FIV in Ungaria 150

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Salut din nou
pety1981: esti o draguta! Ieri am avut punctia la ora 9:00. A fost OK doar ca am fost aproape de pragul maxim de stimulare si m-au durut un pic ovarele. Aseara am ajuns acasa la 19:30 cand m-au apucat mai tare durerile, probabil si oboseala. Dar azi sunt bine, am vorbit cu Zadori si e ok iar acum asteptam .... embrionasii!!! Tineti-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Buna Gretta la cati mai multi embrioni perfecti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

QiaoBing, Corinuka_g, Gretta: va tin pumnii sa fie totul bine in continuare si sa auzim de .
Fetele care au mai stat la Korona imi pot spune daca exista frigider in camera? Stiu ca Ovitrelle-ul se tine la rece, probabil si Cetrotide-ul la fel.
Credeti ca mai pot folosi un Ovitrelle care mi-a ramas de vara trecuta, care e inca in termen, l-am pastrat la rece dar l-am scos la plimbare in iunie de 2 ori: in ziua in care l-am cumparat si in alta zi in care l-am luat cu mine la clinica pentru ca nu stiam la ce ora o sa trebuiasca sa-l fac. Asta inseamna ca l-am tinut scos din frigider doar de la farmacie pana acasa si apoi de acasa la clinica si inapoi.
Eu n-as risca sa-l folosesc; e miza prea mare si nu cred ca pentru 100 RON sau cat o mai costa merita sa compromit intreaga procedura. Dar am zis sa va cer si voua parerea.
Irene

3 IA si un 1FIV nereusite in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Irene, este frigider la Korona, dar e de ala mic (minibar)... Daca scoti sucurile si apa afara, ai suficient loc pentru injectii! Eu asa am facut!

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna ziua fetelor, va doresc o zi minunata!
Eu va citesc zilnic...dar deocamdata nu prea am subiect comun cu voi...nu prea inteleg limbajul FIV-ului, sper sa ma dumiresc lunile urmatoare!

Gretta...nu cunosc povestea ta, dar am dedus ca etsi la Szeged ptr FIV, chiar la dr Zadori!
Poti sa-mi dai si mie cateva detalii? Cat timp a trecut de la analize si prima intrevedere, si pana la FIV? Asta este primul tau FIV? Ce tratament ai facut inainte de FIV? Cam la ce pret se ajunge cu totul? Esti cazata la Szeged? Cum a fost la punctie...ti-a fost rau dupa anestezie?
Pffffffffff...cred ca-s cam multe intrebari, dar sunt chiar novice in problema asta si ma incearca si pe mine 1000 de ganduri si de intrebari!

Bafta tuturor...si sa auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Va pup dragele mele, va citesc aproape in fiecare zi dar nu am mai scris ca am avut o perioada cam naspa dupa aflarea rezultatului la laparoscopie: ENDOMETRIOZA. Insa m-am mobilizat, am aflat chestii noi despre aceasta boala cu ajutorul unor fete dragi mie pe care le pup dulce, insa mergem mai departe cu lupta si speranta ca urmatorul tratament va fi cel castigator.
Gretta, tinem pumnii la cati mai multi embrionasi de calitate!!!!
ImiMS, si eu am facut FIV cu Zadori, din pacate nereusit. Activeaza-ti PM si iti pot da mai multe detalii.
Eu cred ca in mai voi face urmatorul FIV (tot la Szeged)daca ma ajuta Dumnezeu sa fie totul OK pana atunci.
Sa aveti o zi minunata chiar daca afara ploua cu galeata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Draga ImiMS: Da sunt la primul FIV si sper sa fie si ultimul dupa cum speram toate! Sunt la Szeged la dr. Zadori. Eu cand m-am dus la prima intrevedere am avut la mine toate analizele cerute de el, ca de altfel nici nu te cheama daca nu ai analizele facute!!! El nu pierde timpul degeaba cu povesti si bani dati aiurea. Inainte de a incepe am luat niste anticonceptionale date de catre Zadori, apoi urmeaza o perioada iti vei face niste injectii, asta e stimularea dupa care se face punctia si apoi embriotransferul. Inainte sa incep injectiile am luat niste vitamine tot Zadori date. Tot ce am luat e recomandat de Zadori. Asta e pe scurt!
Daca vrei activeaza-ti PM-ul si vorbim mai mult Daca mai ai intrebari da-i drumul!!!

Am o intrebare pentru toate fetele: maine am embriotransferul aveti niste sfaturi ptr mine? Tot in sala de operatii intri? Cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Multumesc adriana mari si loretta76. Bafta si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gretta
Am o intrebare pentru toate fetele: maine am embriotransferul aveti niste sfaturi ptr mine? Tot in sala de operatii intri? Cum e?



Da, tot acolo se intampla si ET. Dupa ET am stat inca 1 ora in pat apoi am intrat la Zadori sa vorbim. Cam asta ar fi in mare ce se va intampla maine. Iti tin pumnii sa se lipeasca bine de tine 9 luni de acum incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

Gretta. Si eu am facut FIV tot cu dr.Zadori in octombrie. Acum am 15 saptamani si voi avea o fetita. La embriotransfer e ceva minunat, pentru ca poti asista la momentul cand bebelusul tau ia prima data contact cu corpul tau. Operatiunea se produce in aceeasi sala ca si punctia, pe aceeasi masa, dar fara anestezie si dureaza vreo 5 minute.Tot timpul cat a durat transferul nu ma uitam decat in tava si spuneam rugaciuni. Dupa transfer te transfera in camera cealalta si te lasa sa stai intinsa cel putin jumatate de ora. Incearca sa te misti cat mai putin posibil sau sa nu faci miscari bruste, cel putin imediat dupa transfer. Ti se va da si o poza de la eco cu o bula de aer in care sunt embrionii, ca sa vezi unde au fost implantati. Nu-ti face probleme, tot ce trebuie sa faci e sa te rogi la Dumnezeu pentru ca de acum inainte chiar nu mai depinde decat de EL.
Multa bafta si-ti doresc sa se prinda din prima ca si la mine.

Mergi la inceput