Lei-Fecioare -Balante 2012

Lei-Fecioare -Balante 2012 | Autor: marisa_ana

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit!!!!!!
Sa incepem discutiile despre minumile care vor veni si care ne vor bucura sufletul.
Va astept cu drag burtici de aug -sept 2012!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna ziua ! Sunt Andreea , va rog sa nu radeti de numele meu de pe forum,dar eram intr-o zi la serviciu si nu stiam ce nume sa mai incerc ca nu mergea nici unul si uite asa am ajuns sa imi pun nickname-ul acesta haios.Ma bucur ca s-a deschis un sezon nou cu burtici.Cu ajutorul lui Doamne Doamne voi fi si eu o mamica fericita in septembrie.Abia astept sa ne adunam mai multe,sa discutam,sa schimbam opinii si pareri.Eu abia reusesc sa scap de o raceala crunta in rest cred ca e prea devreme sa vorbesc de greturi si altele.


graviduta fericita 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Oooo ,de cand astept sa se deschida noua odisee de sept-oct !

Felicitari,abea astept sa va strangeti cat mai multe,sa va impartasiti temerile, bucuriile,asteptarile mult timp de acum inainte!

Eu sunt mamica de dovlecel de sept-oct 2009 si strugurasa de sept-oct 2011

PS.
Odiseea este de septembrie-octombrie,nu de august-septembrie ,iar "strengari" se numeste deja o alta odisee. S-a lasat oarecum traditia ca fiecare odisee sa aiba numele propriu,sa fie diferentiata de celelalte.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sansb spune:



Buna tuturor,

De cand am aflat ca sunt insarcinata intru in fiecare zi pe forum, dar abia astazi am reusit sa imi fac cont; cu ajutorul lui Dumnezeu, la inceputul lui septembrie voi fi o mamica fericita.
Andreea,ce ai facut impotriva racelii? Si eu ma lupt de vreo cateva zile cu una ( nu foarte grava, ce e adevarat, dar destul de sacaitoare), si medicul de familie nu mi-a dat voie sa iau decat Faringosept. Abia astept sa merg marti la gineco sa vad ce imi zice...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Salutare gravidutze!
Ati primit felicitari de la burticute din sept-oct 2009, sept-oct 2011, va lipsea o urare de bine de la o burticuta de sept-oct 2010

Va urez o odisee frumoasa de 40 de saptamani si sa va strangeti in brate la final bebelusii sanatosi si frumosi!

PS - daca schimbati numele in sept-oct 2012 ma declar aspiranta la aceasta odisee :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Felicitari si sarcina usoara si fara greturi va doresc.

Imi amintesc si acum ce emotii am avut cand am vazut testul de sarcina pozitiv.

Sunt si eu o mamica fericita care a facut parte din odiseea sept-oct 2011.

Odiseea voastra trebuie sa fie septembrie-octombrie 2012, pentru ca iulie-august exista deja.

Odisee frumoasa va doresc.




Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

buna ziua..
ca si dragile mele colege sunt o mamica de Strugurasi de Sept-Oct 2011 ..
va doresc sa aveti o odisee magica, o calatorie usoara in care sa legati multe prietenii si la capatul careia sa va bucurati cu tot sufletul de minunea din burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Si eu sunt o mamica de struguras sep-oct 2011 ,vreau sa va doresc succes si cat mai putine greturi .
Vad ca sora mea face parte din aceasta odisee sept-oct 2012 ,ma bucur ca vom avea 2 strugurasi in familie

Nu stiu de ce merge atat de "greu" aceasta odisee ,anul trecut erau deja cateva capitole scrise pe timpul asta.






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

ziua buna, burtici! si eu fac parte din odiseea mamicilor de sept-oct 2010.
va doresc sa aveti parte de 40 sapt minunate, fara prea mari batai de cap,iar problema cea mai mare sa fie drumurile dese la baie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

am uitat sa specific ca drumurile dese sa fie datorate pipilicului.
si eu propun schimbarea numelui odiseei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

wow...cat de multe persoane au scris ... nu-mi vine sa cred.Ma intreba cineva ce am luat pentru raceala.Am luat oscilococcinum,sirop doktor mom pentru tuse,multa lamaie cu miere de albine,stat in pat,sare fierbinte pe piept care nu credeam cat de mult calmeaza tusea pana nu am simtit pe pielea mea,vitamina c , mi-am mai luat un sirop de tuse homeopat care se numeste stodal,dar ii detest gustul si nu am luat decat o lingurita si cam atat.Va doresc la toate sanatate multa si o sarcina usoara pentru cele care sunt in situatia mea si felicitari si sanatate multa celor care au deja ingerasii in brate..Despre numele subiectului cred ca moderatorul forumului ar trebui contactat pentru schimbarea numelui,nu?

graviduta fericita 5+

Mergi la inceput