Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Laura, eu am cumparat cereale fara lapte. Am sa i l prepar cand incepem diversificarea cu LM. Am sa ma mulg. Eu am luat cerealele de care recomanda Krissy: earth's best si holle.

Oana, multa sanatate pretioasei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Alinaoprea bafta la vaccin. Aici, de ex, daca are doar mucisori se fac toate vaccinurile, doar daca are febra nu se fac.

Ilida, tot la fel zic si eu. Mai lasa l un pic si revino cu papa mai peste cateva zile. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana
.................
Sapt viitoare imi face minunea cea mare 3 ani, avem mare petrecere cu multi copilasi. de abia asteptam sa ne strangem
...............

...Iar eu abia astept sa vad ce mai bucataresti (chiar astazi m-am uitat la semnatura ta si am vazut ca va serbati curand) O noapte usoara iti doresc!


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Si eu abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ilida ii dau dreptate lui Lri, si eu as mai sta 2-3 zile si as incerca iar. scuze de faza cu scaunul...de nesomn. noi avem evenflo

ruxiii,rujeola am avut noi, dar stiu ca unul sintre strumfi a avut varicela din pacate.


noi suntem bine, Filip e ok, doar ca nu mi-a prea dormit macar am scapat de una din bolile copilariei. E greu cu ei maraiti.


am mai vrut sa zic ceva...si am uitat.

Sapt viitoare imi face minunea cea mare 3 ani, avem mare petrecere cu multi copilasi. de abia asteptam sa ne strangem

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Ma bucur ca Filip este mai bine!
Abia astept sa vad tortul pentru Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Merci de idei Alina, Ruxiii, Lori, Betty !
Cred ca il mai las pana duminica, sambata oricum ne vedem cu doctorul pt a doua parte de vaccinuri. O sa ii spun sa vad ce sfaturi imi da si el.
Am cumparat si eu borcanase organice ( www.amazon.com/gp/product/B001BM368E/ref=oh_o03_s00_i00_details" target="_blank">vegetale si www.amazon.com/gp/product/B001BLZVQ0/ref=oh_o04_s00_i00_details" target="_blank">fructe - ) dar inca nu am desfacut, i-am dat din fructe cumparate. Stiti cumva daca odata desfacute le mai pot tine? Adica macar pt inca a doua zi, ca e pacat sa le arunc dupa ce asta micu' molfaie o lingurita.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Eu stiu ca borcanasele odata deschise pot fi tinute in frigider max 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Mamutz, ce frumos face Petru cand mai vrea sau nu mai vrea mancare!! Deja comunica bine cu tine!!
Legat de idei de papa: cred ca ai cam incercat toate legumele posibile!! In materie de fructe, nu stiu daca acolo se gasesc, dar eu as recomanda si mango si papaia!

Lori, sa stapaniti masina sanatosi!!! Vorba mea: cool, cool, cool!!!



Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Oana, eu cred ca iar am dat o in bara cu intelesul cuvintelor. Intrebai de fructul kaki (de care eu nu am auzit niciodata ) si eu am inteles ca e vorba de culoarea kaki (a se citi raspunsul si de pe Facebook). Bai fetelor eu chiar nu stiu ce se intampla cu mine! Le inteleg doar pe dos!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Sorry,nu pot sa ma abtin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Intr-un taxi se urca o calugarita, eleganta si frumoasa.
Soferul, tinerel si frumusel, o priveste pe furis de nenumarate ori.
Calugarita il intreaba ce il framinta … Soferul ofteaza
“-Mi-e rusine sa va spun ….”
“-Fiule, nu fi timid …. Am auzit si vazut de tot felul in viata, nu te teme ca ma poti ofensa, din nimica toata …”
“-Sincer sa fiu, spune soferul, am visat intotdeauna sa ma sarute o calugarita … asa ca dumneavoastra …”
-Mde, s-ar putea implini visul tau, spun calugarita,cu conditia sa fii catolic si celibatar !”
Soferul, foarte excitat, spune :

“-Pai sunt ! sunt si catolic si celibatar !!!”
“-Bine, spune calugarita, opreste masina pe dreapta….” Soferul opreste, calugarita se apleaca spre el si ii aplica un kiss enorm, cu mina dreapta palpindu-i “obiectele intime” …
Dupa care il roaga sa continue cursa …Soferul, emotionat de momentul trait incepe sa plânga ….
“-Ce s-a intamplat ? ” il intreaba calugarita …
“-Maicuta, am pacatuit … te-am mintit !Sunt evreu si casatorit !”

Deh, zice calugarita, nu-ti face probleme ! Si pe mine ma cheama John si ma duc la un bal mascat.



o noapte linistita fetele

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Merci de idei Alina, Ruxiii, Lori, Betty !
Cred ca il mai las pana duminica, sambata oricum ne vedem cu doctorul pt a doua parte de vaccinuri. O sa ii spun sa vad ce sfaturi imi da si el.
Am cumparat si eu borcanase organice ( www.amazon.com/gp/product/B001BM368E/ref=oh_o03_s00_i00_details" target="_blank">vegetale si www.amazon.com/gp/product/B001BLZVQ0/ref=oh_o04_s00_i00_details" target="_blank">fructe - ) dar inca nu am desfacut, i-am dat din fructe cumparate. Stiti cumva daca odata desfacute le mai pot tine? Adica macar pt inca a doua zi, ca e pacat sa le arunc dupa ce asta micu' molfaie o lingurita.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




2 zile le poti tine o data desfacute, adica desfaci azi si maine daca nu le termini arunci..eu am aruncat cateva pana acum ca nu era obisnuit domnisorul cu lingurita d-apai cu alt gust decat laptele asta la inceput acum s-a obisnuit si cu alt gust si cu lingurita..Trebuie sa ai rabdare daca nu e pregatit ..mai fa o pauza de cateva zile pana sa incerci din nou..eu asa am facut sa nu aiba impresia ca il fortez sa ramana cu sechele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ilida ii dau dreptate lui Lri, si eu as mai sta 2-3 zile si as incerca iar. scuze de faza cu scaunul...de nesomn. noi avem evenflo

ruxiii,rujeola am avut noi, dar stiu ca unul sintre strumfi a avut varicela din pacate.


noi suntem bine, Filip e ok, doar ca nu mi-a prea dormit macar am scapat de una din bolile copilariei. E greu cu ei maraiti.


am mai vrut sa zic ceva...si am uitat.

Sapt viitoare imi face minunea cea mare 3 ani, avem mare petrecere cu multi copilasi. de abia asteptam sa ne strangem

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Chiar vroiam sa spun multa sanatate lui Filip ..ce bine ca i-a trecut!!!

Mergi la inceput