Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am revenit si eu ...

Duracell mi-a mesterit bine laptopul cat am vorbit eu la telefon...mi-a scos doua butoane. Unul din ele a reusit sotul sa-l bibileasca si sa-l puna la loc dar celalalt este gaura-lipsa(numarul 1 din dreapta). Uoffff!

Andreea,felicitari pentru realizarile lui Rares! Este un mamos desavarsit la cum povestesti.

Madutza, si Eddy bea singurel din biberon dar, daca nu sunt atenta nu il termina si incepe a se juca cu tetina. Avem aceeasi problema si noi cu fructele...de aproape 1 sapatmana nici nu se mai uita la ele. I-am dat tot felul de fructe ca am zis ca poate vrea ceva nou...de unde? El nu mai vrea fructele la nici o ora din zi.Nu stiu daca este coincidenta cu dintisorul care ia iesit acum 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Irinuk, eu nu il dau cu nimic la fundulet pentru ca dupa fiecare kk merg imediat cu el la baie si il spal si nu s-a iritat niciodata. Asa am facut de cand s-a nascut dar, am in casa pentru orice evntualitate Babygella la recomandarea pediatrei (contine olei de migdale dulci).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

viss, eu inca tb sa o pazesc . Daca nu mananca tot se culca flamanda (ca e rupta de oboseala) si apoi se trezeste devreme. Am incercat odata sa o las si sa-mi vad de treaba..sa duc prosopul la baie sa iau hainutele sa le pun la murdare,etc si a papat ce a papat apoi era cu ochii dupa mine. Daca intrerupe suptul, apoi nu mai papa asa bine.
Sanatate multa puilor!

Tb sa o parasc pe Catalina...am zis ca e o intamplare dar vad ca la fel face de 2 zile...nu mai vrea sa pape fructele..adik efectiv nu ii mai este foame la ora aia..nu vrea nimic de papa..nici biscuiti pe care ii vroia la orice ora. E drept ca se vede alb la 2 dintisori de jos si e mai mofturoasa in general la mancare, dar la ora fructelor nu vrea nimic. Ce fac eu in sit asta? Cand sa-i dau fructe? Mai incerc 2-3 zile si apoi trebuie sa ma gandesc la o varianta..sa incerc sa i le pun in iaurt. O mas ala o alta ora nu pot sa-i bag ..ca nu ii este foame...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mada- ehhh..exact asa patesc si eu cu Teea. Dar la noi e mai de mult acest moft. Azi am pus punct si i-am dat suc de la 2 clementine + suc de la un mar + 1 cupa de cereale- si a iesit un suculet putin mai dens pe care l-am pus in cana cu cioc. A baut de acolo ceva dupa care i l-am dat cu lingurita si a baut tot apoi i-am dat un sfer de banana in mana pe care a mancat-o in proportie de 3/4. Observasem eu ca bea sucul de fructe f bine( eu il dadeam dupa masa de pranz) si am zis sa incerc si dimineata ca prea ma chinuiam cu piureul de fructe
Teei nu ii este foame dim la ora 10/11 m-am convins de asta.
Si la noi se vad alti 2 dintisori jos ca ar iesi ...sunt punctulete albe



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

irinuca- daca ai tetina de cereale tb sa faci laptele mai gros sa curga ok pt bebe. noi la tetina de cereale Dr Browns sau Avent punem vreo 6 cupe de cereale la 240 ml apa. Daca pui tetina de cereale si laptele e prea lichid curge fffffffff repede.

la fundulet o dau cu bepanthene ca e sigurul care ii face bine. E destul de sensibila la fundulet chiar daca o spal duoa fiecare caca. daca o dau cu creme cu zinc se face instant rosie. Cu crema de galbenele de la plafar as da si eu. e f ok!

ally- bun venit in clubul NO FRUITS! noi azi am baut suc cu succes

strumph- a papat piscoata fructele? eu zic ca poti s amai pui cateva cereale daca ii plac. nu se pufoseste ea de la inca 2 cupe de cereale

astept sa vina o prietena gravi in 7 luni in vizita



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

ieri n-am avut net si a fost luat si curentul, ma dispera astia cu lucrarile lor.
va invit la zapada, ninge asa frumosssss am iesit si afara vreo ora jumatate si a si adormit Anastasia de cum am iesit. ii place la aer rece.

