Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellou..

LA multe lunite sarbatoritilor din perioada asta!!!

Eu nu am chef de socializare acum, sunt in butoi .. Ela iar nu face caca, am inceput iar cu supozitorul .. nu mai inteleg nimik.. dupa 2 saptamani in care a facut singura iar avem probleme... , ma simt vinovata ca nu am dus-o la analize pe de-o parte.. pe de alta nu vreau sa o duc si ma gandesc ca daca avea o problema majora nu facea 2 saptamani jumate fara ajutor....deja sunt disperata si nu mai stiu in ce directie sa o iau...i-am dat si ceai , insa nimik.. imi dau seama ca nu se screme asta e problema , nu ca nu face.. cand ii pun supozitor sau cand facea singura se scremea , acum de 3 zile nici macar un mic efort nu face

Camady
.. si noi ne trezim ff des.. mai nou adoarme la 22, insa la somn mananca putin , se trezeste la 1, apoi la 3 la 5 la 7 la 8-8.30 de final.. nu stiu ce are , nu imi fac probleme insa pt ca noaptea prin somn cere de mancare sau ma cere pe mine
, nici macar nu deschide ochii.. mama imi zice sa o duc la dr sau sa vb cu medicul ei.. insa ma gandesc ca asa sunt anumiti copii,numai ca ea na .. e lenesuca, se trezeste noaptea.... offffff
Ieri a vrut sa ii pun ciorbita pe limba .. si pt ca am sarit ca arsa m-a facut si nebuna

JAde .. sa va fie de bine salamul.. asa se manaca si la noi , desi sotul nu mananca dulciuri salamul de biscuiti il infuleca.. iar u ce sa zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Sei, pune=o cat poti de des pe burtica. fa exercitii cu ea cu picioarele la burtica la fel, cat poti de des.
da-i alisan daca ii dai ceai ca e indulcit cu fructoza. fiind mai dulce o ajuta la cacacea.
hai capul sus. sotul meu a facut pana la un an cu supozitor si mare fiind face normal :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ce ceai e asta alisan ? e pt bebei ?
n am auzit de el

seidana , iesi din butoi ca nu i locul tau acolo

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alinan, pardon

e ceai pt colici, jade, indulcit cu fructoza. eu ii dau ceai neindulcit, dar din cand in cand ii dau si de asta ca am inteles ca ajuta la cacacea.

eu nu scap de soacra-mea cu ceaiul. ii dadea pe la spatele meu asa ca i-am zis ca mai bine ii dau eu. asa cel putin ii dau doar un pic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela ,ma mai apuca cateodata nebuniile cu analizatul laptelui in miez in noapte ,chiar ca mi-ar trebui o bataie
Chiar vroiam sa te intreb , uneori cand alaptez fata vreau sa ma las usor pe spate ,dar ea vine ca nasul in san si nu are aer,ma chinui atat de mult s-o pozitionez corect si nu sta uneori sta la san si 3 ore ,intepenesc stand in fund pe marginea patului am si un scaun pentru alaptat,dar nu ne impacam deloc ,e aceeasi problema
Cum sa fac sa ne fie bine?Vreun link ceva ai sau poza cu pozitii de alaptat?

Camady,iti tin pumnii ,cand e operatia?

Hai Sei ,capul sus


Nici fata mea nu vrea ceai ,azi sughitea atat de tare si i-am dat o lingurita de apa plata si nu i-a placut,si-a facut greata singura si-i venea sa vomite ,a scuipat tot inapoi




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Ionela ,ma mai apuca cateodata nebuniile cu analizatul laptelui in miez in noapte ,chiar ca mi-ar trebui o bataie
Chiar vroiam sa te intreb , uneori cand alaptez fata vreau sa ma las usor pe spate ,dar ea vine ca nasul in san si nu are aer,ma chinui atat de mult s-o pozitionez corect si nu sta uneori sta la san si 3 ore ,intepenesc stand in fund pe marginea patului am si un scaun pentru alaptat,dar nu ne impacam deloc ,e aceeasi problema
Cum sa fac sa ne fie bine?Vreun link ceva ai sau poza cu pozitii de alaptat?


Cel mai usor e sa te intinzi pe o parte, cu umarul sub un colt de perna, astfel sa poti sa iti lasi capul pe perna. Si copilul in fata ta, tot pe o parte pozitionat, cu gura la san. Eu asa am alaptat la inceput si ziua si noaptea, si noaptea adormeam linistita, el manca si adormea, se trezea si mai tragea, nu ma ridicam de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Anca asa alaptez si eu noaptea, dar pe mine ma doare crunt spatele in pozitia aceasta...
oare stau eu nasol, eu imediat ce vad k a terminat ma intorc pe spate... si se mai detensioneaza spatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Lena sa stii ca si pe mine ma doare groaznic spatele in pozitia asta. Stam cu spatele incordat si arcuit, ceea ce pt mine e o pozitie anormala avand in vedere ca mi s-a deformat coloana. Cel mai bine alaptez in sezut, cu spatele sprijinit bine si cu ea in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Anca, multumesc mult, inca ma simt foarte vinovata, pt ca ma gandesc ca din cauza ema , ca am avut un moment de neatentie, dar nu a fost neatentie, ci pru si simplu nu am stiut ca el deja se misca prin pat, sub ochii mei nu a facut asa, unde il pun,acolo sta...dar trebuia sa fiu mai precauta,ma rog,acuma ma gandesc ca au trecut 48 de ore,si el e la fel, doar a plans 3 minute, dupa care nu a maia vut nici o treaba..dar na, ma tot gandesc c aputea fi mai rau,sdau daca ii cauzeaza cand va fi mai mare...daca are vreun cheag de sange format in interir si eu nu situ..

Mergi la inceput