Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Am venit si noi de la vaccin:suntem bine sanatosi,in forma,inca nu ne maraim
Luca masoara ,la 6 luni si aproape 2 saptamani ,71cm si cantareste 8400g
Este un super bebelus,ff sociabil,tot timpul cu zambetul pe buze.Se duce la oricine in brate fara prea multe probleme si din acest motiv este preferatul tuturor!

Va pup fete dragi




Oooo..felicitari pentru baiatul zambaret si voinicel!!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)




Multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Hmmm iar am pierdut un mesaj

Va pofteam la cafea desi e devreme ..deh ..fusul orar..dar nu e nimic, va astept

La multe lunite bebelusilor si bebelusei:

Eliza-Maria de babylicious
Iustin-Andrei de babyblue
Stefan-Paul de michelle12

Bine ai venit gabrielita!!
Mai spune cate ceva despre voi!

Oana, vreau sa zic ca ma inscriu si eu in clubul mincinoaselor alaturi de Ruxiii de la pitesti si Paula(mamutz)..Vlad se joaca si singur, ma lasa sa imi fac treburile are si el zile proaste dar in general sta si singur..Eu ma plang mai mult de tonele de rufe de spalat si calcat ce nu se mai termina ..de vasele de spalat si sterilizat..noroc ca vine o tanti si face curat(schimba asternuturi, sterge praf si aspira) la doua zile ca altfel daca era si Vlad un copil care cerea atentie non stop eram la ospiciu de mult la cat ma stresez..De aceea , tot respectul si admiratia mea pentru voi care stati cu ei in brate tot timpul (apropos nici al meu nu vrea in brate) Eu ma gandesc serios acum daca sa il fac pe al doilea..nu ma consider o mama prea grozava in plus sigur o sa fie opusul lui Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Am si eu o intrebare la fetele de pe continentul american: voi ce scaunele pt masa le-ati luat copiilor? Aveti ceva recomandari sau stiti de ce sa ma feresc cand aleg unul?
Multumiri!



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"






Noi avem unul Graco, e bun, isi face treaba. Eu am cautat sa se poata da jos masuta, ca sa-l pot pune cu noi la masa obisnuita. Si bineinteles, am cautat sa fie la reducere. Cred ca sunt destul de ieftine acum, ca ma uitam la scaunele de masina cat s-au ieftinit. Modelul ce l-am luat pt. Andrei cand a iesit din scoica e cu vreo 100$ mai ieftin acum decat acum 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25


alaturi de Ruxiii de la pitesti si Paula(mamutz)..

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)




Incetati, ca ma doare burta de ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Neatza fetele!

Eu va servesc cu o cacao cu lapte si o omleta. Pleaca sotul in delegatie, m-am trezit si eu sa-i fac micul dejun Stefan parca a stiut, s-a trezit azi noapte doar de 2 ori.

Va pupam, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Hmmm iar am pierdut un mesaj

Va pofteam la cafea desi e devreme ..deh ..fusul orar..dar nu e nimic, va astept

La multe lunite bebelusilor si bebelusei:

Eliza-Maria de babylicious
Iustin-Andrei de babyblue
Stefan-Paul de michelle12

Bine ai venit gabrielita!!
Mai spune cate ceva despre voi!

Oana, vreau sa zic ca ma inscriu si eu in clubul mincinoaselor alaturi de Ruxiii de la pitesti si Paula(mamutz)..Vlad se joaca si singur, ma lasa sa imi fac treburile are si el zile proaste dar in general sta si singur..Eu ma plang mai mult de tonele de rufe de spalat si calcat ce nu se mai termina ..de vasele de spalat si sterilizat..noroc ca vine o tanti si face curat(schimba asternuturi, sterge praf si aspira) la doua zile ca altfel daca era si Vlad un copil care cerea atentie non stop eram la ospiciu de mult la cat ma stresez..De aceea , tot respectul si admiratia mea pentru voi care stati cu ei in brate tot timpul (apropos nici al meu nu vrea in brate) Eu ma gandesc serios acum daca sa il fac pe al doilea..nu ma consider o mama prea grozava in plus sigur o sa fie opusul lui Vlad

