Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

da Mada, in tigaie de teflon cu o picatura de ulei de masline
am dau si cascaval, am pus si in omleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Stefan, pui de Violeta29!!


Nu mai scrie mami lui de muult... sa-i traiasca puiul, sa fie sanatos!!!

La multi ani draga Vas, multa, multa sanatate, bucurii si impliniri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Meci Mire. I-am dat, i-a placut. Am luat ieri niste rotite mici de cascaval imbracate in ceara rosie si puse intr-un saculet. Scrie pe ele Babynustiucum. Le luasem pt mine ca imi placusera cum arata, dar cand am gustat din una si am vazut ca nu e aproape de loc sarata am zis ca e perfecta pt Razvan, asa ca le-am cedat lui. Cat manca i-am dat sa se joace cu celelalte si la un moment dat il vad cu una in gura. Dupa nici 5 secunde deja mancase jumate cu tot cu ceara. Sper sa nu pateasca nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

La multi ani Stefan! Sa cresti mare si frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

La multi ani mami Vas! Sa fii fericita si implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Multumim mult pentru urari mire, tunde, luciact, andutza, lori, monika, roxx, mada, maimutzik, danina, piscotel, wudy, shubulina, mimo!

M-au bucurat mult urarile voastre si ma bucur sa fiu pe forum si sa va cunosc! Aici am invatat o gramada de lucruri si am trait o sumedenie de emotii ! Asa ca pentru fiecare dintre voi cate un mare buchet de flori si tratatia cu sampanie si cheese cake!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

mada, asa e , dar cum vezi, am incercat sa recuperez azi . Am cazut late amandoua dupa petrecerea in familie. A fost frumos sabatorita a dansat, a facut ture prin casa (deocamdata tot tinuta de maini, desi face si singura cativa pasi), a ras cu invitatii, s-a jucat ascunzandu-se dupa fata de masa, si bineinteles s-a infruptat din propriul tort. Si-a pus pe nas, pe obraji, pe rochia de tafta rosie, a dat pe jos, dar am lasat-o, ca doar o data implineste omul un an !

Cu serviciul, desi in scripte l-am inceput, pot sa mai stau cateva zile acasa facand cate ceva de aici. Inca sunt o fericita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata la amiaza si de la noi!

Semnez si eu condica, macar din 2 in 2 zile, asa ca urez din suflet un calduros "LA MULTI ANI", multa sanatate, impliniri pe toate planurile, noroc si fericire bububuruzelor noastre drage: Sara, Tudor si Stefan!

De omleta si eu i-am dat din 2 oua, dar el n-a mancat decat de cateva ori. Am facut-o in tigaie de teflon, cu o picatura de ulei in care am pus marar si putin iaurt. Cascaval i-am dat mai mult din acela Chedar, deoarece nu contine asa multe balarii ca unul normal si nici asa multa sare. E mai bio asa (dar si cam scump fata de restul).

Dar grija cu ouale de prepelita deoarece, in ciuda faptului ca sunt mici si sanatoase... fata de oul de gaina, cel de prepelita contine de 5 ori mai mult fosfor, de 7,5 ori mai mult fier, de 6 ori mai multa vitamina B1 si de 15 ori mai multa vitamina B2... i-am dat si eu si apoi am citit, dar tot asa am zis "las ca-i dau 2 ca sunt mici..." - deci nu recomand sa mergi dupa principiul asta. Mai citeste si vezi ce mai gasesti... cate e ok sa-i dai pe zi.

O zi placuta va doresc!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

La multi ani puiutilor serbati in ultimile zile! in special pt grasuneii de Razvanel si Tudor :*


Noi am lipsit de pe aici pt ca am fost internati in spital, 3 nopti,laringita. Azi am venit acsa dar suntem inca cu branula si mergem de 2 ori pe zi la spital,facem aerosoli etc.sunt terminat fizic acum dar macar stau mai bine cu starea psihica.

va pup

tunde ce mai face soniuta ca nu mai am cum sa citesc din urma.v-ati revenit?

andutza


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Off.... multa sanatate tutror bolnaviorilor!
si la noi boala pe toate planurile, daca asa am inceput anul, bolind, asa il continuam. Am fost sigura ca Patrick mai aduce un virusel, avand in vedere ca dupa gastro a slabit foarte mult si probabil sistemul lui imunitar era la pamant.
Dupa 5 zile cu febra mare, muci si tuse a venit randul Kevinului.
Azi e deja a 4-a zi - acelasi scenariu ca la frate-su febra la greu (38-39-40), muci, tuse, se ineaca noaptea, nu poate respira.
N-am mai dormit si eu o ora intinsa de miercuri. Se suceste continuu, doarme numai pe mine si plange de mi se rupe inima, se trezeste in fund si il apuca jalea. Nici sanul nu-l mai linisteste noaptea caci nu poate suge din cauza mucilor.

Am fost la doctor, normal, cum e aici, ne-a trimis acasa cum am venit, cu antitermic si atata tot - lichide si odihna. Azi in sfarsit a inceput sa pape niste biscuitei, acum doua zile a reusit performanta sa pape o jumate de portocala, mare si lata o zi intreaga! Tzatza sa traiasca. Oricum, eu sunt de acord cu sistemul, eu trag cat pot, numai sa nu ajungem la alte medicamente mai grele si antibiotic.
I-am luat in seara asta supozitor cu eucalipt ca nu mai rezist sa-l vad cum se chinuie sa respire.

Dar lasa ca ne facem noi mari! Eu sper sa mai faca acum, cat sunt acasa, ca mai apoi cand incep serviciul ce ma fac eu, nu vreau sa lipsesc din prima totusi.



La multi ani Stefan!
La multi ani Gruia!
Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, iubiti si fericiti, pui mici!





Mergi la inceput