Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Lori, e 8 euro aicea, parca 8 supozitoare. Vezi cat iasa si daca e prea mult cu transportul ala, pot sa iau si eu. Nu e problema. Ca nu e cu reteta ca e homeopat.

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Cocutza, da, iau si borcanele cu fructe, imi place ca sunt multe variante, cu branzica, cu cereale, cu gris... Ma mai inspir sa ii fac si eu acasa.
Eu i-am pus mazare in pireul de legume pasat cu furculita, deci sunt bucati la fel de mari ca si boabele (mazarea nepasata o pun). Nu s-a inecat niciodata. Cred ca ar fi o pb daca i-as da doar mazarea. Zic, nu stiu, n-am incercat, oricum am observat ca se baloneaza putin asa ca nu-i pun decat foarte putina.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cocuta pe site la ei e 6 euro, acum nu stiu cat vine cu transport, ca au dat pretul la transport in functe de valaore si in functie de greutate...o s atrimit un email s aintreb.

Eu ii dau Anei direct in gura boabe de mazare, vad ca se descurca cu ele; ieri s-a inecat rau cu mar, ca i-am dat bucata cu scobitoarea, le dadeam la amandoi...mi s-a taiat respiratia, dar a stiut sa scuipe, sa scoata afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vai, eu nu i-am dat mar niciodata si-s absolut terifiata sa ii dau. Serios. Eu mereu ma inec, mi-e o groaza teribila, am dezvoltat o fobie!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Andutza, ma duc sa verific si eu dm-ul atuncea, ca se pare ca i-am acordat suficienta importanta, si nu l-am verificat cum trebuie.

Incerc si eu mazare azi, nu i-am dat pana acuma, sa vedem cum o fi.

Tot vroiam sa iti zic, ca mi-am amintit ca ziceai ca locuiesti cumva limitrof Clujului. E cumva Floresti, parca ii zice. Nasa buburuzei mele sta acolo, si si ea abia asteapta sa se mute din motive de departe, gol, vrea inapoi in Cluj.



Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

da, marul e cel mai tampit, dar ii dadeam lui Robert si cum ea e ff pofticioasa....

aa..Cocutza, una si ma duc: ce insemana 12 ST oare? (supozitoare?) ca aia e forma de impachetare cica. 12 St 6 euro+transport...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

DA, DIN PACATE E FLORESTI! Si noi vrem neaparat sa ne mutam, aici nu poti creste un copil, dupa cum spune sotul meu, zici ca am colonizat Luna. Nu e niciun copac, praf peste tot, nu-s trotuare, niciun parc, nimic. Blocuri, terenuri private (deci nu s epoate aplica niciun plan urbanistic) lasate in paragina, sobolani morti in fata blocului, gunoaie , beton... Nu e nici sat nici oras zona de blocuri de acolo. In plus e departe si accesul cu transportul in comun e anevoios si scump, nu tine de RATUC. Deci nasa buburuzei tale probabil ma intelege perfect!

Noi am luat prin prima casa si nu putem vinde apartamentul timp de 5 ani decat daca il achitam integral la banca. Deocamdata vom face chirie contra chirie, asta e, lumea zice ca suntem nebuni, dar eu vreau sa aiba Miruna o copilarie mai frumoasa decat a mea ,, nu mai proasta.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Dap, sunt 12 supozitoare. Acuma m-am uitat si eu cutie. Si avem si pretul pe ea costa 6 euro.

Scuze de informatiile eronate de mai inainte nu aveam cutia cu mine si ea stau inchisa intr-o camera ca sa se obijnuiasca mandra mea cu tati meu sa vedem daca putem sa ne destrabalam in 2in wkd.

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Andutza, asa zice si nasa mea. Prima data au fost super incantati, li s-a vandut ca viitoare zona rezidentiala si dupa aia nu s-a mai intamplat nimica. Ei vor sa vanda acuma, dar era stresata ca oare mai vrea cineva sa cumpere acolo.
Sper sa gasesti chiriasi, si sa fie totul cum iti doresti ptr Miruna.

Trebuie sa ies din ascunzatoare, deja miorlaie de numa numa, si a trecut o ora. Exersam zilnic poate creste timpul.

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Dat fiind ca 1.nu am de lucru inca vreo ora , 2. numai maine nu-i poimaine si Mirunica mea face 1 anisor si 3.sunt trista ca bate vantul aici, m-am hotarat sa intru la bulgarasi sa asist la nasteri si scos de motate live...As fi putut intra sa citesc de la noi de la odisee, ca intru periodic, dar azi am vrut emotii live. Si m-a apucat o nostalgie... eu doar va citeam, invatam de la voi atatea... si voi erati asa vorbarete si va sprijineati asa mult...Urmaream fiecare nastere cu emotie, deja ii povesteam lui musiu despre voi desi eu nu aveam cont pe forum. Imi amintesc de rimelul lui Simo si de temperatura de 36 grade la care il tinea Ziki pe Felix
Of, of.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput