Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA
69 cm. si 9,985 kg

Alina de Carla Maria (13 iulie 2011)
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani





Felicitari Alina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Ca fruct de sezon, puteti sa le mai dati la strumfi gutuie. E ff buna! Cititi un pic despre ea. Merge coapta cu mar. Yam-yam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA
69 cm. si 9,985 kg
Alina de Carla Maria (13 iulie 2011)
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani
Felicitari Alina!!!
Mihaela, cea mai fericita cu mic [purple] Imogen Tara [/
[purple]Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor ppe to


felicitari pt bb grasunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

arianna, lasa ca iustin compenseaza laptele pe care nu l bea arianna. eu falimentez. imi bea o cutie in max 2 zile in ideea in care o cutie e 40 ron pe sub mana ca sa zic asa, adica de pe net, ca in farmacii este 56 ron.

asta e, din partea mea sa bea cat o vrea, pana la 5 ani. n are decat.


m a pus naiba sa o sun pe mama sa mi plang ingrijorarea pentru faptul ca iustin NU sta bine in fund la 6 luni, ca sa mi aud de la ea ca eu la 9 luni am mers, am fost f precoce la chestiile astea, de fapt am si poze, la 9 luni ma tinea bunica miu intr-un ham si mergeam pe langa el...deci e dovada.
mai rau, m a intrebat dc iustin ma apuca de maini cand il chem, ceea ce Nu face si eu cica faceam, cand imizicea ea da la mama doua manutze, o apucam de manutze.
eu cand ii zic lui iustin, da mi doua manutze, dupa 6 incercari, se sesizeaza in sila...cred ca e doar o intamplare.


motiv pt care maica mea m a trimis cu el la dr. ca cica ori e de la mialgninul din sarcina, ori e prematur.
mai rau, imi sugerea ca s o arunca in neamu lui barbati miu de parca avea vreun defect. desteapta de soacra mea se jura ca pe langa carutul lui barbati miu trebuiau sa stea doi, ca altfel se arunca din carut de precoce si agitat ce era....



imi vine sa ma dau cu capul de pereti.




legat de curs (multumesc celor care m au intrebat, cristelle), am terminat toate prezentarile, am reusit sa fac si caiete de curs, sunt in grafic, maine incepem. mai am sa le repet asa de cateva ori, ca sa n am trac ceva.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Eu zic sa stai linistita. Mie pediatra mi-a spus ca pana la 7 luni are timp sa tot stea in fund.
Cu tot respectul pentru mama ta, dar eu nu mai tin minte de acum 4 ani, cand a facut Paula unele chestii. Tot timpul trebuie sa ma uit pe filmari sau pe poze ca sa vad ca la anumite varste faceam anumite chestii. Sau poate-s eu mai zuzu
Pe atunci cred ca de la 3 luni ne puneau intre perne, asa ca la 6 luni normal ca stateam, ca aveam 3 luni de antrenament de tot cazut in nas si pe laterale.
Asa de mult o sa regreti perioada asta in care sta la tine in brate cat de cat linistit, asa ca te rog sa te bucuri, si sa apreciezi fiecare moment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Ca fruct de sezon, puteti sa le mai dati la strumfi gutuie. E ff buna! Cititi un pic despre ea. Merge coapta cu mar. Yam-yam!

Andreea mami de Irina (8 martie 2010) si de Ilinca (11 august 2011)



nu am mancat niciodata gutuie coapta dar poate incerc....
De ce spui ca e de sezon?g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

buna seara si de la noi
multa sanatate la bolnaviori si felicitari celor care au venit cu noi masuratori si au mai scapat de un vaccin
Dana ...chiar te rog sa scrii mai des
Ramo pai .... tu de ce iti faci atatea probleme singura ? Iustin este un baiat perfect normal, crede-ma pe cuvant !!!
vreau si eu zapada
Miha wk placut !
Roberta si tu iti faci griji ?
Alina felicitari pentru cele 10kg
Lori sa stapanesti sanatoasa masinuta , sa va plimbe peste tot, in locuri frumoase si in siguranta
Ruxiii lasa melancolia, vine o noua masinuta, trebuie sa va plimbe si ea alatui de Sara
Crisspy poate faci si tu analizele legate de lactoza
noi astazi am papat asa la 5 dim - 80ml lapte, la 8 dim 80ml lapte , la 12 mar cu para( copt) 100gr, 15 - 100ml lapte , la 18 supa de lume 100gr si acum la 21, 100 ml lapte
in rest noi suntem bine, traversam patul (al nostru) in 30secunde prin intoarceri, stam in fund intre perne, spargem castroanele ( le tranteste e gresie ):)) aruncam cu jucarii peste tot , dam cu ele in cap in piciare .
va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Roberta si Cristelle, ce comici sunt bebii vostri ca se trag de puta!!

Noi azi plecam la Cardiff!! Sotul are un weekend lung, adica sambata, duminica, luni (concediu) apoi marti lucreaza si miercuri iar e liber. Apoi mai sunt 2 zile si gata saptamana!!! Abia astept ca sa mai am si eu un ajutor!!! Si de la soacra mea si de la sot!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Bravo Miha!Relaxare frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Ca fruct de sezon, puteti sa le mai dati la strumfi gutuie. E ff buna! Cititi un pic despre ea. Merge coapta cu mar. Yam-yam!

Andreea mami de Irina (8 martie 2010) si de Ilinca (11 august 2011)



nu am mancat niciodata gutuie coapta dar poate incerc....
De ce spui ca e de sezon?g

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



Pentru ca e un fruct care se pastreaza foarte bine iarna in pivnite, daca l-ai cumparat in toamna si l-ai pus in pivnita ca eu n-am facut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

buna seara si de la noi
multa sanatate la bolnaviori si felicitari celor care au venit cu noi masuratori si au mai scapat de un vaccin
Dana ...chiar te rog sa scrii mai des
Ramo pai .... tu de ce iti faci atatea probleme singura ? Iustin este un baiat perfect normal, crede-ma pe cuvant !!!
vreau si eu zapada
Miha wk placut !
Roberta si tu iti faci griji ?
Alina felicitari pentru cele 10kg
Lori sa stapanesti sanatoasa masinuta , sa va plimbe peste tot, in locuri frumoase si in siguranta
Ruxiii lasa melancolia, vine o noua masinuta, trebuie sa va plimbe si ea alatui de Sara
Crisspy poate faci si tu analizele legate de lactoza
noi astazi am papat asa la 5 dim - 80ml lapte, la 8 dim 80ml lapte , la 12 mar cu para( copt) 100gr, 15 - 100ml lapte , la 18 supa de lume 100gr si acum la 21, 100 ml lapte
in rest noi suntem bine, traversam patul (al nostru) in 30secunde prin intoarceri, stam in fund intre perne, spargem castroanele ( le tranteste e gresie ):)) aruncam cu jucarii peste tot , dam cu ele in cap in piciare .
va pupam pe toate

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)



Mai dar ce papa bubulina nu gluma si ce frumos povestesti tu ce face ea....va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

E foarte buna gutuia coapta. Doar ca fii-mea a refuzat-o tot timpul. E yummy, eu mancam mereu in copilarie, o bagam in cenusa de la soba

Mergi la inceput