Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Fetelor si pe mine ma doare spatele cand alaptez in pozitia culcat .Cel mai bine mi-e pe scaun cu perna de alaptat.

May, spor la pregateli sa fiecum iti doresti tu! Foarte frumos ca va mutati la casa!!! Costa ceva dar daca reusiti sunt sigura ca o sa fie super!

Nana, ce sa mai zic...e super cat ai slabit!!!

Zubi, nu te mai invinovati! Daca avut o umflatura mica si acum i-a disparut cel mai probabil a fost o lovitura micuta. Poate ca daca mergi la medic te linistesti

Sei, iesi din butoi! Ce faci acolo? Offf te cred ca esti suparata dar nu te mai simti vinovata ca nu ai dus-o la analize, mai ales ca a facut singura un timp. Mai bine sa mai astepti 2 zile sa vezi daca se schimba ceva, eu sper sa faca ea singurica!

Noapte buna fete dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Lali , am citit ieri mesajul initial, nu ma supar , ba chiar iti dau dreptate.. si in conditii normale i-as putea spune, insa nu pot efectiv.. nu ma simt vinovata in fata Elenucai pt ca sunt ca vulturul langa ea, si ma asigur ca e bine si primeste doar ce i ofer eu, insa nu pot cand vad ca din orice plange si sufera.. ce sa iti zic ca zilele trecute imi zicea ca ea nu o sa vina sa stea la noi dupa ce merg la servici, desi initial asa ne-am inteles.. ca mai vine ea, ca mai facem si noi naveta.. i-am zis clar ca eu nu o las pe Ela departe de mine si eventual imi caut femeie daca asa se pune problema.. a cedat pana la urma .. o sa vedem ce si cum..

Multumesc fetelor de sustinere.. am vb cu nasa Elenei care e rezidenta, m-a incurajat ca nu are nimic fetita, si sa ii pun supozitor zilnic si sa vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Multumesc ptr. sfaturi.
Bujo eu am sperat ca Eva sa nu fie ca Razvan in privinta somnului.El deabia la 2 ani mi-a dormit noaptea............dar se pare ca eu copii din astia stiu sa fac.
May esti tare draguta cu patura, dar Eva doarme numai pe burta si nu cred ca va sta infasata.Temperatura in camera e 22-22,5, lumina n-am ca nu pot dormi eu cu ea(daca s-ar putea as trage si draperiile), pampers folosim nr 3 dar pe pachet scrie 4-9 kg si noi daca avem 6.700 gr............deci ma consolez ca asa e ea
Sei fii tare veti face voi kk singure cu siguranta.
Sa va zic ceva.Nu stiu cum dar eu dac-o pun pe Eva intr-o pozitie face kk imediat.Adica incepe sa se screme fetelor.Ati mai auzit asa ceva?E litera de lege, face kk imediat ce-o pun in pozitie ( o tin asa de subtiori, eu in fund si o pun pe ea intre genunchii mei.Ea sta relativ in picioare si cu funduletullasat ca pe olita........si se screme si trage partzuri si gata kk).

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Sei, cu biotis ai incercat? mie dr imi daduse la un mom dat,ca sa se regleze baiatul cus caunele, un plic pt copii la 4 zile,cate un sfert dizolvat in lapte

Camady, la pampersi, trebuie sa fie undeva pe la jumate..tu ar trebui deja sa ii dai urmatorul nr ....adik asta de ex intre 4 si 9 kg, tre sa fie greutatea copilului undeva pana la 6,500 gr - 7...ayu a ajuns la 7 si i-am luat urmatorul nr

Fetele,ce parere aveti despre dieta aia disociata? cele care alaptati stiu ca nu e recomandata,dar la mine o fi buna? macar 9 zile sa tin, si apoi sa incerc sa mananc si eu mai normal,nu as amult,sa mai exclud dulciurile....aia cu 3 zile carne,3 zile leguem, 3 zile fructe, ati mai tinut-o vreodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi...am incercat cu alte probiotice si nu functioneaza..
Despre dieta.. pot sa iti zic ca am tinut-o insa dupa ce am dat 4 kg, am pus 6 inapoi .. eu prefer slabitul mai lent insa pt totdeauna ( eu din cure de slabire: supa de varza, disociata, ceai antiadipos, infometare am ajuns la 95 de kg de la 72-73.. tineam o cura, slabeam.. puneam o data jumate.. si tot asa..pana am inceput sa fac sport si sa mananc temperat)

Camady
.. se poate.. eu dupa ce i-am pus supozitor , o puneam pe burtica.. ei cand a inceput sa faca singura, in jurul ori 19 , o puneam pe burta si in 5 min era cu pampersu plin..

A doua zi de supozitoare.. si am nist supozitoare groaznice .. nu face dupa 1 intreg.. crd ca sunt stricate sau ceva, ca ea facea dupa cele de la A , in 10 min max ( dupa 1 treime)

La noi ninge groaznic .. in 1 h s-a depus de 10 cm cel putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady tu ai pus o pe Eva vreodata in carutul sport ?
T nu prea mai incape in landou , sta cu picioarele indoite , insa noi il mai folosim doar in casa sa doarma in el pt ca in rest nu mai vrea sa stea in el
la plimbare plecam cu scoica pusa pe cadru , pt ca el vrea sa priveasca in jurul lui , sa se uite la oameni , la lumini , dupa fete
ma gandeam sa l pun in cel sport dar nu stiu daca nu o fi inca prea devreme

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade am pus-o de vreo 3 ori cand am fost la munte, ca landoul ne ocupa loc in masina.
Sportul are 3 pozitii de reglare incepand de la orizontala pana la a sta in fundulet............deci este ok.
Eu o mai tin pe Eva in landou ptr. ca mi se pare ca e mai protejata de frig, vant dar ca pozitie e f.bun sportul.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Sei imi pare rau de Ela, nu situ ce sa iti zic..asta mic face in fiecare zi,o data pe zi, si elf ace prea moale, nici io nu stiud aca e normal asa
Cu dietele, nicioadata nu am putut tine ..cu temepratu, la mine nu merge,adik ma tine vreo 3-4 zile,dupa careusor usor,incep iar sa manac ca vaca:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

sei, ma gandeam, poate incepi diverisifcarea la 6 luni, si poate o sa se regleze atunci????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

sei, ma gandeam, poate incepi diverisifcarea la 6 luni, si poate o sa se regleze atunci????

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



pe asta ma bazez si eu.. desi i-am mai dat para sa linga si nimic... insa na nici la mine para nu are efect

Mergi la inceput