Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Neata!am intrat sa urez si eu toate cele la sarbatoritii din ultimele zile,deci:



pt.21 si 22 LA MULTI ANI SARA,TUDOR SI STEFAN!



pt aziLA MULTI ANI GRUIA!




Sa cresteti mari,sanatosi si frumosi dragi copilasi!

Sanatate bebeilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si de la noi, cam la pranz, dar..
GRUIA!!!!

andutza la mine se urla ziua din cauza de masele si se urla fratica
Robi e urlaciosul, si poate cat pt o grupa intreaga
vrea numa n brate

revin ca s au trezit amandoi

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Of, saracul Robi...
Mire, la mine nu se urla deloc, Miru plangea si se trezea noaptea f f des. We asta am experimentat urlatul . Si ala si ziua si noaptea.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata asa pe la amiaza!

Tuturor buburuzelor care au serbat primul anisor!!!
Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti!
Noi cu ceva lipici pe la ochisor, cred ca ii ceva conjunctivita si io cu rosu in gat ca sa fim si noi in trend.
fetele si puiutii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Multumim Luiza1977 !

Multumim Lori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

LA MULTI ANI GRUIA!

LA MULTI ANI MAMI VAS!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ceau!
Shines, .
Va multumesc din suflet pentru urari! Va doresc si eu toate lucrurile frumoase din lume.
La multi ani puiutilor care au trecut de primul prag important din viata. Va urmam si noi cat de curand, si odata cu asta trecem la un alt club. 1-4 ani. ce repede trece timpul.
Va servesc si pe voi cu o felie de tort de ciocolata si caramel.....foarte bun.

Noi suntem bine, Andrei merge de la 10 luni, acum invata sa fuga, papam aproape de toate si tzitzi deasemenea. e acelasi copil cuminte, nu plange decat cu motiv, si aia destul de rar. In schimb noptile sunt aiurea. Nu doarme cursiv deloc. Din ora in ora se trezeste, uneori nici nu mai stiu cat e ceasul. Dar vor trece si astea, principalul e ca sunt sanatosi.
Acum e pojar la noi in oras, mi/e cam frica sa nu faca puii mici, si bineinteles, eu, ca nu am avut cand trebuia. Ar fi culmea sa aparem toti trei plini de pete rosii.
Poze am pe FB daca vreti . butan andreea ma gasiti acolo.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Da cineva cascaval la copil? Se poate da?

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



eu ii dau de vreo luna ... e cascaval facut de un particular. se impaca bine de tot cu el

mai nou nu vrea s mai manance .. asa la unele mese constau in bucatele de cascaval + bucatele de boabe de strugure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m


Am luat ieri niste rotite mici de cascaval imbracate in ceara rosie si puse intr-un saculet. Scrie pe ele Babynustiucum. Le luasem pt mine ca imi placusera cum arata, dar cand am gustat din una si am vazut ca nu e aproape de loc sarata am zis ca e perfecta pt Razvan, asa ca le-am cedat lui. Cat manca i-am dat sa se joace cu celelalte si la un moment dat il vad cu una in gura. Dupa nici 5 secunde deja mancase jumate cu tot cu ceara. Sper sa nu pateasca nimic.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



babybell sau ceva de genu' asta ii spune cascavalului si stiu de el din franta . suuperbun , fara sare si e indicat de dat la copii ./... stiu ca se gaseste in reteua Profi (de acolo am mai luat de asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

deci voi dati cascaval si la copilasi,mai da' nu se constipa? eu i-am dat intr-o zi sanwich cu unt si am pus si cascaval....sa nu va mai explic ca dragul de el ziua resp. nu a mai avut scaun si a 2-a zi era cu bilute intarite,se scremea si se inrosea de numa'............

Mergi la inceput