Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, ce face preferatul meu Vladutz?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


doarme acum, il termina aia la gimnastica si drumul..cred ca urca zilnic si coboara 200-300 de scari..plus o ora gimnastica..azi le-a facut si cu saculeti de greutate legati de picioare, cate un kg pe fiecare..cred ca maine nu mai misca de febra musculara
dar ce sa zic, am baiat mare, nu-mi vine sa xcred ca merg cu el cu autobuzul/metroul cu ghiozdanelul in spate..se baga in vorba cu lumea..vorbeste asa frumos cand vrea el..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish bravo pentru cm scazuti tu zici ca ai scazut nu stiu cati cm...pai la cat vrei sa ajungi? ca ai scazut inainte de astia 8 inca vreo 5 parca....de unde ai scazut ca grasa tu nu esti. vrei sa fii bat?
daa, este zapada destula, mai ales pe partii in oras au mai curatat-o astia, ma enerveaza
cu carutul inotam in zapada, asa greu mergem. am iesit intr-o zi cu ea in brate si m-a rupt, nu mai ies fara carut

ailed sa-ti fie de bine ce-ai papat. n-ai papat mult, lasa

yvy ce fain ne-ai explicat, multumim

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank si Anastasia sta in scaunul de masa, draguta. se joaca cu jucariile ce i le dau acolo, eu imi fac treaba.... si eu ma laud ca este foarte cumintica si intelegatoare
odata cand era sotul la fotbal am luat-o cu tot cu scaun in fata usii de la baie sa stea cu mine cat am facut eu baie si asa s-a mai hlizit acolo, se uita la mine ca eram cu samponul in cap....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, ce face preferatul meu Vladutz?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


doarme acum, il termina aia la gimnastica si drumul..cred ca urca zilnic si coboara 200-300 de scari..plus o ora gimnastica..azi le-a facut si cu saculeti de greutate legati de picioare, cate un kg pe fiecare..cred ca maine nu mai misca de febra musculara
dar ce sa zic, am baiat mare, nu-mi vine sa xcred ca merg cu el cu autobuzul/metroul cu ghiozdanelul in spate..se baga in vorba cu lumea..vorbeste asa frumos cand vrea el..


mami de 2 prichindei


Baiat de baiat!Mare va fi la viata lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank si Anastasia sta in scaunul de masa, draguta. se joaca cu jucariile ce i le dau acolo, eu imi fac treaba.... si eu ma laud ca este foarte cumintica si intelegatoare
odata cand era sotul la fotbal am luat-o cu tot cu scaun in fata usii de la baie sa stea cu mine cat am facut eu baie si asa s-a mai hlizit acolo, se uita la mine ca eram cu samponul in cap....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




si eu o mut cu scaunul prin camera. Cred ca asta e secretu...o diversific sa nu se plictiseasca. O ridic cu scaun cu tot, asa rade...ii place
Bravo!Ma bucur ca e cumintica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy,daca-ti spun ca alea 4 ore le-am facut cu Andra in baby bjorn (http://www.babybjorn.com/products/baby-carriers/), ca mai nou mai mult asa iesim, ca ma strecor mai usor decat cu carutzul...
scrish, si mie mi-ar tb doar niste cm din talie dati jos ca la picioare si solduri numai am ce sa dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

mada referitor la meniu painea o pot inlocui cu paine neagra facuta de mine sau musai de secara? si la compot,ceai si cafea fara zahar nu? si ina ceva sana sau merge si iaurt?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Musai paine de secara (atentie la ambalaj sa nu cris "cu"secara, tb sa fie "de" secara). daca vrei la cafea si ceai poti pune o lingurita de miere, iar in loc de compot poti manca fructele simple

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy nuuuu, in total de cand am inceput am pierdut 8 cm, 4 dupa primele 10 sedinte, 4 acum nu vreau sa ajung bat, chiar nu, dar vad ca sta pielea altfel pe mine de cand fac masaj...iar celulita mai am atat de putina ca nici nu imi vine sa cred...

dar obligat trebuie sa ma apuc de abdomene, n am incotro...doar ca nu pot sa ma urnesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank si Anastasia sta in scaunul de masa, draguta. se joaca cu jucariile ce i le dau acolo, eu imi fac treaba.... si eu ma laud ca este foarte cumintica si intelegatoare
odata cand era sotul la fotbal am luat-o cu tot cu scaun in fata usii de la baie sa stea cu mine cat am facut eu baie si asa s-a mai hlizit acolo, se uita la mine ca eram cu samponul in cap....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




si eu o mut cu scaunul prin camera. Cred ca asta e secretu...o diversific sa nu se plictiseasca. O ridic cu scaun cu tot, asa rade...ii place
Bravo!Ma bucur ca e cumintica!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ehe, as muta-o si eu peste tot dar nici o secunda nu sta in plus in afara mesei, zici ca o arde..si ultimele lingurite le dau pe fuga ca se frichine in el ceva de groaza..si impinge tavita cu o forta si isi da drumul pe dedesubt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello! Am culcat copii si sper sa ma mai listesc si eu..azi a fost Cata tare agitata, maraita, pe unde ma vedea venea direct la mine sa o iau in brate..zici ca sunt magnet

scrish, felictari pentru rezultatele de la masaj. Cate sedinte ai facut? si cat de dese au fost?

catank, felicitari Ioanei ca a papat iaurt

yvy, multumim de info. Si eu am dat de destule ori Nurofen pe stomacelul gol..off..dar la mine la dintisori chiar a avut efect, macar atunci avea laptic in stomac.

miki, un baiat mare !

Mergi la inceput