Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:



Kate ii spunem dar bineinteles ca uneori ii spun kate in rest numai nume de alinturi:))) gen frumoasa, matza mica, pitica, tipatoare, terorista(cand e super activa si nici nu ma scapa din ochi sa nu care cumva sa plec de langa ea:)))si tot felul ce-mi vine pe moment

ehh lasa ca mai bine sa se intoarca mai rar pe mine ma terorizeaza cu intorsu pe burta ca si tipa cand e pe burta ca si cum nu i--ar convenii si sta ca barcuta apoi se ridica in maini si se screme tipand:))) dar cum mai spuneam d eo pun pe spate in secunda 2 e inapoi pe burta:))))
de tarat se taraste fie c ai pe spate fie ca i pe burta o pun la un capat si o gasesc la altu.. solutia mea pun perne pe marginea patului si pilota pe cealalta si nu mai pica cel putin momentan

a mea se prinde de picioare unu cu o mana celalalt cu o mana si le baga pe amandoua odata in gura:)))))))))
si isi roade degetele de la maini.. le roade numai de supt nu le suge slava domnului ca tare greu mai dezveti de suptul degetelelor


pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

o sa pun niste pozici facute zilele trecute mai devreme le-am transferat de pe tel pe calc:))
puup


Later edit: Am pus poze hehehe:)




Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am revenit putin.

Am scris cam pe fuga msjl anterior.

Jade - voi ati mai fost la control? Reusesti sa il tii pe T sa nu se ridice in picioare? Inez, daca o tin pe pieptul meu, pe burta se impinge si se ridica in picioare, ceea ce dr a zis ca este contraindicat. Tu ii faci masaj zilnic. Dr a zis ca de 2-3 ori pe zi, dar eu ii fac si la 2 zile uneori

Zubi- dieta disociata are efect, il locul tau as incepe cu ea, as tine-o vreo 2 sapt sa vad efectele si sa capat curaj si vointa; in acest timp sa te informezi si sa iti faci o lista cu alimentele care iti plac si care te ajuta sa iti mentii greutatea. Eu asa am facut si imi e bine. Astept vesti cu rezultatele

Deja sunt 2 saptamani de cand Inez nu se mai trezeste noaptea. Mananca pe la ora 22 si se mai trezeste la 7 dimineata, numai bine sa o pregatim pe Indra de scoala

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mikka f bine ca plecati la munte
noi cand am fost am avut noroc de vreme buna , 6-7 grade zilnic
pe T il scoteam cam de doua ori pe zi , dimineata il scotea taica su cam 20-30 min prin padure (era in capul strazii) iar dupa pranz ieseam cu totii cam o ora jumate-doua
si mie mi a fost teama sa nu raceasca dar nu a avut nici un muc , nimic
distractie placuta !
unde plecati exact ?

maria l am studiat mai devreme si parca nu mai este asa de pronuntata ca la inceput
dar tot m ai speriat si vreau sa merg cu el la un dr

nanna sa stii ca si T sta putin cu capul intr o parte !
mi a promis o prietena ca incearca sa ma ajute cu o programare mai repede la thiery
vreau sa vad ce zice si el

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Sei ,daca o tii in jur de 2 ore in scoica , cum o tii in restul zilei ?
A mea nu mai vrea deloooc jos culcata ,vrea numai ridicata ,eu cel mai mult am tinut-o in scoica 5 ore/ zi ,dar cu pauze de somnn si masa acum vad ca am gresit

Matza ce dulce e Kate


Se pare ca sunt singura care n-a slabit ,gata imi scot din menu produsele de panificatie si dulciurile




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nanna n am mai fost cu el la control
si el da sa se ridice in picioare , eu l am mai lasat
masaj nici eu nu i fac zilnic
dar in orice caz , e inspre bine din cate vad eu

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

ah, am uitat sa va mai zic ceva. Dimitris nu vrea deloc sa se intoarca de pe o parte pe alta. nu da nici un semn ca vrea sa faca asta. ar tb sa ma ingrijorez?
pe de alta parte insa vrea sa se ridice in fundulet. cand il pun in scaunelul de masa care e scobit ca o scoica de masina, incearca sa se ridice in fundulet. se apuca de pantalonasi si icneste de zici ca acus-acus face kk, dar el vrea sa se ridice in fundulet. in brate cand il tinem pe spate la fel face.
dar de ce nu vrea sa se si intoarca pe burtica? pffffff

