Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor,am sa incerc pozitia de alaptat de care spuneti ,poate o sa ne placa

Cat timp tineti bebe in scoica ? Eu am una cu 3 trepte ,o tin la cea din mijloc,dar de o bucata de timp vrea sa stea mai ridicata sa se uite in jur si mi-e frica s-o tin la ultima treapta ,ca e prea in fundulet cu toate ca se lasa greutatea si pe spatic ,oare e ok ???

Zubi ,e fff dulce micutul hindi si asa,imi place ,lasa ca o sa creasca parul imediat
Incearca dieta Montignac ,mai ales ca nu alaptezi,eu slabisem 20 kg si nu pusesem nimic inapoi. Aveam un blog cu retete si se papa bine nu gluma .


Sei ,nici fata mea nu face kk ,azi e a 4 zi si s-a dereglat asa de vreo luna si ceva .Pediatrul imi povestea de un bebe care -l adusese mami la cabinet ca nu facuse de 11 zile kk
Elena mai regurgiteaza?





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

alayna.. si pe ea am lasat-o 10 zile si nu facuse( asta acu vreo 1 luna jumatate).. ea are cam 1 zi pe sapt cand mai varsa .. insa eu ind sa cred ca din cauza ca se forteaza fie sa se ridice in fund, fie sa-si duca mai nou picioarele la gura ..
de abia astept sa creasca sa ne zica de ii dor ceva.. desi cred ca ar plange de ar durea-o ceva nu?
tu cum mai esti? reusesti sa te odihnesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

buna dimineata dragi mamici si bebelusi dragalusi:D
LA multi ani pe anul asta(hmmmmm iar a trecut o vesnicie de cand n-am mai scris si scuze nu prea am doar ca atunci cand ma gandeam sa scriu imi gasea ate ocupatie si nu mai apucam)
Sunt la zi cu cititul! si noi mai aasteptam o lunita si trecem a diversifcare(mi-e cam teama de momentul asta insa vom trece cu brio sper eu)

La multe lunite tuturor strugurasilor(fete si baieti) ce au sarbatorit implinirea de cand n-am mai scris eu pupici si multa sanatate sa ascultati de mami si de tati da? sa i faceti fericiti si veti fii si voi cei mai fericiti si rasfatati

despre noi ce sa mai spunem crestem cu cat inca nu stim sapt asta mergem la control si vom vedea. ciupim cu toata forta tragem pe mami de par, dam din picioare nonstop, mereu se intoarce pe burta, se joaca cu jucariile, duce la gura tot de prinde(haine, degete, maini de ale parintilor, piciorusele ei,scutec cearceaf perna tot la gurita:)))daca o pun pe perna la 45 se ridica in fundulet si pica'n nas:)))din cauza asta evit sa o mai pun... ridica de cur in sus(se impinge in calcaie cand e nervoasa si nu i convine ceva:))) tipaaaaaaaa toata ziulica dar daca mergem undeva e cumintica nu scoate un zgomot(in afara de plans daca nu i convine cv) tot chelioasa e ufffff vreau par de codite si agrafe si fundite hihihihiih
a inventat monkey attack:)) eu stau intinsa pe pat pe spate si o pun peste mine cu pieptul ei pe pieptul meu si vine fata in dreptul fetei mele si ma baleste toata da sa ma suga de fata ma prinde de gat si strange si se trage spre fata mea si ma mai prinde s de par:))) abia scap din ghiarele ei:))))dar e tare comica si repezita asa:))))

in rest nu sunt probleme e dependenta de mine sa nu care cumva sa plec din camera cand e treaza... vaiiiiiiiiiiii crima si pedeapsa.. desi de cele mai multe ri asa adoarme cel mai repede ca nu mai sunt e sa fosnesc sa apas pe mouse(tastatura f rar o folosesc

pupici pt fiecare in parte!si chiar sper sa revin cat de curand cu noutati!:p

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza.. cafea, fresh, laptic?

de dimineata ma gandeam la Anca Toma, Elly B, Hellena? Hellenutza? Abmariana? Lai? LOREDANAR? THEA, Simmo, si la fetele scumpeeeeee rau la vederee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata fetele !

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!




Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

wow ce liniste e pe forum de ieri, scumpe la vorba sunteti dragele mele(eu vb care nu scriu cu zilele)
pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Azi implinim si noi 4 luni! Ufff da mari mai suntem. Tare repede a mai trecut timpul.
Noi suntem cumintei, crestem, papam degetele ca sunt tare delicioase iar suzeta nu ne place deloc, ne place in brate la mami ca putem studia mai mult in jur si de fiecare data mai smulgem cateva fire de par sa ramana mami cheala de tot. Ne trezim de 3 ori pe noapte sa papam iar ziua papam doar de 3 ori la intervale de 4- 5 ore.
Azi ne propunem sa tragem o raita prin magazine, ca demult nu am mai fost si cum azi desi nu e o zi insorita dar e prima zi dupa o saptamana de ploi incontinuu,ne gandim sa profitam la maxim.


va pup cu drag

Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna matza, stefi ce dor mi-a fost de voi

FEtelor s-a deschis odiseea se sept-oct 2012 ce emotii m-au luat.Lali ai fost prima ....si tu urmareai nu?
jade, mersi mult, am sa tin minte cxand voi face blaturi.am observat si eu ca nu se lipeste mancarea cand o bagi la cuptor.Am facut o fasole la cuptor si am dat la 250 grade, maxim si susu si jos, am lasat o ora si ceva si nu s-a lipit deloc de fundul oalei.Daca era pe gaz, era lipita si afumata demult.


Camady, Sei, Si Anastasia mea se trezeste noaptea sa pape, la 1, 3, 5,7 sau la 12, 2, 4, 6, 8 dar ea nu mataie ci doar papa cu ochii inchisi si apoi o pun la loc in patutul ei.

Nu mai are stare, vrea sa stea in sus sa vada si ea ce este in jurul ei, si in masina cand am venit de la tara a trebuit sa o tin in brate si ea mititica se uita in toate partile

Mai exista puseu la 5 luni?Ca mananca cateodata de ma inebuneste.

Ziua buna tuturor







Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

'neata! la pranz...

Fetelor...am gasit niste device-uri foarte faine, care ma tenteaza de nu mai pot...iesi si cu copilul la plimbare si mai dai si din kg in acelasi timp...insa trebuie comandate minim 10 buc...mai e cineva care ar fi amator?

http://www.made-in-china.com/showroom/babybicycle/product-detailfeOnMqboZqUa/China-Mother-and-Baby-Bike.html

Pupici pentru toti strugureii si mamicile lor!!!

Mergi la inceput