Cel putin 10 kg jos (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am venit sa o prasc pe ellinia ca am poftit-o ieri sa ne luam de manutza sa facem abonament la sala si de la 1 februarie sa prestam miscare in grup si m-a refuzat politicos.
Ieri la cina (pe la 17:30) am mancat 1 sandvish refuzat de copii (2 felii subtiri de paine alba , o felie de cascaval si una mare de sunca de pui), apoi doar apa. Deci nu e chair catastrofic, as zice. Cantarul nu s-a mai clintit din loc, dar mi-a venit si ciclul ieri, deci banui ca sunt mai umflta in perioada asta. Sport tot nu am facut deloc.
Dimineata am mancat cateav linguri de branza de vaci degresata amestecata cu un puf de sare si ceva marar tocat. La pranz planuiesc friptura de muschi de vita cu gogosari in otet. La cina nu stiu inca ... dar promit sa nu fie ceva cu paine!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mah, io cafea neidulcita nu pot sa beau. Oricat as incerca, nu-mi place, mi se strepezesc dintii. Eu o si fac tare. Dar ca sa fiu in trend si sa imi ajut putin organismul promit ca azi imi comand fructoza si renunt la zahar in cafea si ceai. Ca in total cred ca folosesc cam 10 lingurite de zahar pe zi ceea ce e mult. Dar din cauza pretului nu pot sa fac si prajituri tot cu fructoza nu sariti, cand fac pentru copii, destul de rar dar n-o sa ma autoflagelez asa ca o sa gust si eu. Ca n-am dat in cap nimanui.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Zahar
- o lingurita = 5 gr,in alta parte cica 9 g,dar am ignorat
Deci,10 lingurite 50 g =193.5 calorii.
Fructoza are tot atitea calorii ,dar cumva o proceseaza altfel pancreasul si ficatul.Intelegeti voi ce vreau sa zic!E alta viteza de absorbtie ,ceva cu indicele glicemic si ceva cu insulina etc,ca nu vreau sa va sperii.Bau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata doamnelor, viitoare silfide! Raportez si io -1 kg dupa o saptamana de "retineri".

Ieri am tuflit-o rau in partea a doua a zilei, planuiam sa mananc o portie micuta de varza a la Cluj, proaspat facuta de mama, ceea ce am si facut, doar ca a fost ata de nasoala (sarata, piparata si overall very fatty) ca daca mi-o dadea cineva la carciuma ma ridicam fara sa platesc si nici ca mai calcam pe acolo. Dar ca sa nu zica mama ca nu-i apreciez munca, m-am chinuit s-o inghit, drept urmare am vomitat toata seara

Ca sa ma "pansez" am bobinat scurt o inghetata, o bomboana de ciocolata si 6 biscuiti petit beurre cu o cescuta de lapte cald. Deci naspa ! Still, dimineata cantarul arata 69.5 kg, i-am multumit sincer si am venit sa ma mandresc aici pana nu apuc sa metabolizez dulciurile de ieri

Mandra de victoria mea am luat o pereche de blugi in care intru fortat (in ultimul timp) si zau nu stiu sincer la ce ma asteptam, poate sa fluture pe mine, ca tot am fost dezamagita ca tre sa sug burta si ca-mi cade un colacel peste betelie

Cu Pepsi-ul sunt in sevraj, dimineata treceam alene cu masina pe langa chioscul de unde il cumparam de obicei si fara sa gandesc mi s-au proptit picioarele in ambreiaj+frana, dar mi-am revenit la timp, I really miss it

Pitzinuca, noi nu dam porci decat pentru cresteri, pentru multipli de 5 de scazut caut al emoticon

Ma duc sa mai actualizez lista cu ce ati mai scris din urma.

PS. Si eu am bypass-at sportul ieri din motive de croitorit pt mama si vomitat intermitent, promit sa recuperez!



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

si tu crezi tot ca mine ca dulciurile de ieri se vad azi la catar? dureaza cateva zile, n-ai scapat inca. DOar sa n-o tii tot asa. La mine se vede imediat la cantar daca nu ma porcai seara. Ce e misto e ca daca nu ma porcai zile in sir coboara si cantarul zile in sir. Partea proasta e ca niciodata n-am reusit mai mult de 2-3 zile. Azi ar fi a 3-a.

Dulcetica, da, fructoza are acelasi numar de calorii dar nu determina cresterea secretiei de insulina, nu da pancreasul peste cap si insulina in exces nu transforma tot ce prinde in grasime, adica carbohidratii. Asta daca retin corect teoria lui monty. Eniuei, fructoza e misto ca e la fel ca zaharul, indulceste la fel, arata la fel, gusta la fel. E doar de trei ori ma scumpa si nu ingrasa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Laura, mergi singura la sala! Cu cat te gandesti mai mult cu atat iti gasesti mai usor scuze sa nu te duci.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Buna ziua, doamnelor!
Ma primiti si pe mine?
Am intrat sa va spun ca va citesc din umbra. De scris nu prea mai am timp, asa ca o s-o fac destul de rar. Cate kilograme am, mi-e si jena sa va spun! In ultimii doi ani am tot pus pe mine, fara nici un efort. Adica mancat normal, ca si inainte. Nu stiu cine e de vina: varsta, metabolismul... acum chiar nu mai conteaza. Trebuie sa reduc portiile, sa numar caloriile etc. Cert e ca vreu si eu sa dau jos mai bine de 10 kilograme, ca nu mai merge asa.
Asa ca am sa va citesc, ca face bine la moral.

Am sa va rog ceva, pe prima pagina sa puneti si link-ul catre prima parte a subiectului, ca sa-l gasim mai usor. Multumesc frumos!

Aaaa, si un ultim lucru: subscriu si eu la cafeaua fara zahar! Numai asa ii simti cu adevarat gustul!

Spor la slabit, doamnelor! Si voua si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl
Aaaa, si un ultim lucru: subscriu si eu la cafeaua fara zahar! Numai asa ii simti cu adevarat gustul!


Corect!Adevarate bautoare de cafea,dependente de gustul nemodificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Iris,iti multumesc mult pt site!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina
Mandra de victoria mea am luat o pereche de blugi in care intru fortat (in ultimul timp) si zau nu stiu sincer la ce ma asteptam, poate sa fluture pe mine, ca tot am fost dezamagita ca tre sa sug burta si ca-mi cade un colacel peste betelie


deci m-am tavalit pe jos de ras fantastica esti!! adevarul e ca asa-s si io, cand ma simt sexoasa si slaba si incerc sa imi pun ceva care mi se pare ca imi vine bine si ma vaaaaad..... tragedia pamantului!! imi vine sa mor.

cafea beau multa dar fara zahar asa ca nu ma abtin deloc.

cl, welcome! (mistoc de tot avatarul tau!!!) si succes la slabit.

Mergi la inceput