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)




Nu e neaparat sa fie diferiti,ai mei sunt aproape cam la fel,amandoi smiorcaiti,rares parca n pic mai mult in diferite ipostaze,dar amandoi cu atentie maxima....in multe se aseamana!esti o mama grozava sa stii ca te adaptezi la copiii pe care ii ai,si eu zic cateodata ca sunt un dezastru,ca toata ziua ma plang,dar a doua zi trebuie sa o iau de la capat,la razvi nu am fost atat de obosita niciodata cu toate ca si el se trezea noaptea,dar o aveam pe mama,care era painea lui Dumnezeu (o sa va innebunesc cu ea,eu i-as ridica o statuie,va jur),dar cum ea nu mai este sunt singura si trebuie sa ma descurc,nu stiu cumk dar trebuie.....ieri am avut o zi ingrozitoare,azi sper sa fiu mai bine....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Ruxiii , bebeii nostri dupa ce ca sunt nascuti in aceeasi zi sunt si slabuti amandoi . Al meu are 7800 , dar e si lung , avea la 5 luni 72 cm , acum cred ca are vre-o 75. Sunt suparata , controlul asta dublu pe luna , ma da peste cap .Adica merg odata la spital la control pt tbc si mai merg odata si la pediatra. Acu mahnirea mea vine de la faptul ca luna trecuta masura asa:
la spital 7300
la pediatra 7700 , diferenta dintre controale fiind de o saptamana.
Acum , dupa o luna , cantareste la spital 7800, azi trebuie sa merg la pediatra sa vedem si acolo cum e . Deci ori unul din cantare nu merge bine , ori sunt eu cu capu , dar nu=mi vine sa cred ca a luat numai 100 g intr=o luna... se vede ca a crescut in lungime mult , chiar daca nu e gras.. off nu stiu daca am explicat bine ca sa ma intelegeti.
El papa bine , mai ales mancarica , ii place cam tot ce ii dau , papa la 10 30 fruct , la 14 30 mancarica si in rest lapte intre 170 si 230 odata , cam de 4 ori, deci zic eu ca papa bine , abia astept sa terminam terapia asta sa vad daca isi revine cu greutatea.
Aaa si ma alatur si eu celor cu copii cuminti. A avut si zile proaste sau nopti , insa in general se joaca cu jucarii , e f atent la orice in casa , ne vrea in jurul lui dar nu ca sa il tinem in brate ci sa ii vorbim sa radem impreuna , sa ne jucam .In brate vrea doar daca il plimb , daca nu se impinge si maraie sa il las jos . Noaptea doarme de pe la 10 pana la 9 30 , cu trezire pt papa la 6 , a avut cateva nopti cand s-a trezit de n-spe ori si eram zombi , asa ca , pt mamicile care se trezesc des.
Socializare ? pai la mine vine doar sora-mea , in viite f rar plec pt ca mi-e sila sa ma mulg in deplasare..Cand mergem la spital rade la doctor si la asistente , ii apuca de maini sa ii linga , e curios peste tot , in carut nu mai sta pe spate nici sa il leg , se ridica in fund si ii face capul ca girofarul dupa tot ce e in jurul lui. Sper sa fie asa prietenos si cu mama cand va ramane fara mine cand incep serviciul.
Haideti ca m-am intins .
Felicit bebii voinici , dar ii felicit si pe cei mai putin voinici , ca al meu , lasa ca va faceti voi mari puilor , sanatosi sa fiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

LAURAmultumesc pt raspuns..m am mai linistitsincer cand il vedeam cum plange imi venea sa i scot mascuta dar am rezistat cu stoicismstiu ca e spre binele lui

