Cel putin 10 kg jos (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Trebuie sa va invat sa beti cafea fara zahar.Mie imi place enorm gustul pur,aroma cafelei adevarate.Apucati-va si o sa ma pomeniti!Eu nu suport sa beau cu zahar!E vorba de cafea si nu de solubila.In cea solubila ,daca pui doar o picatura de lapte, o indulceste instantaneu.Clasici in viata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Dulcetica uite eu beau Senseo si nu pot fara lapte.Aia normala la ibric poate fi neagra dar lenea e cucoana mare .Of cat m-am porcovit trebuie sa schimb mai multe.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Pitzinuca..hai ca noi 2 ne asemanam...cel putin la kg!!!!...daca tu esti veterana eu te urmez cu tot cu kg mele!!..dar poate, poate reusim sa...rasturnam lista si sa ajungem noi ;cap de afis;!!!! Ce zici??
Roxanaz...cat de bine te-oi simti tu in cele 60 de kg!!!!...eu am uitat cum e!
Dulcetica...invata-ma sa beau cafeaua fara zahar!!! eu accept orice!...si incerc

Ma uit la ceas...si cred ca o sa-mi iau o ...upssss..era un
Grecul tocmai ce mi-a adus un fruct de lotus si 1 kiwi!!!
Sa-mi fac harakiri sau sa le mananc???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Am terminat si eu walkurile 1 si 2 ale lui Leslie (Boticelina e Leslie nu Lisa )

Esthera, tu ai 11 cm mai mult si 10 kg mai putin... nu ne asemanam, dar merci pt suport.
stiu ca ai mancat fructele alea asa ca sa-ti fie de bine .

o seara buna, fara scapari doamnelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

pitzinuca, ma alatur si eu in capul listei
Nici nu vreau sa scriu cate kg am, ca apoi ma duc sa ma arunc pe geam si stau la 5
Deci in listuta voastra trece-ti-ma si pe mine cu -10kg si apoi mai vedem.
DM- 30gr branza si o cafea fara zahar
G1: nimic
P: 50gr gratar pui si 50gr peste la aburi, 100gr iaurt 0% si un mar
G2: un mar si un sticks
s: un bol de supa de dovlecel si o bucata minuscula de gratar de porc, cam 30gr
Dar am comis-o cu 2 pahare de gin&tonic

Eu va admir ca reusiti sa faceti sport, eu nu pot sa ma tin, dar ma duc pe jos la servici, cam 40 min de mers pe zi.
Ah si m-am cantarit ieri si aveam +2 kg mai mult decat inainte de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Fetelor, va ador! Sunteti fantastice, pe bune!

Eu am o perioada tare tumultoasa si nu reusesc sa scriu, dar incerc macar sa va citesc si revin cat mai curand ca membru activ al grupului .

Pana atunci incerc sa am grija la mancare, cu sportul inca stau rau, adica ma iau de manuta cu Laura. Dar am planuri multe, se pune?

Va doresc ambitie si kg/cm in minus!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
gagici, ma flatati dar uite ca bagam lumea in eroare.
acu am fix 7 kg peste alea 60. de aia vreau io -10, ce credeti?? necazul meu este ca am ajuns in stadiul in are arat mai bine imbracata . zau asa, is cah. deci multumesc inca o data de sustinere dar am muuult de lucru.
ieri am fost cuminte, adica seara carne de pui si 2 linguri de orez ca asta mai era.
azi:
md: croissant simplu
pranz: iaurt 0% si castraveti, ardei kapia. iaurtul ca un fel de sos ca sa ii zic asa.
la cina planuiesc o salata de fasole rosie cu ceapa verde, lamaie, patrunjel.
am vazut si ceva in minus la cantar deci doamne ajuta sa ma tina.
succes si voua!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu trebuie neaparat sa murdaresti un ibric:se pun 2 linguri de cafea intr-o cana peste care se toarana apa clocotita,apoi se amesteca cu o lingurita si se lasa 2 minute sa infuzeze.Voila!
In loc de 2 lingurite de zahar la 2 cafele,mai bine 2 mandarine,iar gustul cafelei e mai bun.In solubila ,care are o tenta amara, puneti lapte normal.Asta condensat cica are multe calorii,din auzite.
Trebuie sa lamurim,exact cum spune pitzinuca,la ce inaltime se raporteza greutatea, ca si eu daca as avea 1.74 m as fi multumita.Oare sa lucrez mai mult la inaltime?
Aseara am mincat la ora 18 niste icre negre goale(fara sampanie)
2 ficatei ,2 ciuperci ,2 castraveti la otet mici si pe la ora 21 o mandarina si 2 guri banana,desi am avut interdictie absoluta sa mai introduc vreun carbohidrat in organism.Culmea e ca azi dimineata aveam -0.5 kg.Si sa ma cintaresc mi-a bagat embargo ,my personal trainer ,ca sa nu ma deprime ,dar nu ma pot abtine.
Azi dimineata am mincat putin cozonac ,taiat cu laserul.Cumva trebuie sa dispara ,ca nu ma ia noaptea somnul de grija.N-am unde sa-l ascund ,ca am numai trei camere.

Editez:ieri am facut 30 min pilates,dar cam anemic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Oare sa lucrez mai mult la inaltime?









Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui
Oare sa lucrez mai mult la inaltime?









Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


Tu ce mai faci madame?
Momentan am tocuri de 10 cm ,ca de 16 mi-ar fi putin cam greu.

Mergi la inceput