Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Diana de Lparpala!
mada, misto de starea buna!da-o si la altii!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


dau, dau!!! pai e vineri, azi va fi ceva mai clad decat zilele trecute, iesim si noi mai mult pe afara, se preconi9zeaza vizite cu prietenii, azi ma duc la proceduri, deci

Sa va zic ca fata mea abia acum s-a trezit sa bea lapticul..a dormit 12.5 ore legate ..clar iar nu-mi mananca fructele nici azi...m-am gandit sa incerc sa-i dau fructele la 3-4 dupa-amiaza dupa somn si sa-i dau iaurtul mai tarziu la 6. Sa vedem daca rezolv ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alehiam, asa dulci sunt copilasii cand sunt paraciosi Si Cristi vine repede la mine sa ma cheme cand umbla Cata pe unde nu are voie.
Aaa am uitat sa va pove ceva..acum cateva zile Cristi si Cata in living, eu in buc, il aud pe Cristi ca se screme..uuh, uuh..ma duc la ei..Cata agatata de manerul canapelei, Cristi incerca sa o ridice in canapea, dar avea curu' prea greu si nu reusea
Alta: cand il luam pe Cristi de la gradi, fiecare sta in scaunelul lui in masina si se tin de manute , din cand in cand Cristi se apleaca si ii pupa manuta catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

fetelor care mai utilizati produse Johnson & Johnson's cititi si aici: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/11/14/johnson-johnson-baby-products-toxic.aspx

madutza asta cu bine dispunerea ca e vineri e tare fain. Si cred ca e bine sa incerci sa dai separat fructele de iaurt si dupa somnic. Si eu ii mai dau fructe dupa amiaza, dar la mine e si din cauza ca evitam iaurtul.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

madutza, daaa si ai mei se pupa si se harjonesc impreuna. Sunt tare dulci. Dar si cand incep sa se necajeasca e dezastru - Robert, sa o iau ca-i strica joaca; Luiza plange ca o impinge, dar apoi tot la el vine si daca o loveste iar plange. S-a invatat sa planga la comanda daca e necajita de R. Iar daca o iei in brate nu o mai doare nimic.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

fata mea e obosita tare... a dat trezirea pe la 7 (ca nu mai are nevoie tati de ceas desteptator dimineata) si la 8 jumate era franta si s-a bagat la nani. Asa ca acum ma dau pe net pana se trezeste si apoi plimbare daca nu ploua.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, te-ai dus la dr? ca vin cu batzul la tine daca nu?
strumph, pai tu faci provizii pt piscoata 2 cu haine, nu?, ai putea sa-ti iei si tu o bluza la marimea la care vrei sa ajungi si o pui pe umeras in dormitor si mai ai o motivare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Am intrat pentru a semna condica...poate pot trece mai tarziua la o vorba ca acum imi da de lucru Eddy. Doamneeee cata energie si ce viteza are la mers ...stau dupa el ca s-a invatat sa se urce in canapea si sa se dea jos de ceva timp si acum nu numai ca se urca in canapea ci se si ridica in picioare pe ea sa vada ce bucataresc eu acolo si aseara a cazut fix cu capul de gresie. Deci, Eduard pericol public este iarasi in actiune! Acum iarasi se plimba cu noptiera prin casa...fug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna,

waw am uitat ieri sa felicit sarbatoritii zilei si macar ca pe ei ii stiu si fara sa ma uit in lista

La multi ani Lucas de BB yasmi

La multi ani Rebeca de Ioana

si ma iertati ca-s zapa

La multi ani Diana de Lparpala.

Azi am plecat veseli la gradinita, nu stiti cat sunt de fericita,ce bine e sa nu vii la servici cu mustrari de constiinta ca iar ai strigat pe bietul copil.

Aseara i-am admirat pe Stumphitza mica si ciufulita, e o dulce si comentariile la poze sunt totale, pe Cata cea frumoasa si inalta de ajunge la masuta.

La noi ploua cu galeata, sunt somnoroasa si fara chef.

Aseara as vi avut o gramada de comentarii la ce ati scris voi, dar acum nu imi mai amintesc nimic, nu stiu ce am de-s asa zombi.

Ally ieri la gimnastica la Matia era un baietel si avea o moaca foarte cunoscuta si ma tot intrebam de unde-l stiu pe baiatul asta ca mamica nu-mi era deloc cunoscuta. Cand l-am vazut in actiune mi-a picat fisa, e Duracell, semna leit cu Edutul tau si tot asa nu avea stare, ba-i arata pumnul unui coleg, ba-l prindea pe la spate pe altul,ba o rostogolire, totul condimentat cu sarituri si aruncari in bratele mamei pentru pupic.

Miki am dat sfoara in tara sa gasesc un psiholog. Cand voi gasi si vom merge te anunt.

Na ma intorc la actele mele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!

