FIV in Ungaria 150

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Lorretta, si eu am desoperit ca am endometrioza la laparoscopie. Dar asta nu impiedica implantarea la fiv. Cel mult iti blocheaza trompele. Nu te impacienta ca nu e asa cum se zice. In fond peste 40 % din femei o au si majoritatea nu stiu. Asta mi-a zis PK

Gretta, Et-ul e floare la ureche. Dureaza 3 minute si nu simti aproape nimic. cel mult un usor disconfort. Eu ultima data la PK ma intrebam daca mi-a bagat embrionashii sau doar s-o fi prefacut si nu a facut de fapt nimic, caci nu am simtit nimic. Nici cand mi-a prins colul, nici cand a bagat furtunelul ca sa faca loc in uter.
Si daca te duci relaxata si nu te incorzi. garantez ca nu o sa simti nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Multumesc de raspunsuri fetelor...si ptr rabdarea pe care o aveti cu mine...Sunteti niste scumpe!!!

O sa incerc ca activez PM...dar prima data trebuie sa vad ce este un PM ( nu ma prea am inca cu forumul )

Loretta...imi pare rau ca nu a reusit...sper sa reuseasca data viitoare!!!

Gretta...si eu iti doresc ca asta sa fie prima si ultima data in care faci FIV, iar peste 9 luni sa vedem poze cu copilasii tai!!!
Si mie mi-a facut dr Zadori o impresie tare buna cand am fost la el...si atunci mi-a explicat in mare cum va fi la FIV...exact cum ai zis tu!!!
Pe perioada stimularii...si pana la punctie...ai stat la Szeged? Ca mie mi-a zis ca va trebui sa stau acolo, ca nu ma lasa sa fac asa drum lung pana acasa si inapoi in acea perioada...Acum ma uit de cazare, preturi...din astea...Trebuie sa stiu, sa fiu pregatita cu bani suficienti ptr toata procedura!!!

Eu pe azi am terminat la job, o intind acasa!
Sper sa ma dumiresc acasa cu PM-ul acela, sa mai putem vb despre problema care ma macina!!! Va anunt daca am reusit!

Pana una alta, un weekend placut sa aveti!!! ( si la noi ploua cu galeata )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Cam bate vantul pe aici...vad ca lumea vorbeste mai mult pe la "babete"
Am reusit sa ma programez si eu pe marti dimineata ptr recoltare la ginecologie, ptr testul Pap si analiza bacteriologica...

Lorretta, Gretta...am umblat putin pe la profilul meu...dar nu stiu ce am reusit sa fac cu PM...puteti sa-mi scrieti acum sau tot nu? Daca nu...sunt mai tot timpul si pe messenger...

O seara frumoasa fetelor...Pacat ca sunt departe, m-as fi intalnit si eu cu voi cu mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Loretta76 : multumesc ptr raspuns
Soroc80:multumesc ptr descrierea facuta! Felicitari ptr bebe! Doamne ajuta ca si la mine sa se prinda si noua luni sa va tot povestesc despre starile mele. Intr-adevar cred ca de acum in colo totul tine de voia lui Dumnezeu!
ImiMS : Eu nu am stat in Szeged ptr ca stau aproape 100 de km distanta si am facut naveta de fiecare data.

Doamne ajuta la toata lumea!

PS: Mai am o intrebare si la ET te imbraci in camasuta data de ei, cei de la clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

buna seara!
gretta cate ovocite ti-a recoltat?
qiao sper ca sunt embrionasi!!
loretta imi pare rau de endometrioza, si eu o am..
irene eu zic ca poti face linistita ovitrell-ul..

eu n-am intepaturi...de ieri dupa-masa am niste dureri asemanatoare celor de cm...vin si pleaca si nu cedeaza...i-am scris chiar lui PK, mi-a zis ca se datoreaza stimularii, daca continua sa fac un eco...totusi pe mine ma deranjeaza tare si-mi intuneca aceasta perioada...chiar nu cred ca au ce cauta asemena dureri acum...ce sa fac??

pupici tuturor, cu burtici sau viitoare burtici si bebici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

corinuka azi mi-am luat si eu cei 4 puiuti acasa
pt dureri poti sa iei NoSpa Forte sau Uscosin supozitoare. so moralul sus sa nu stresezi copchii, da

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Felicitari Qiao sa dea Dzeu sa fie lipiciosi cati vrei tu!
Corinuqa cred ca toate simtim la fel dupa embriotransfer si eu am avut durerile care zici tu si acum mai am uneori.Se poate lua No-spa la nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Corinuka
pot fi dureri de fixare
si eu le-am avut. uneori ma durea asa de rau ca trebuia sa imi tin respiratia un moment
hai rezista ca mai ai o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Am nevoie de un sfat ! Maine dimineata inainte sa plec la Szeged ptr embriotransfer sa-mi mai introduc utrogestan-ul? Acestea sunt niste bilute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

corinuka_g: o sa-l intreb si pe PK, ca sa fiu sigura, desi parca tot n-as risca. Tin pumnii sa ne dai vesti bune in curand!
cris_25: nici nu-mi trebuie mai mult; merci de info si de urare.

Mergi la inceput