Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ce de lucru are piscoata si vad ca si Edy de ally la fel. si-a scos gagica la plimbare , adica noptiera

fetelor, eu cu gagicile mele planuim deja unde facem 8 martie si trebuie sa ne interesam daca vin iar in Brasov Flamingo Boys la striptis

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy lasa mama baietii ....auzi la ea, 8 martie

Legat de ficat nu stiu ce sa spun, ...habar nu am. Eu ascult barbatu, el le taie, ele le curata, el le decapiteaza, mie mi le aduce gata sa le bag la oala. ....si asa am primit directive. Ficatul inca il am, e congelat ...dar ...na....fetelor voi ce stiti?Cum trebuie sa fie ficatu? Mai deschis, mai inchis?

Carnita de pasare, peste, vita pap si eu dar fiarta, adica in supe.... de purcel nu servesc..doar proaspata sau asa cum zici tu(asa se face si aici)dar rar..... f rar.

Misto ca e zapada, ...al meu sot nu cred ca va ajunge acasa...deci pauza munte Are un servici...sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy, ficat, cu orez si legume. Feirte in lapte sau? Ce legume, conteaza tare mult combinatia... Scrie mami reteta exacta...ai grija poate amintesti ceva de genu ''cat cuprinde''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Cand a inceput Ioana sa se ridice in picioruse in data de 18, seara,...dupa ce am culcat-o, eu singurica acasa si ce-mi trecu prin minte?Sa ma cinstesc!!! Asa ca, am prajit un crap, am facut un pui de mamaliga si cu branza de burduf plus o cana de vin fiert cu piper si scortisoara (mi-ati facut pofta voi; ally si roxy- si la noi tot su piper se bea vinul rosuuuuuu, mai mult negru de casa) Dupa, am adormit bustean...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

i-am facut si eu papica lu' gogosupica de pui cu galusti...galuscutele le-am facut cu ou intreg, i-am mai facut o data si nu prezentam alergie


ally - vai ce-am ras...auzi tu la la duracell sa se plimbe pe noptiera...

catank - smantana de casa cum o faci?ooo...un vin fiert as baga si eu...poate diseara...

roxy - astept atunci livrarea la domiciliu...hmmm streaptease de 8 martie???

strumph - multumesc pentru ca te-ai gandit la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

daca vreti sa luati la rosii pentru oul pus intreg, sa stiti ca am scut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

nimeni?

am si eu o intrebare. de la ce varsta trebuie/putem sa dam peste bebeilor?ce tip de peste?si cum sa fie pregatit?

eu nu manac aproape deloc peste si nici sotul, dar nu vreau sa o invat pe gogo sa nu manace doar pentru ca nu-mi place mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor stiti vreo reteta verificata de baton de ciocolata? Mi-am pierdut retata si am facut aseara din amintiri, dar se pare ca sunt tulburi tare ca n-a iesit bine deloc.

Ioana stai linistita , nu a ajuns prea mult ou la fata in burtica, ca doar nu i-ai dat toate galustele care ies dintr-un ou.

Poti sa-i dai linistita peste.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, dr noastra ne-a spus de la 8-9 luni pestele..fiert sau la cuptor.

roxy, astept pozele la noi nu a nins absolut deloc, de pluat a plouat vre-o 2 zile anul trecut(noiembrie sau decembrie)..iar inainte de atsea 2 zile a mai plouat prin iulie-august...e tare nasol cu seceta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

somleac, mada - multu!

somleac - uite o reteta de cioco, verisoara mea a inecrcat-o si zice ca a iesit buna http:// www.retetecalamama.ro /2009/10/ciocolata-de-casa-batonul-copilariei.html. stergi tu spatiile

Mergi la inceput