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Daca copiii refuza aerosolii, acestia se pot face si in timp ce ei dorm. Robert a stat cand i-am facut aerosoli doar cu ser fiziologic, dar a plans and am incercat si cu fluimucil, pentru ca e mai inecacios. Aparatul nostru este in forma de ursulet si asa i-a ramas numele. Le spunem la amandoi haideti sa facem ursuletul.
Daca bb e bolnavior tare, plansul s-ar putea sa-i agraveze starea. Noi ne oprim cand plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Un barbat e adus in fata judecatorului pentru ca a omorat-o pe sotia lui.
- Fapta dumneavoastra e sub orice critica. Daca aveti intentia ca tribunalul sa nu va condamne la inchisoare pe viata, trebuie sa ne expuneti motive cat de cat plauzibile care sa va poate reduce pedeapsa.

- Domnule judecator, sotia mea era asa de proasta incat nu am putut sa ma controlez si a trebuit sa o arunc de la balcon.
- Declaratia dumneavoastra este o obraznicie nemaiauzita si daca nu doriti ca juratii sa va condamne inainte sa continuam procesul trebuie sa aveti argumente cu adevarat plauzibile.
- Pai sa va povestesc. Locuim intr-un bloc cu 10 etaje la ultimul etaj si la parter locuieste o familie de pitici. Parintii au 1 metru si copii, cel de
12 ani 70 de cm si cel de 14 ani are 90 de cm .

- In ziua respectiva i-am spus sotiei:
- E teribil sa fii pitic. Saracii vecini de la parter, toti sunt asa mici!
-Da, raspunde sotia sunt o adevarata specie de pirinei.
- Pigmei ai vrut sa spui!
- Nu, pigmei e ceea ce are omul in piele si de la care se alege cu pistrui.
- Aia se numeste pigment.
- Ma lasi? Pigment e chestia aia pe care scriau vechii romani.
- Ala se numeste pergament.
- Cum poti draga sa fii asa de incult? Pergament e cand un scriitor publica
o parte din ce a scris.

- Domnule judecator, va inchipuiti ca mi-am inghitit cuvantul „fragment“ ca sa nu mai continui discutia asta aberanta. M-am asezat pe fotoliu si am luat un ziar sa-l rasfoiesc. Nici nu m-am asezat bine ca apare sotia mea langa mine cu o carte in mana si imi spune:
- Uite draga, asta e ceea ce scrie un scriitor si se numeste carte , daca nu aveai idee ce e aia. Ia si citeste Veranda de la Pompadur.

Iau carte in mana si ii spun “Draga mea, asta e o carte in limba franceza Marchiza de Pompadour, nu trebuie sa interpretezi numele in romana” .
- Asta e buna draga, imi dai tu lectii de franceza, mie care am facut meditatii cu un vector de la facultate !!
- Ala nu se numeste vector, se numeste lector.
- Esti prost, Lector a fost un erou grec din antichitate.
- Ala a fost Hector si era troian.
- Hector e unitate de masura a suprafatei, blegule.
- Ala e hectar draga mea.

- Ma uimesti cu incultura ta. Hectar e o bautura a zeilor.
- Ala se numeste nectar spun eu oftand din adancul sufletului.
- Habar nu ai, eu stiu sigur ca era si o melodie pe tema asta pe care o cantau doua prietene in duo.
- Nu se spune duo se spune duet.

- Ma scoti din sarite, cum dracu de esti asa de incuiat? Duet e cand doi barbati se bat cu sabiile
- Ala se numeste duel.
- Pe dracu, duel e gaura aia neagra din munte de unde apare trenul.
- Domnule judecator, aveam tunel pe limba dar am simtit ca mi se face negru
in fata ochilor si nu m-am mai putut stapani si am aruncat-o pe geam.


Liniste in sala… judecatorul ia ciocanelul de pe masa, loveste cu el puternic si spune:
- Esti liber, a fost un caz clar de legitima aparare. Eu o aruncam deja de la Hector.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:


El s-a nascut tare lung-56cm-,dar gras nu este.Acum purtam lucrusoare pt 1 an

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png



si noi tot 56 si 3950 gr, deja prea multe asemanari

Mergi la inceput