viss ce-am ras... exact asa ma intreb si eu mereu: cata faina cuprinde? ma enerveaza la culme expresia asta. asa zice si mama cand o intreb: faina cat cuprinde si cat cuprinde? in loc sa fie un gramaj acolo...

irinuca au aratat tare bine biscuitii ce i-ai facut si Daria papandu-i si mai si
daca nu i-a placut nici sotului nici Dariei, arunca la mine tot ca mie imi plac, mai important este gustul decat aspectul.

ally offff, imi pare tare rau de nasa ta, tare greu in situatiile astea. nici nu stii ce sa-i zici....foarte bine ai facut ca ai sunat-o

deea crezi ca noi nu tragem de perdele? ba daaaa.... mai ales la asta din camera ei ca este cu ratuste pe ea si cand ii zic: unde este ratusca mac-mac arata si se duce imediat la perdea

bb_yasmi La multi ani lui Lucas! sa creasca mare si sanatos alaturi de surioara si sa va bucurati de puiutii minunati
tare scump este cum merge, cu mainile-n sus asa, este un dulce tu ii mai dai suzeta?

somleac asa imi place cum povestesti...auzi la ea, hoarda de flamanzi am ras..... esti o mamica puternica si stapana pe orice situatie, cel putin mie asa-mi pari. si asa imi place ce sfaturi ne dai si incurajezi pe toata lumea

miki bravo pentru maseluta bine ca aia era cauza.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ne-am intors si noi dfe la gimnastica, sunt bucuroasa ca a inceput sa faca bine exercitiile

somleac, tu cand povestesti de vic parca il descri pe vlad al meu..bine, e adevarat ca nu la partea cu pipi ca la noi s-a rezolvat definitiv asta vara , cand i-am scos pampersii a fost victorie totala..sau pura intamplare..bine asta cu pipi cred ca e normal daca sunt frustrati cu gradi, am citit in carti ca e un raspuns normal al organismului lor..dar in rest.sunt tare curioasa daca reusesti ceva cu psihologul, ti-as ramane recunoscatoare daca mi-ai scir si mie detalii, cum procedeaza cu el si ce succes are..ca si eu stau de mult pe ganduri..azi mi-a facuto criza in autobuz, trebuia sa coboram si pe el il luase somnul si bineinteles maraiala si s-a pus in genunchi si mai ia-l daca poti imi venea sa mor nu alta..
cami pledez si eu pt biorezonanta, tatal meu s-a facut bine cu asa ceva, desi lupta de o viata cu boala..numai cu plante si recomandari ce a primit de acolo..el are si diabet, si guta si avea si un dezechilibru psihic la acel moment..deci a facut minuni
deea cu homeopatele am salvat-o ultima oara de muci..dar la febra nu stiam ce si oricum cam intrasem in panica oricum e bine bine azi, parca n-a avut nimic doar o maseluta
cu vlad nu-mi fac probleme cu diagnosticul ca-mi cunosc baiatul..am tacut din gura ca sa fac masajul si fizioterapia la ei..pe urma sanatate.. azi am facut pe proasta ca nu stiu ce inseamna diagnosticul sa-mi spuna mai multe, si cica are parapareza din nastere ihi..sa creada ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, iti spun eu pt imunitate ce-i dau lui vlad, dat de homeopat, la kg lui ca sa-ti dai seama..numa sa cobor pana jos sa -ti spun exact si denumirea si cantitatile dupa reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

mada referitor la meniu painea o pot inlocui cu paine neagra facuta de mine sau musai de secara? si la compot,ceai si cafea fara zahar nu? si ina ceva sana sau merge si iaurt?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alexina, am uitat sa iti multumesc pentru capitol nou!
Si Eduard mai bea suculet sau mai papa direct din manuta lui feliute de clementina/portocala/banana/mar dar, in cantitati destul de mic...ceva gen 4 feliute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Micki, ma bucur ca a mers bine gimnastica astazi si ca Vlad face tot mai bine exercitiile! Tineti-o tot asa!

Mergi la inceput