Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

camady, sa nu fie preafrig\cald in camera.
incearca lumina stinsa
sa nu o stranga hainele\pampersii
incearca muzica clasica.
infasata nu sta?
daca vrei eu mai am paturica aia de infasat nefolosita.

merci lena\jade\sei\mikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady , poate totusi face asa de la dintisori


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

avti spor la scris!
in veci nu tin eu pasul cu voi!
sunt fericita ca ninge. am iesit un pic in curte si m-am fugarit cu Teodora prin zapada. Stefan era cumintel in carut, la adapost.
el nu e deloc mancacios, papa la 3-4 ore, 120-150ml de lapte. asta de vreo sapatamana. de multe ori, pana acum avea si mese de 70. atata timp cat e vioi si nu e sub greutate, nu ma plang.
Doamne, parca e poveste afara! totul alb si fermecat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Camady ,mie imi face asa fata doar cand mananc cioco sau ceva cu cacao ,beau ice tea (are ceai negru) adica la excitante sa zic intr-un cuvant
Fa bezna in camera ,fata mea daca zareste o luminita cat de mica sta de vorba cu ea mult si bine apoi se lasa cu plansete

Nanna, ai slabit 28 kg '????? Cum ? Si eu ar trebui sa dau jos ,dar nu pot tine regim ca si asa stau prost la capitolul laptic .
Sa nu spui prin stres si oboseala ,ca la mine nu se vad rezultate ,n-am dat 1 gram asa

Ce recomandati sa mananc sa fie lapticul mai gras .Aseara am stors niste lapte si azi cand m-am uitat in sticluta ,era ca apa ,transparent ,nu mai avea grasimea aia deasupra cum era inainte .Ma gandesc ca nu se satura nici fata asa daca e lapticul apos





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Multumim pentru urari!

La multe lunite sanatoase si voioase sarbatoritilor de astazi, dar si celor carora nu le-am urat in ultimul timp!



21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Camady, motive de iritabilitate petru fetita sunt: fie o gadila gingiile( fara sa o doara, doar are senzatie de mancarime), fie invata ceva nou acum. Multe mamici se plang de nopti nedormite de copii in perioadele de achizitii: busilit, mers, vorbit, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Camady ,mie imi face asa fata doar cand mananc cioco sau ceva cu cacao ,beau ice tea (are ceai negru) adica la excitante sa zic intr-un cuvant
Fa bezna in camera ,fata mea daca zareste o luminita cat de mica sta de vorba cu ea mult si bine apoi se lasa cu plansete

Nanna, ai slabit 28 kg '????? Cum ? Si eu ar trebui sa dau jos ,dar nu pot tine regim ca si asa stau prost la capitolul laptic .
Sa nu spui prin stres si oboseala ,ca la mine nu se vad rezultate ,n-am dat 1 gram asa

Ce recomandati sa mananc sa fie lapticul mai gras .Aseara am stors niste lapte si azi cand m-am uitat in sticluta ,era ca apa ,transparent ,nu mai avea grasimea aia deasupra cum era inainte .Ma gandesc ca nu se satura nici fata asa daca e lapticul apos





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Ala, iei bataie! Zau asa. Da tu crezi ca fata a trait cu aer? pai cum nu mai e gras? Nu era vorba ca ala gras se scoate greu? N, poftim ce-mi face?!?!
Laptele se adapteaza nevoii copilului. Cel de dimineata e diferit de cel de dupa-amiaza. Cel de azi de cel de maine. Ce-ti veni sa-ti bati capul? da fetei sanul si lasa comparatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

astazi am vrut sa i dau ceai
eu am vrut da' el nu
nici nu a vrut sa puna gura pe el , cum ii simtea gustul ii venea sa vomite
la cat iubeste el laptele parca vad ca o sa am de furca cu el cu diversificarea

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Camady sunt copii care se trezesc noapte des mult timp, fara sa aiba vreo problema medicala. Stiu ca tendinta e sa dai vina pe foame sau pe laptele neconsistent sau care nu ajunge cantitativ. Am o prietena care a umblat cu baiatul pe la medici o gramada, se trezea din ora in ora, era terminata. Copilul era perfect sanatos si abia aproape de 2 ani a inceput sa doarma toata noaptea.
Alayna sa-ti zic cum arata laptele meu? E apos cum zici tu iar daca sta putin, se ridica grasimea deasupra iar la fund ramane un zer transparent. Si sunt convinsa ca e consistent cat ii trebuie ei. Eu am inceput sa ma mult cand face ea pauza mai lunga la supt ca sa am atunci cand ma voi opera si nu voi putea alapta. Am vreo 15 pungi, ajung cam pt 2 zile. Dar am nevoie macar pt 3 zile, sper sa strang.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bujo cand te operezi ?
iti tinem pumnii

_


de T 4+


Mergi la inceput