Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatzaa
e o zi frumoasa tare astazi la noi,e soare..de nins uff, nu cred io ca mai vad zapada anul asta:(((

Olla Matza

Natalia , io am vazut, dar cat costa?

Lali,ce ai mamico???ce esti asa scurta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Asta e si mai ok, dar e mai scumpa:
http://www.made-in-china.com/showroom/babybicycle/product-detailIemQptZPsSYD/China-Mother-and-Baby-Tricycle-DW-131-.html

iar asta e originala:
http://www.tagabikes.com/taga-video.asp?lang=eng

E clar: ASTA VREAU DE ZIUA MEA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Matza ma bucur sa te vad... cum merge bussinesu si viata la oras mai mic?
Poze cu Kate ne mai puui? app cum o strigati?

Stefy la multe lunite micului MAX.. sa va aduca numai bucurii! si tu esti scumpa tare la vedere...

Lali
.. cum ii place la Teo in Mei tai.. eu sunt atat de lenesa.. incat de o sapt tot zic ca ma apuc.. insa nici macar masina nu am adus-o acasa..

ZUbi.. e dulce foc Ayu si fara chica in cap

NAti.. bati vre-un apropo? mi-ar place si mie asa ceva.. insa dupa ce incep munca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

fetelor am lipsit o perioada de aici , dar mtivat...
albert a luat o viroza de la andy si a facut pneumonie :(.. l-am avut pe injectabil.. a fost rau de tot... astazi am fost la control si nu mai are nimik, dar vaccinul tot il mai aman o saptamana pt ca imi e nca teama...
problemele nu s-au oprit aici... langa anus are o fistula ( o mica gaurica).. am fost cu el la bucuresti al grigore alexandrescu si ne-a spus dr ca suntem extrem de norocosi.. fistula nu comunica cu nimic.. e doar o gaura in piele, dar trebuie sa facem unecograf in tesuturi moi ca sa fim siguri ca nu e nici o problema..
in fine... usor usor le rezolvam pe toate...
chiar imi pare rau ca nu am avut timp nici macar sa va citesc... am avut atatea nopti nedormite ca am ajuns "fotomodel"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Neata

Sei ,cum sunteti ?
Dar tu esti constipata? Ca daca esti tu ,e si ea ma gandesc ,nu?
Eu intotdeauna am avut probleme la capitolul asta ,sper sa nu ma mosteneasca .
La diversificare o sa incerc sa-i dau mai multe supe.Voi mai aveti un pic pana atunci si poate va reglati.
Eu ma plangeam pediatrului ca fata regurgiteaza si nu face kk ,el cica : daca nu iese pe "jos" ,iese pe sus
Noua ne-a dat Microklist (are un dispozitiv tub care se baga in fundulet si se apasa ) sa folosim in caz de urgenta,cum ne-a descris va fi "explozie" la fundul bebelusului . Inca nu l-am folosit ,Noura face la 4 zile kk .
Daca vrei pot sa-ti trimit si tie cateva sa vezi cum va merge ,sigur nu le gasiti in tara dar totusi poti sa intrebi la farmacie ,m-as bucura daca va pot ajuta ,stiu cat va chinuiti

Asa arata : http://www.easyapotheke.de/images/xt_images/1334631.jpg




Si fata mea vrea cat mai mult in brate sa priveasca in jur , cum va descurcati ? Nu pot s-o car tot timpul prin casa ,am o multime de facut si nu reusesc .

Mai nou a inceput sa-si bage degetele (cate 4 ) adanc in gura ca bulimicii si isi provoaca greata ,face asa pana aproape vomita ,ce sa-i fac s-o dezvat ?????????


Am mai intrebat ieri ....cat tineti bebe in scoica si cand putem folosi ultima treapta sa stea cat mai sus?






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Teodora si Max

camady aceeasi parere o am si eu despre landou
dar din pacate T nu mai sta in el decat cand doarme , cand e treaz nu i place ca nu mai suporta sa stea la orizontala si nici nu vede prin prejur
in sport daca il pun , trebuie sa l pun o treapta doua mai sus , pt ca daca l tin la orizontala n am facut nici o treaba
de asta ziceam ca nu stiu daca o e prea devreme sa stea in el

matza wow cate face Kate , bravo ei
T e mult mai putoros decat ea

nanna cand trebuie sa mergi cu Inez la control cu piciorusele ?
cu dintisorii cum stati ? au iesit ?

mikka , rach ati facut salamul de biscuiti ?

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna ziua fetelor!

Natalia arata super!!! dar cat costa?

Noi suntem bine, Dani cand ii dai atentie e tot un zambet (nu stiu cu cine seamana :P) creste frumos, e tot mai greu. Azi l-am pus in manduca pt ca am fost de dim pana la posta. Nu a plans deloc, a si adormit acolo. Pana sa adoarma a tot papat bretelele manducai :)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multe lunite Teodora si Maximilian!!!

Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Alayna, eu il tin in scoica doar cand mergem cu masina, scoica noastra nu are mai multe trepte si e pt 0-13 kg deci l-am pus in ea la o luna jumate. Eu o si inclin putin pe spate si atunci el sta cu toata coloana sprijinit deci nu-i o problema. Depinde cum e scoica voastra pe ultima treapta dar e inca prea mica sa stea aproape in fundulet.

Maria, prin cate ati trecut . Bine ca sunteti bine acum!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata fetele
reusesc cu greu sa scriu, Mariuca mea mai mult in brate vrea.
aseara la baita cu colacul a sarit ca o broscuta si i-a intrat apa in nas, s-a cam speriat.

azi o sa incerc sa o scot si eu in manduca putin.

jade,am facut salamul de biscuiti,au iesit 4 bucati mari, e pur si simplu delicios

fetele eu incepand de sambata o sa plec la munte si voi sta acolo 10 zile.nu stiu daca reusesc sa scriu, sa nu ma dati disparuta.cumnata mea vine in tara si ne-au invitat cu ei la munte.am ceva emotii, vor fi multi copii(ei au 2 fetite, mai vin cu niste prieteni care au 4 copii) ,sper sa nu raceasca, asta e grija mea cea mai mare.Jade, voi l-ai scos mult pe T afara cand ati fost la munte?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput