic dejun, de obicei nu mananca. E doar masa aia de noapte, de la 4-5-6 si pe urma ar urma fructele la 10. Si cucu bau...

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Vai, capiez! Nu mananca nimic sub nicio forma. Iaurt cu fructe nu, fructe cu cereale/biscuiti nu, acum i-am pus fructe pe masuta lui de la scaun, sa vedem ce se intampla. Orice, sa se joace, se sa plimbe vrea, sa manance nu. Si culmea, nu a mancat mic dejun, de obicei nu mananca. E doar masa aia de noapte, de la 4-5-6 si pe urma ar urma fructele la 10. Si cucu bau...

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011


are si el o zi mai speciala, lasa copilul... la pranz o s apape bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-neata! si de la noi!
-cami- nu te stresa ca n-ai intrebat de noi- eu stiu cum e cu timpul si cu 2 copii in jur- eu ma duc spre iesirea din casa, sa merg la toaleta, ma opresc la bucatarie ,spal un vas, si uit de ce am plecat incolo- am inceput sa uit mult si desdar ma gandesc ca am o scuza- imi este distrasa atentia mereualteori ma gandesc- am zis multumesc cuiva? sau saru-mana ptr masa? tot timpul sunt activa la conversatie, dar cu ochii spre ei, si uite cum mi se sterge din film..suntem mai bine, mult mai bine zi eu, dar din cand in cand-rar, mai tusim, uneori sergiu mai haraie, dar rar, si abea perceptibil.eu stau si cu urechea pe spatele lui, si mi se pare ca se aud raluri rare,.ba nu mi se pare..oricum diseara mergem la medicul de familie sa-i asculte. o sa zica aia ca sunt nebuna , dar na..
-ally- am pus poze noi. vezi dc m-ai racait ma chinui de 10 zluni sa le scot niste poze pe hartie, si spre rusinea mea de-abea acum am selectat vreo 200 de la nastere pana la 5 luni. din astea selectate, mai trec o data prin ele, si poate raman in total 200 pana la 10 luni, sau 1 an, ca cine stie cand le voi scoate..sunt misto pe calculator, dar si albumele sunt de belea, nu?
- ailed- neata! nu-i asa ca erau mici? capul lor incapea in causul palmei mele in acea pozavoi sunteti bine?
- roxy- sunt curioasa? anastasia a racit? ca eu nu prea te-am auzit pana acum.in principiu cred ca venim peste 2 week-end-uri la munte. stii pensiune ieftina, care sa aiba si de mancare la parter, prin jur, in brasov ?o sa ma apuc sa caut si pe net oricum..alta varianta ar fi sa stam in sinaia, busteni, si sa tragem o tura pe la voi..mai vorbim oricum
- miki- sunt curioasa, ai tai cand au avut bronsiolita, cat a tinut? tusea, haraitul?se vede vreo imbunatattire clinica la mers, sau e prea devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, da mici erau, si a mea era mica rau...eu stiam o pensiune in busteni super oki, tu cum ii culci cand sunteti plecati?
ca astia aveau 2 paturi marisoare in camere, au dormit Maria cu sotul intr-un pat si eu gravi cu Ilinca in celalalt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!

In sfarsit prima noapte dupa multe, in care nu s-a mai trezit amndra mea, si-a revenit la programul ei normal de dinainte de a incepe iar urlatul noaptea de la dinti eu cred ca ea are ora bagata undeva ca mereu se trezeste la 7.45

Eu imi beau cafeluta si mai citesc ce ati scris , piscoata e pe dincolo imi umbla prin cartile de pe noptiera mea , sper sa nu le rupa, studiaza cum se cresc astia mici si urlatori

Madutza nu mai fi suparata, sa ii treaca nasei cum se simt copilasii, Cristi e mai bine ?

Alexina multa sanatate balerieni, off micuta de ea daca situatia nu se imbunatateste eu as spune sa mergi la dr sa vezi cum stau lucrurile

Delia ai fost tare cu banana cake fara unt daca si sotul tau a apreciat-o, bun asa mi-a adus soacra ieri o banana cake mare, se gandea ca nici acum dupa atata timp dupa ce mi-a dat reteta nu fac, nu stie ea de cate ori am facut, chiar sambata am facut 2, dupa ce ma ispitisei tu si irinuca

Yasmi sa iti fie de bine pantetonele, vad ca nu ai citit nimic din urma, esti busy tare

Somleac , mi-a placut cadoul de la sotul tau, super cat despre copilasii cantand toti la multi ani.... ce sa mai spun, parca mi s-a umplut mie sufletul de emotii cand numai am citit, d`apoi tie

Vad ca vorbiti de orhidei, eu am multe prin casa, cred ca vreo 5 acum, imi pun si pe geam la baie sunt si de alea mai micute pitice cu flori mai micute , asa frumusele dr eu le arunc dupa ce le cad flroile, tin cam 1-2 luni, depinde cat de tare am grija de ele, dar imi cumpar mereu altele noi si culori diferite nu-s chiar scumpe, dar nici ieftine, dar decat sa stau sa astept sa faca iar flori la anu si al multi ani, mai bine imi cumpar alte ghivece cu flori proaspete

Va pup , ma duc sa vad unde e si ce face mozoliciul meu o aud ca mestereste ceva pe dincolo pe la mine prin camera


Mergi la inceput