Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Tunde, ce aventura!
Bine ca sunteti ok.

Eu tot cu munca. Imi ramane putin timp pt pitica. E ciudat. Parca nu mai suntem asa apropiate. Pana gasim un ritm al lucrurilor, pana ne facem o rutina, o sa mai treaca ceva vreme. Ea e vesela, se joaca, mananca, doarme. E tare cumintica. De dintisori ce sa va zic? avem doar doi de pe la sfarsitul lui august. De atunci tot cred ca o sa-i mai creasca, dar....asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Tunde grija mare. Zi-i lui tati sa iti ia cauciucuri noi de iarna ca nu e de gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus fetele!

Va salut si eu din Munchen, am ajuns ieri, zici ca sunt aici de mult timp, si ca am plecat acasa doar vreo doua-trei saptamani, parca e ciudat ca nu s-a schimbat nimic pe aici de cand am plecat. Pe drum Alex s-a purtat foarte bine, chiar mai bine decat la 7 luni, desi credeam ca nu o sa mai aiba rabdare. Am facut o noapte pauza la Budapesta deci nu a fost chiar asa greu drumul pentru ca l-am injumatatit. Stam fix la hotelul la care stateam atunci, la micul dejun aceeasi ospatari....Alex are dimineata o mare varietate de feluri de mancare dar nu mananca nimic, ma enerveaza de numa', din cate are de ales trebuie sa vin in camera sa-i dau fructe la borcan.... De cand cu drumul asta a redescoperit borcanelele, si ciudat e ca de data asta chiar le mananca. Dar acum nu prea-mi convine mie, pai acum doar nu o sa ne intoarcem sa mancam tot mancare de bebe fara dinti, are 8 bucati, sa faca bine sa mestece! Azi i-am facut eu mancare, la gunoi a ajuns....maine o sa-i fac iar ceva si daca tot nu mananca incerc macar borcan pentru bebici peste un an, ieri mancase un borcan mare de dovlecel, cred ca si la 4 luni avea voie sa manace asa ceva.
Si el e cu tusea dupa el, nu tuseste des dar de ieri se aude uneori un harait, azi parca s-a auzit mai putin. I-am dat siropuri, de cand i-am dat Eurespal a prins groaza de siringa cu care i le dau, acum chiar si pe cele dulci le refuza, sau Panadolul pe care il astepta cu gura deschisa inainte.

Multa sanatate bolnaviorilor, multi ani inainte sarbatoritilor!

Tati ia laptopul la servici asa ca nu prea intru decat putin seara. Si ma plictisesc rau de tot ca nu inteleg mai nimic de la televizor, si stam toata ziua doar eu cu bebe intr-o camera, afara bate vantul....Asta pana ne mutam la apartament si imi lasa tati laptopul sau imi cumpara unul ca altfel o iau pe aratura!

Va pupam



"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI GRUIA, pui de Inaioana !

LA MULTI ANI ADELINE, pui de Ppsic !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Dedicut, succes cu acomodarea! E mai greu un pic la inceput, sper sa va intrati rapid in ritm amandoi; eu ascultam muzica la inceput (n-ai un radio, un cd player), nici acum nu prea dau drumul la televizor de fapt..
Tunde, traiesti periculos, ha?! Glumesc, dar nu prea-i de gluma.. Iesi cu saniuta sau ia-l pe tati sofer.
Sanatate multa tuturor!!

LA MULTI ANI, Adje!!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 17s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Adeline!
Sa fii fericita, sa cresti mare, sanatoasa si iubita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

Adryiii, nu-ti fa griji, si noi am sta in doi dinti o gramada de timp.

Acum parca vor sa iasa toti o data. Un incisiv lateral superior a iesit de tot, unul pe jumatate, un incisiv central a scos capul si al doilea da sa sparga gingia. Cand "mediteaza" scrasneste din dinti, ca acum are cu ce.
De cand i-am largit aria de manevra si dupa vizita la verisori, unde s-a prins care e treaba cu mersul, acum suntem mari exploratori. Bineinteles, mai ales pe unde nu e voie: la prizele de sub biroul lui tati, la masuta cu picioare de metal...

Dedicut, acomodare usoara.

Sanatate tuturor puiutilor bolnaviori, ca multi mai sunteti.
Al meu are muci si nimic altceva. Bagam ser, aspiram, dam cate un puf de tantum.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:



LA MULTI ANI!!!
ADELINE





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata la galeata

ADELINE!!!!!

dedicut, poi daca tot esti in germania mamica, da o fuga in DM si ia i baiatului borcanele de la babylove, vezi ca au unele care merg de la 12 luni in sus si sunt bune sau poate gasesti din cele de la alnatura, cica s bune si acelea
la noi in romanica in DM nu sunt din gama asta, asa ca nu stiu sa ti spun daca sunt bune sau nu, dar spunea ca bubu ei manca bine borcanele de la alnatura

si daca tot esti in germania vezi ca exista niste supozitoare VIBURCOL, super bune pt dureri de dinti, febra....sunt vreo 7 euro, parca, cutia, cand te intorci imi poti aduce si mie vreo 2 cutii
si daca mai sunt fete doritoare, fa stoc mare
am o prietena care mi le a recomandat

io s treaza de la 5:(((, ba le e foame, ba le e sete, ba i doare n cur, offff, nu s or face ei mari ca se vezi ce frecush le trag si eu mama mama

si daca tot ma trezii cu noaptea n cap m am nagat in bucatarie, asa ca pusei o fasole la fiert si niste carne n tava la cuptor, sa vedem ce o iesi

pupici fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata!

RETINUT Viburcol!
Asta mica s-a fcaut si Ea rea de somn
Dormea pana la 9 ..acu e treaz la 7.Macar de as putea sa-l pregatesc pe fra-su de scoala..

De cand am dus-o la dr..nu vreasa ia nici un medicament..face niste circuri de mama-mama..+plange si de la sticluta cu apa.Nu mai pot sa-i spal nasul ca doare tare..asa urla de se face vanata.

Eu nu imi aduc aminte anno cu dintii sa fi avut probleme la Mario..nici nu stiu cand i-au iesit.Mai era ei miorlait din cand in cand..dar nici pe aproape ce face asta mica!

Mersi de cafea

o zi frumosa!




Mergi la inceput