Hai ca azi e vineri si mi-e barbatul acasa ca are laptopul de l amunca cu el si cica nu a avut chef sa mai mearga azi pana la birou ca nu prea are mult si a spus ca sta cu noi si mai baga cate un oki pe mail si alte cele ce are el de facut dar i s-a facut dor sa stea cu noi deci azi e daddy acasa cu noi acum de exemplu si-a deschis laptopul sa se logheze sa munceasca ceva si i-a venit piscoata gramada peste si i-a butonat ceva , s-a lasat pagubas si s-a pus pe covor cu ea sa se joace, ii arata cum sa puna formele in cookie jar

Piscoata nu s-a mai trezit decat odata la 5 jumate urland, nu stiu frate ce urla in halul asta, am luat-o in brate sa o linistesc, am inceput sa ii cant si mai tare a inceput a urla ..deci nici o sansa sa o adorm fara tziti am gasit-o era cu fundu in sus, cu fata in jos si impingandu-se in marginea cealalta de patut , mai la colt asa nu stiu ce voia sa faca si unde sa se duce eu cred ca e de la masele ca am cautat-o acum de dimi in gura si vad ca e rosie in vreo 2 locuri si mereu e cu dejtu`n gura de cum se trezeste , roade tot ce prinde Aseara i-am pus 4 cupe de cereale si i-am facut 240 ml lp si nu 210 cum ii faceam mereu ca na am spus ca de foame poate se trezeste, l-a papat pe tot dar la final a ramas pe fundul sticlei cam juma de cupa de cereale nedizolvate, nu l-oi fi scuturat eu bine dar nici loc in sticla nu mai era ca deh i-am facut 240 lp si nu 210, sa vad daca astia de la medela au sticle mai mari de 250 , daca nu nu stiu cum sa fac ca fiica mea alt fel de biberon nu accepta ca medela a avut de cand era de cateva zile ....mofturoasa cum se vede fiica mea Ieri i-am facut dimineata avocado cu para si putina banana cu iaurt si a mancat un paharel plin , apoi la pranz i-am facut pentru prima data ficatel si nu a vrut decta 2 lingurite amarate , nici iaurt dupa am incercat sa ii dau nu a vrut, deci tziti ...iar pe la 5 am incercat iaurt cu biscuiti si a mancat 3 lingurite deci ea era lesinata dupa iaurt si ieri nu a vrut deloc mi-a varsat cam la jumate de ora dupa ce i-am dat iaurt cu biscuite , a dat afara tot, chiars i ficatelul de la pranz deci nu stiu ce sa fac, nu i-o fi placut cum i l-am facut sau ce sa ii fac ? stiu ca nu toti copiii accepta ficatel, voi cum il faceti si cu ce fel de reteta ati avut succes?

Madutza imi pare bine de starea ta de euforie asa si trebuie ca weekendul e dupa colt sa ne spui la final de tratamente cati cm ai dat jos si eu am facut vreo 4 luni cand eram in ro si s-a vaut clar o mare diferenta, da faceam intensiv, cam de 4 ori pe sapt

Ailed nu ai ghicit, piscotul cu nr 2 vreau sa fie baietel dar nu am eu asemenea noroc ca la mine in familie se fac numa fete cat despre ceva de cumparat pentru mine, am sa imi iau ceva de vara pentru cand om merge in croaziera sa fiu si eu sirena

Alehiam, asa e ea zambicioasa de dimi da ieri a fost super draguta nu stiu cum si de ce , ceva mai special si de aia i-am facut si poze nuca nu i-as face mai mereu Mi-a placut faza cu trandafirul si uraganul cred ca ti-ai pus mainile in cap cand ai vazut

Lidia vad ca te citeste sotul pe forum si al meu stie ca stau pe forum mereu dar nu stie cum ii spune , ar trebui sa foloseasca google translate plus ca nu ar fi de bun augur ca daca merge mai la arhiva si vede ce am vorbit eu de matze si maica-sa , valeu de curu meu

Ioana16, hai nu mai fi suparata ca ziua fetei e in aprilie, nu in fiecare luna glumesc, nu stiu altii cum sunt dar eu uit mereu ca e ziua de 2 a lunii si a mai adaugat piscoata o luna la varsta , eu o sa o sarbatoresc cu mare fast pe 2 aprilie ca niciodata nu i-am facut nimic special pe data de 2 oi fi eu anormala si de aia, deci scuze daca m-am bagat unde nu-mi fierbe oala, dar eu zic sa pastrezi tot fastul pentru aprilie hai ca te pup tare sa iti treaca supararea si daca te-am mai suparat si eu acum scuze

Roxyyyyyy....vreau si eu zapadaaaaaaaaa!!! hai astept pachet da ? sa te gandesti la mine cand mergi duminica in poiana la un vin fiert


Ma duc sa ii fac fructele piscoatei si apoi sa vedem daca vrea nani daca nu sta daddy cu ea si eu ma dau pe forum, ahh ce bine ... trai pe vatrai


O zi frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

roxy... si eu vreau zapada...macar un bulgaras asa...

la noi e inchis, nu ploua, nu ninge si e un frig....

strumph - nu m-am suparat...am avut niste zile mai nasoale si m-as fi bucurat sa vad ca se gandeste cineva la noi...acusica am scos capul din butoi asa ca nu da-ti cu rosii... sunteti in formula completa azi...ehhh poate reusim si noi in week-end...

tati cred ca nu mai merge la acel part-time...era bine intr-un fel, financiar vorbind, dar si greu sa nu fie acasa decat cat doarme...poate ca tot raul spre bine...



Mergi la inceput