Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ai mei nu s au cosntipat de la cascaval.....acum o luna le am dat vreo 2 dimineti la rand painica cu unt si cascaval si n au avut nimic

vas multi ani mamicule si sanatate multa multa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

vas ma bucur ca ne-ai oferit asa o bunatate de tort! Sanatate in continuare...cu bubitele nu stiu ce sa-ti urez..sa le faceti, sa nu... hmmm....

pe FB nu stiu s ate recunosc, ca am mai multe acolo gasite...si n-am indicii: esti cea fara poza la profil si cu zero informatii dezvaluite?

Si aNA se maseleste, 2 odata, jos...nu va zic cat dorm pe noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

da mirelush,se constipa,tot ii ca maica-sa,si io am pb asta.

mai da ma speriati mai cu maselele astea! noi nu avem inca..... abia avem 3 dintuci:2 incisivi centrali jos si un incisiv lateral sus.se vede la orizont alt incisiv tot lateral....io astept sa iasa macar si aia centrali sus.

va doresc nopti linistite si sa iasa odata maselutele alea fara pb! la mamici si bebei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

LA MULTI ANI, GRUIA!!

LA MULTI ANI, VAS!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

LORICH, cauta Butan Andreea Bichis, si asa nimeresti sigur. am poza cu toti patru la profil.
V/am pus si un filmulet acolo sa vedeti cum mergea piciul meu acum o luna.
Vorbeati de cascaval , mai eu inca nu i/am dat dar doar pentru faptul ca nu prea mancam. Dar branza i/am dat toate felurile.
Gabi, eu zic ca nu e nici o problema daca asculta muzica populara, bine ca nu asculta Taraf tv sau vreo bug mafia...... O sa fie invete traditii nu gluma.
Principalul e ca se intelege cu bona, asta conteaza cel mai mult. Stii cum se zice , "bona e aleasa de copil" asa ca.....bafta in continuare.
Multumesc inca o data de urari.
off, ce dor imi e de voi, dar cu doi pici in casa, si cu atatea sarbatori in perioada asta nu am avut timp de nimic. Poate de acum voi fi mai libera si mai stau cu voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele! Moama, deci m-ati speriat rau de tot cu maselele astea ... Noi avem doar 6 dinti si sper sa mai dureze pana incepem si noi chinul.
Cascavalul nu l-a constipat. Dimpotriva. Nu stiu daca are legatura, dar azi a facut un kil de kk. De 2 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

sa raspund si io pe scurt:

cascaval ii dau nu des dar cand pap si io ii dau si ei bucatele mici pe tavita de la scaun pe care si le ia singura si le duce la gurita cu toata manuta...e asa haioasa...asa se intampla si cand mancam gratar sau alte chestii pe care le poate manca si ea...am observat ca ii place mai mult asa decat sa ii dau io mancarica de-a ei...

omleta am facut si io dupa reteta fetelor..putin unt...peste care am pus amestecat out cu putin lapte dulce...si am amestecat si cu branza...nu i-a placut de nici unele...oricum in ultimul timp stam cam naspa cu mancarea...mai mult ciuguleste de la noi...

azi am fost la doctor..primit antitermice, zyrtec, tantum ptr trei zile...avem febra peste 39...daca nu trece in trei zile ne vedem iarasi...e doar putin rosu in gat dar nesemnificativ si fara muci...deci nu's ce e...

cam astea despre noi...o seara buna

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

hop si Eu!
Am avut zi de maraton..
Fusei la coafor ..vopsit,uscat.
Fusei si la salina cu copiii...nebunie totala..m-am kakat pe mine
A nins.drumul e prin padure in panta..masina mea a luat-o la vale cu spatele..nu puteam s-o controlez..nu frana ..nimic.Am sunat pe tati ..era intuneric ,cu amandoi copiii singura..Nu prindeau cauciucurile deloc.
Am redresat masina cumva dar nici n-am stat la salina..am avut emotii pt drumul care urma sa fcaem pana acasa.Nu mai merg seara,singura eveeeeerrrrrrrrrr!
iN REST
stiu cum e cu maselele....azi am avut zi mai usoara dar inainte era jale.
Vas;
Andutzo;
Cascaval;i-am dat mozarella si cas de casa..atat.si branzica facuta de mine..din cas macinat.
Omleta;a papat de la Mario un pic.. facut cu verdeata de ceapa,unt si casutz.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:



La multi ani Sara!!!
La multi ani Tudor!
La multi ani Stefan!
La multi ani Gruia!

La multi ani mami Vas!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Zumzu, Dolores, sanatate la puiuti!
Mai era oare cineva bolnavior si am ratat? Sanatate multa!



Mergi la inceput