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)


Nu te ingrijora, fiecare bebe are ritmul sau.
Si bebele meu la fel face.
El e nascut pe 6 oct si nici el nu s-a intors, dar vrea sa se ridice in funduletz si daca il imping inapoi pe spate face crize :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Sei ,daca o tii in jur de 2 ore in scoica , cum o tii in restul zilei ?
A mea nu mai vrea deloooc jos culcata ,vrea numai ridicata ,eu cel mai mult am tinut-o in scoica 5 ore/ zi ,dar cu pauze de somnn si masa acum vad ca am gresit

Matza ce dulce e Kate


Se pare ca sunt singura care n-a slabit ,gata imi scot din menu produsele de panificatie si dulciurile




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






aaa.. eu o tin in balansoar, in pozitia ca in scoica.. sau o pun la joaca la ap de gimnastica ..

eu a ajuns la 57.6 ..cum? nu stiu dar mai am 2 kg de dat jos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui seidana

off.. nu e vb de mama soacra.. ci de faptu ca ma face de ko (involuntar) in fata alor lui.. el baga o minciuna , iar eu pic de papagal.. asa ca m-am super enervat..

as putea incerca pt ca l-am depus inainte de craciun la noi la primarie, iar ei urmeaza sa-l trimita la cluj (stau intr-o comuna la periferie), asa ca ar putea sa fie neprocesat, dar eu una nu sunt omul cu dat mita (ma fac pe mine si transpir toata cand trebuie sa dau spagasin la dr).. asa ca imi pare acum rau ca am ascultat de el... desi na dupa 2 ani nu stiu cum ar fi la serv

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Sei, dak optezi pt 2 ani nu e musai sa stai 2 ani. Eu am luat doi dar o sa ma intorc mai repede. am optat pentru 2 ca sa am flexibilitate. vreau ma intorc la 1, vreau la 2.

Racheel sa stii k e mult mai fain cu cuptor electric, eu cat am cautat un aragaz cu cuptor electric Eu la prajituri pun de sus si de jos. Nu te mai uita in carte k nu e relevant. Cel mai bine e pe incercate :D
Poti face si cu sus cu ventilator.

Alex, La multe lunite Mariei !!!
La multe lunite Mariei de Mikka !!!





Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena, si daca ai optat pt 2 ani si te intorci inainte de un an sau inainte de 2 ani, mai primesti cei 5 mil pe luna?
Multumesc anticipat pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui seidana

off.. nu e vb de mama soacra.. ci de faptu ca ma face de ko (involuntar) in fata alor lui.. el baga o minciuna , iar eu pic de papagal.. asa ca m-am super enervat..

as putea incerca pt ca l-am depus inainte de craciun la noi la primarie, iar ei urmeaza sa-l trimita la cluj (stau intr-o comuna la periferie), asa ca ar putea sa fie neprocesat, dar eu una nu sunt omul cu dat mita (ma fac pe mine si transpir toata cand trebuie sa dau spagasin la dr).. asa ca imi pare acum rau ca am ascultat de el... desi na dupa 2 ani nu stiu cum ar fi la serv




Sei, dak optezi pt 2 ani nu e musai sa stai 2 ani. Eu am luat doi dar o sa ma intorc mai repede. am optat pentru 2 ca sa am flexibilitate. vreau ma intorc la 1, vreau la 2.

Racheel sa stii k e mult mai fain cu cuptor electric, eu cat am cautat un aragaz cu cuptor electric Eu la prajituri pun de sus si de jos. Nu te mai uita in carte k nu e relevant. Cel mai bine e pe incercate :D
Poti face si cu sus cu ventilator.

Alex, La multe lunite Mariei !!!
La multe lunite Mariei de Mikka !!!





Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena, si daca ai optat pt 2 ani si te intorci inainte de un an sau inainte de 2 ani, mai primesti cei 5 mil pe luna?
Multumesc anticipat pt raspuns.

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha


Ingeras nu.. numai daca te intorci inainte de 1 an,alegand 1 an, primesti stimulent pana implineste bb 2 ani

Mergi la inceput