Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

[
Ramona, nu te mai stresa nici tu cu statul in fundulet al lui Iustin, asta e milestone pt 7 luni, nu trebuia bifat la 6 luni de toti copiii. Si de ce il compari oricum pe baietel cu alti copii, nu e extraordinar cum s-a dezvoltat ca si prematur, de ce te necajesti ca nu are capacitati de copil precoce?! Nu mai cadeti fetelor prada presiunii comparatiilor si statisticilor, fiecare copil e unic, special si multumim lui D-zeu ca sunt sanatosi, restul o sa le faca ei pe toate cand cand sunt pregatiti .

[/quote]

Exact, Ramona, si mie mi se pare ca Iustin s-a dezvoltat extraordinar pentru un copil nascut totusi inainte de termen si care trebuia sa aiba defapt vreo 5 luni, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Loredana, sa plimbi cu drag masinuta cea noua si sa o duci in multe locuri frumoase!

Babyblue, multi copii nu stau in fund la 6 luni, dar sa se mai ridice singuri sau sa se tarasca. Eu n-am pus-o pe Eva pe burtica pentru ca nu-i placea, plangea f tare. A mers tarziu de-a busilea si la 14 luni in picioare (eu zic ca amers in picioare atunci cand s-a deplasat singura si preponderent asa, nu cand s-a ajutat de antemergator, sau a mers pe marginea canapelei). Si e un copil f activ, mare sportiva si dansatoare. Filip e altfel, daca-l pun pe burta, ridica fundul si da sa plece, e f caraghios. Si nu sta nici el singur in fund, cade intr-o parte

Cristina, pe mine nu ma intristeaza protestele, le vad ca pe un semn ca romanul inca exista si vrea sa ia parte la viata cetatii. Ba chiar parca a mai crescut self-esteem-ul romanului, ca era low de tot, deja roman ajunsese sinonim cu rau, lenes, prost. Plus ceva coeziune sociala parca s-ar simti.

Sper ca nu ma repet, stiu ca am mai scris astazi pe un grup, dar nu stiu daca si aici. Eu nu-l decalotez pe Filip, cateodata ii pun la baita o picatura de ulei de migdale pe varf si masez usurel. Il las in fundul gol de cate ori il schimb, cateva minute pentru ca are tendinta sa se joace cu "ciocanelul" si se mai trage de el. Si la doctor, zilele trecute, cand a pus mana doctorita i-am zis ca nu cumva sa traga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Alymih ,Paula aveti PM.

Alymih.....ce sa zic ? ....bafta la facut gemenii




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





Am glumit..abia ma descur cu unu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Loredana, sa plimbi cu drag masinuta cea noua si sa o duci in multe locuri frumoase!

Babyblue, multi copii nu stau in fund la 6 luni, dar sa se mai ridice singuri sau sa se tarasca. Eu n-am pus-o pe Eva pe burtica pentru ca nu-i placea, plangea f tare. A mers tarziu de-a busilea si la 14 luni in picioare (eu zic ca amers in picioare atunci cand s-a deplasat singura si preponderent asa, nu cand s-a ajutat de antemergator, sau a mers pe marginea canapelei). Si e un copil f activ, mare sportiva si dansatoare. Filip e altfel, daca-l pun pe burta, ridica fundul si da sa plece, e f caraghios. Si nu sta nici el singur in fund, cade intr-o parte

Cristina, pe mine nu ma intristeaza protestele, le vad ca pe un semn ca romanul inca exista si vrea sa ia parte la viata cetatii. Ba chiar parca a mai crescut self-esteem-ul romanului, ca era low de tot, deja roman ajunsese sinonim cu rau, lenes, prost. Plus ceva coeziune sociala parca s-ar simti.

Sper ca nu ma repet, stiu ca am mai scris astazi pe un grup, dar nu stiu daca si aici. Eu nu-l decalotez pe Filip, cateodata ii pun la baita o picatura de ulei de migdale pe varf si masez usurel. Il las in fundul gol de cate ori il schimb, cateva minute pentru ca are tendinta sa se joace cu "ciocanelul" si se mai trage de el. Si la doctor, zilele trecute, cand a pus mana doctorita i-am zis ca nu cumva sa traga.

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Mmmmm mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Ramona , asa precoce cum e Gabriel dar nici el nu sta in fund singur, daca il las cade dupa cateva secunde , dar nici nu ii place macar, pasiunea lui este pe burta , dar nu ca l-am pus eu , asa i-a placut de mititel . Lui ii place sa se tarasca , nu sa stea intr-un loc.
Si eu ma ingrijorez uneori cand vad copii de varsta lui ca au cu 1 kg 2 mai mult , mai ales ca el e f lung , dar pun pe seama surepactivitatii lui si incerc sa nu compar.
Hai linisteste-te, ca Iustin este un bebelus perfect normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta si Cristelle, ce comici sunt bebii vostri ca se trag de puta!!

Noi azi plecam la Cardiff!! Sotul are un weekend lung, adica sambata, duminica, luni (concediu) apoi marti lucreaza si miercuri iar e liber. Apoi mai sunt 2 zile si gata saptamana!!! Abia astept ca sa mai am si eu un ajutor!!! Si de la soacra mea si de la sot!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Bebinuta, Adra, vad ca si ai vostrii se trag de cuculet!! hihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy
Miha si stai linistita cu intelesul pe dos, esti savoarea grupului.

fetele


Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Te pup si eu Crisspy!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M



Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





Arianna, ce surpriza placuta!!!
Multa bafta cu diversificarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
numai cand simte mirosul de lapte din biberon incepe sa traga part.



Uf!!! Imi pare rau!!! Dar sper sa mearga cu diversificarea!!! Va pup dragele mele!!

Mergi la inceput