Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Anca ....

eu 15 min il tin ,daca marul este mai copt il tin si 10 minute.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)




mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Buna dimineata si de la noi.

Fetelor ce credeti? M-am dus pana la baie si l-am pus pe Alex in patut si cand m-am intors l-am gasit in picioare la margine se tinea de el si era tare bucuros
Cred ca trebuie sa-i cobor patul de tot. Auleu spatele meu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

La multi ani si de la noi sarbatoritilor zilei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Multumesc mult andreea si noi azi facem 5 luniteeeee!!!!!!!!La multi ani comoara mamii!!!!!!!!! La multi ani!! si din partea noastra sarbatoritilor de azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Anca ....

eu 15 min il tin ,daca marul este mai copt il tin si 10 minute.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)




Arianna pui marul intreg sau taiat bucatele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Arianna pui marul intreg sau taiat bucatele?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)



bucatele si curatat de coaja. ...mie imi place tare cu miroase ,iar in zeama aia pun o lingurita de zahar si o beau eu




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Arianna pui marul intreg sau taiat bucatele?





bucatele si curatat de coaja. ...mie imi place tare cu miroase ,iar in zeama aia pun o lingurita de zahar si o beau eu




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)




Multumesc mult, o sa fac si eu imediat, va zic cum au iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

'Neata buna fetelor!
Eu iar am lipsit cateva zile ca iar a avut Eric un puseu de dermatita. Asa ca toata ziua am pus comprese pe zonele infectate, am cremuit la greu. Lenjeria de pat a trebuit s-o schimb de 2-3 ori pe zi, asa ca am avut bineinteles si mai mult de spalat si calcat. Plus ca a trebuit sa-l alaptez mai des si si sa ma mulg intre alaptari ca sa stimulez lactatia. Azi-noapte pentru prima data dupa 3 sapt. mi-am simtit din nou sanii plini. O sa continui asa (si cu ceaiurile si berea fara alcool), se pare ca da rezultate.
Cu diversificarea mai astept pana merg la clinica, poate va trebui sa incep altfel la el. Ieru i-am dat o bucatica de mar s-o molfaie, dupa care a vomitat. Se pare ca nu-mi va fi usor sa-l obisnuiesc cu altceva in afara de laptic. Doamne-ajuta sa fie cat mai mult!

Am fost si eu la coafor in sfarsit. L-am lasat pe Eric 4 ore cu socrii (din care 3 ore jum. a dormit). Iar m-am enervat pe ei, cica de-aia a dormit atat, ca s-a relaxat c-am plecat. De parca eu tare l-as stresa.

M-am mai ocupat putin de mine si am mers la cumparaturi..pe net. Mi-am luat niste chestii dragute, deja marimea dinainte de sarcina, si am inceput sa ma simt mai bine.

Incerc sa mai intru azi sa mai si citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Am uitat..

La multe lunite tuturor puiutilor aniversati in ultimele zile!!!! Sa cresteti mari si sanatosi, fiecare in ritmul vostru!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Nu am citit tot, am de recuperat o gramada. Abia sunt pe la pagina 10.

Ramona, calmeaza-te. Iustin este un copil normal, cu evolutie in ritmul lui. Nu cred ca este musai ca un copil sa stea in fundulet le 6 luni, ci cred ca poate sta in fundulet de la 6 luni. Un soi de 'dovada' poate fi si faptul ca poti incepe sa-l obisnuiesti sa stea la olita de pe la 8 luni incolo. Pentru ca pana atunci nu isi mentine singur echilibrul.
Nu il mai compara cu copiii precoce. Stefan are in cateva zile 5 luni si nu se intoarce. Eu suspectez ca este lenes si nu are motivatie (noaptea se intoarce catre tzitzi in 2 secunde).

Adra, felicitari pentru grasun :) Noi vorbim.... cred ca tot 8.5 vom avea la 5 luni.
AlinaOprea, felicitari si voua pt grasunica :)

Eu nu i-am dat nimic preventiv pt vaccin. Nici comprese nu am pus. Totul a decurs bine de fiecare data.

Mergi la inceput