Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Seara buna mamici si pitici!

In primul rand va multumesc la toate pentru sfaturile despre diversificareca de obicei ati fost minunate si foarte atente! !
Ne-am mai relaxat, am inceput sa il luam cu noi in bucatarie la fiecare masa ca sa ii facem pofta. Azi la pranzul nostru i-am dat si lui in mana o jumatate de banana decojita. S-a jucat un pic cu ea si a lins-o putin. Asa cum spui si tu Cristina - poate el e din categoria celor care vor sa se hraneasca singuri, in ritmul lor

M-am amuzat de tine Giulia cu lapte venit hocus-pocus si sex tot prin hocus pocus la 80!!!! Of barbatii astia, greu cu ei, greu fara ei !

Imi mai amintesc din ce-am parcurs de tine Ramona: nu fii necajita, Tudor e la fel cum il descrii tu pe Iustin (si la nastere au fost pe-aproape cu parametrii). Si ca ei probabil mai sunt si altii pe la noi in odisee. I-am spus sambata doctorului ca la milestone eu mai adaug si luna pe care Tudor o are de recuperat pt ca a fost prematur si a fost de acord (asta pe langa faptul ca fiecare bebelus are ritmul lui). Si eu in afara de vitamine-n sarcina, nu i-am bagat nimic lui T, nu cred ca medicamentatia e de vina. Deci relax draga mea, ca sa te citez tot pe tine "se ridica el in fund pana se-nsoara", nu?

Si o imbratisare pt. draga noastra Mady sa se mai ridice moralul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

doar ce m am plans de el si acum parca imi da clasa.de vreo ora, repeta la infinit miscarea asta, se ridica in funduletz de pe perna (e pus rezemat la 45 de grade), pica usor in fata, pune mainile si se arunca in spate pe perna, si tot asa de n ori. nu stiu cum n a obosit. si cand si cand in pendularea asta a lui, ramane fix in fund.
sunt ffff fericita, cred ca incepe si el sa stea in fund. cred ca asta e inceputul. prb curand va sta si el in fund f sigur pe el fara sa mai pice.
sunt f fericita. mi a iesit din cap o grija.:)
prb asta e doar inceputul.oricum, face ceva, se chinuie el acolo, deci e semn bun.
[red]
[red] [blue]_





ce bataie meriti tu mami........iti dam noi tie na,na,na la fundulet......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Citat:
Mai nou baietelul meu se trage de putza la baie ai vostri fac asa?? O ia pe bajbaite cu mana pe burtica si cand ajunge acolo trage si de putza si de oute


fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Edu deja a depasit faza, el pe la patru luni avea treaba cu ea de fiecare data cand era dezbracat, se tragea de numa' . Acum i-a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ramo take it easy girl , Iustin e perfect sanatos, sunt convinsa de asta.


Stii ca si Eduard a fost nascut prematur ca si Iustin, ba mai prematur si mai micut insa niciodata nu l-am comparat cu alti copii si nici nu am de gand s-o fac.

E bine sa-i urmaresti progresele insa fara exagerare, tine cont ca el este unic si are ritmul lui de dezvoltare, o sa ai timp o viata sa te stresezi de altele mai importante decat daca a stat sau nu in fundulet singur la 6 luni .

MUuuuuulti pupici amandurora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada


noi astazi am papat asa la 5 dim - 80ml lapte, la 8 dim 80ml lapte , la 12 mar cu para( copt) 100gr, 15 - 100ml lapte , la 18 supa de lume 100gr si acum la 21, 100 ml lapte


de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Alexia, de ce ii dai sa pape la 3 ore?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

la mai multe lunite celor ce le implinesc azi, cu Imogen in frunte :)))))))

pupam nasucurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Aici vad ca se scrie nu gluma
Am lipsit si eu ieri si abia mai tin pasul cu voi

IMOGEN-TARA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetelor am si eu o intrebare, cele care faceti mar la steamer cate minute tineti marul la abur? Eu nu am facut niciodata mmere la abur dar vreau sa incerc sa-i dau si eu Nataliei.
Raportam si noi o fetita mofturoasa de cateva zile, nu prea mai vrea lapte, doar cerealele de dimineata le mananca cu plcere, in rest sta 4-5 ore si nu vrea sa mai bea lapte, dupa 4 ore de la cereale abia bea 120ml lapte si asta cam in 40 de minute si cu multe insistente, nici tzitzi nu mai vrea peste zi, doar dimineata o mai pacalesc, azi dimineata nici tzitzi nu prea a vrut, de aseara de la 10 pana azi dimineata pe la 7 jumate nu a mancat nimic, si la 7:30 a stat 5 minute la san si gata, si am lasat-o si eu sa vad daca ii este foame, dar ea nici gand, a stat si s-a jucat in patut vreo jumatate de ora si apoi s-a jucat cu fetele mai mari si pe la 9 jumate i-am facut portia de cereale pe care a mancat-o toata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ramona stai linistita, nu cred ca Iustin are ceva, o sa stea si in fundulet stai calma, fiecare copil are ritmul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Anca ....

eu 15 min il tin ,daca marul este mai copt il tin si 10 minute.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput