Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:



LA MULTI ANI!!!
GRUIA



LA MULTI ANI!!!
STEFAN




LA MULTI ANI!!!
VAS





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



La multi ani GRUIA!!!!!!
La multi ani STEFAN!(pt ieri)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

La multi ani Gruia! La multi ani Stefan!

Sa cresteti mari, sanatosi si voinici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata!

Zumzu;bine ca ati venit acasaSonia mai tuseste si EA..NUSH CAT MAI DUREAZA
Ii ies cv dintisori ca tare isterica si plangacioasa s-a facut(shhhht..sa nu-i spui lui Darius,ca isi revine Ea)

sa aveti o zi frumosa!

ps;LA MULTI ANI VAS!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Multa sanatate puiutilor care sunt bolnaviori!

Mami Zumzu, mami Doloress, mami Tunde, o mare imbratisare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Multumim mult pentru urari , angie, irinukaaa, zumzu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata!

LA MULTI ANI STEFAN!
LA MULTI ANI GRUIA!

SA FITI SANATOSI SI NOROCOSI!


Tunde, Zumzu, Doloress, multa sanatate puiutilor!!

Noi nu dormim iar de doua nopti din cauza dintilor... am avut un we de cosmar, n-am mai clacat asa, sa plang fara sa ma opresc, de cand eram in depresia post-natala. Dar va trece... mi se rupe inima cand o vad cum sufera, cum se lipeste de noi noaptea si plange si se uita la noi sa o ajutam....

Deci eu as baga o perfuzie de . Cine mai doreste, cine mai pofteste?

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani GRUIA!!



catalina ai o fetita superba, m-am topit cu pozele alea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Buna fetele mele dragi!

Scuze ca nu am intrat sa va servesc cu prajiturici de ziua lui Tudor, dar am fost super aglomerata! Sambata am avut party cu cativa prieteni si copiii din dotare. Am facut totul la foc rapid sambata dimineata... cu 30 minute inainte sa vina musafirii am terminat totul. Va multumesc tare mult pentru urarile de la multi ani! Sunteti niste scumpe ca de obicei! Urez si eu la multi ani tuturor copilasilor! Sa aduceti multe bucurii parintilor si sa fiti sanatosi!
Mada, scuze ca te-am expediat sambata la tel, dar eram pe super fuga sa termin tot ce imi propusesem si in plus ma batea si sotu la cap cu ce sa cumpere ca era la magazin. Te sun intr-o zi, dar nu stiu cat poti tu vorbi la munca. Sau da tu un tel cand poti. La mine se intampla rar sa nu pot vorbi cand sunt la birou.

La mine la munca e lejer. Clienti nema, deci nu am de lucru. Chestie nasoala pt ca la rezultate da cu un mare minus. Noroc ca nu vreau sa ma prinda sfarsitul anului pe aici si atunci nu ma consum.

Tudor s-a acomodat cu bona, e OK, vesel, face nani cu ea, papa bine ca de obicei. Deci macar sunt linistita. Un singur aspect ma deranjeaza la bona asta... si anume ca sta cu TV-ul deschis pe folclor tv sau ceva de genu asta si al meu copil a inceput sa prinda gustul cantecelor populare. Daca ii dau pe canalul cu pricina devine foarte interesat. Tot am zis ca o sa il scot, canalul, dar n-am mai apucat.

Andutza, un mare pup . Imi esti draga, atata zic!

Cascaval eu nu dau ca mi se pare cam plin de tampenii... Dar cheder i-am dat si eu in Anglia la greu si am cumparat si aici. Nu prea se compara, dar se aseamana. In schimb eu ii dau mozzarela. Ii place.
Omleta i-am dat si de la noi, facuta fara ulei, sanatoasa. Eu o fac pe aragaz in tigaie. mai pun si lapte in ea si iese foarte buna. I-am mai cumparat si fulgi de grau,orz, etc si ii fierb in lapte pana se moaie, apoi pun o picatura de miere, sau o curmala hidratata (ca sa se indulceasca), nuca macinata. Manaca foarte bine combinatia.
Daca mai aveti idei de ce sa-i dau seara sa pape, va rog, aruncati cu idei!

Asa... si sa nu uit! Sanatate la pitici, am vazut ca sunt vreo cativa bolnaviori! pup mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata...LA MULTI ANI GRUIA!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput