Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, astept sa le descarce barbatul! am poze si cu tortul si cozonacul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

orezul cu lapte il mai pasati ptr bb???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ioana a poftit la sfecla mea fiarta. E rosie la gura..i-am taiat felii, felii si nu se mai oprea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui catank

roxy lasa mama baietii ....auzi la ea, 8 martie

Legat de ficat nu stiu ce sa spun, ...habar nu am. Eu ascult barbatu, el le taie, ele le curata, el le decapiteaza, mie mi le aduce gata sa le bag la oala. ....si asa am primit directive. Ficatul inca il am, e congelat ...dar ...na....fetelor voi ce stiti?Cum trebuie sa fie ficatu? Mai deschis, mai inchis?

Carnita de pasare, peste, vita pap si eu dar fiarta, adica in supe.... de purcel nu servesc..doar proaspata sau asa cum zici tu(asa se face si aici)dar rar..... f rar.

Misto ca e zapada, ...al meu sot nu cred ca va ajunge acasa...deci pauza munte Are un servici...sa traiasca!



tb sa fie rosu-grena, ca sangele... din cel galbiu se fac chestii precum fois-gras...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


adica e bun cel galben???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

catank mie doctorita mi a explicat ca tb sa fie grena, dar nu spre negru sau spre galben. de asemenea sa te uiti dupa punctele negre, daca are prea multe inseamna ca are multe toxine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

hello,
da vroiam sa ti scriu sa i dai si ei si puiu meu a papat f bine sfecla me coapta data prin razatoare cu un pic de lamaie si ulei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ally o mamica slaba si pe printul ei nazdravan! Noi ne pregatim de iesit afara!

Catank eu zic ca daca il papa nepasat sa i-l dai asa!
Despre ficat, daca e galben e plin de grasimi - asa arata ficatul si la oamenii grasi :))!!! Nu stiu daca e bine sau rau sa fie gras ficatul, dar eu nu i-as da!

Alehiam sunt de acord cu tine in ceea ce priveste pestele: dupa un an, pastrav, salau sau somon (asa mi-a zis si pediatra); si cu ficatelul la fel (cred ca L a papat de maxim 5 ori pana acum de cand am diversificat-o, dar ei chiar ii place).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ally multumim si te pupam

yvyana - ma bucur ca va trec bubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

catank - pupici pentru Ioana cea pofticioasa.imi si imaginez ce era la gurita ei

multumesc pentru raspunsurile legate de peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

alehiam nici eu nu o sa ma complic atunci cu ficatul, am sa ii fac odata dupa reteta data de catank, si daca nu ii place , atunci la vara mai incercam iar

Yvyana sper ca e mai bine pitica azi si i-au mai trecut bubitele

catank sfecla rosie as manca si eu cu niste hrean, mi-ai facut pofta

ally , 25 min nu e mult, vreo 2 ore jumate era ceva imi place de italieni, acolo e tot inchis la ora pranzului, fiecare pe la restaurant/acasa sa pape pranzul si sa traga un pui de nani si cumnatu era mereu acasa de pranz...


Voi stiti de cine mi-e dor mie sa citesc pe aici si as vrea sa vad poze cu fluturasii sa vedem cum au crescut ? de MsBB , dorinuta, Giulia, danielle, spiridusha , georgyiuly, lauriciu , stefana, xeo, anamira, felicitas.... fetelor , pe unde sunteti ca nu v-am auzit/vazut de mult


Ma duc sa dau supa la piscoata ca se maraie de foame



Mergi la inceput