Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


Strumph, ce faci?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Imi beau cafeaua si ii fac poze piscoatei somnoroase si mai citesc din urma, dar ati avut limbarnita ieri si nu mai retin nimic, citesc mereu si nu se prinde nimic de mine , sunt obosita rau... s-a trezit de 2 ori azi noapte piscoata la 3 si la 6 , urland si numa la tziti s-a calmat si adormit, cred ca ii este foame.... precum ieri am fost numai pe drumuri toata ziua numai lapte din bibe a baut si nici pe ala macar , maxim 120 ml acasa nu a papat nimic papa ca deh, mofturile ne chinuiesc de numa si niste dinti cred ca numa cu dejtu in gura sta si se trage si de urechi deci astea toate combinate si ne-am trezit urland azi dau militaria jos din pod cu mancarea ei ca asa nu se mai poate, nu ii dau tziti si nimic altceva pana nu mananca fructele si supa corect si cat de cat acolo nu 3-4 lingurite si gata, macar 120-150 gr din fiecare, ca de fiecare data eu fac , eu mananc deci de azi ma fac o dictatoare am lasat-o ca cica e ok asa in ritmul ei, manca mai mult sau mai putin dar de vreo cateva zile numa se sclifoseste de numa si vad ca o apuca foamea noaptea, deci.... nu tziti si nu nani pana nu papa mancare Seara la culcare eu ii pun maxim 2 masuri de cereale in bibe, oare e putin? eu ma gandeam sa nu o pufosesc mai mult decat deja s-a facut....??

Hai sa imi termin cafeluta si mai trec eu pe aici daca mai am timp si ma lasa maimuta mai rad un pic de freza ei si figura de somnoroasa si ii mai fac vreo 2 poze

O zi frumoasa va doresc, aici ploua mocaneste, deci nema plimbare azi

Pot sa ma laud ca deja am dat 3 kile jos de sapt trecuta pana azi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Noua ne-a trecut febra, dar ne-am umplut de bubite rosii!!! Merg azi la pediatru sa vad despre ce e vorba; mie imi pare a fi rubeola ca are bubite si pe scalp si in gat

Madutza da, i-am dat trei zile antitermice la 4 ore pentru ca si febra a fost mare si deja la 6 ore incepea sa treaca termometrul de 38.5 grd!

Miki in conditiile astea normal ca dai novocalmin, e cel mai eficient impotriva febrei, mai mare e riscul de convulsie febrila decat de reactie adversa la medicament.

Ailed mami frumoasa!

Merg sa culc pitica ca urla ca din gura de sarpe!!!






.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Yvyana, uff acum voiam sa spun ca ma bucur ca v-a trecut febra dar vad ca ati dat-o pe altceva, bubite sper sa treaca repede si fara probleme mari


Madutza ce fata mare ai ajunge pana sus la masa asa da mami , am vazut cu ce ai schimbat comentariu, nu ai voie sa gandesti prostioare da ?

Roxy am admirat-o pe Anastasia mancand pufuleti, o scumpeteeee vai cat e de frumoasa si dulceeee vorbesc serios, nu sunt la capitolul periat

Ally, ieri am trecut dimineata pe aici sa salut si am spus cam am sa lipsesc ca a trebuit sa merg cu cineva la uns pital in centru pentru niste teste si am stat multe ore pe acolo si dupa aia sa ne scoatem parleala, am ajuns pe Oxford street la shopping si am mai tocat ecva bani pe hainute penmtru piscoata, deja saptamana asta mi-am facut de cap, dar precum au bagat peste tot noile colectii de primavara vara si sunt asa de frumoase nu m-am putut abtine Sper ca nasa ta sa treaca cu bine peste acest "hop"

Yasmi sa imi salvezi si mie niste panetone de la mama, sa-mi spui cum sa-ti trimit adresa ca sa stii unde sa il expediezi

trimit asta ca a venit peste mine monstruletu si ma duc sa ii dau fructele pana nu imi anuleaza tot ce am scris

mai trec eu pe aici mai incolo dupa ce ii pun burta la cale



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Off, m-a scos din pepeni pitica mea! Nu mai vrea sa stea in patut si nici sa adoarma doar cu suzeta si leganata putin, imediat urla cand o pun in patut, s-a invatat rasfatata de cand e bolnavioara si se tine, nene, pe baricade, urla si cate jumatate de ora, abia cedeaza!
Si azi-noapte m-a trezit de vreo 6-7 ori, cred ca se foia si cum deschidea putin ochii si vedea ca e singura in patut se punea pe urlat!
La ora de papa face scandal, la somn face scandal, a devenit o mare scandalagioaica!!!




.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy si eu vreau panetone, dar cu cioco
yvy, pup back , ai grija, daca e pojarelul macar stii dc a facut febra!
miki, ai grija si la voi cu febra aia de vreo boala de bbei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ziua buna!!!!
m-ati intrista fetelor
Miki imi pare rau de Andra ca-i bolnavioara
si cu diagnoosticul lui Vladut ..hm...poate ar trebui sa mai consulti si alti medici..eu am patoit-o la stefy cu renumitul dr.anca fara nici o analiza ..doar palpata si ciupita de 3 ori de burta si obraz mi-a pus la fata 4 diagnostice ,dar ce grave..am plecat de acolo de nu vedeam cladiri,oameni,masini pe strada....priveam in gol o strangeam la piept si ma gandeam cum de e asa de bolnavioara....si s-a dovedit ca nu avea nimic din ce zisese asta cand am fost la altul si i-a facut un set de analize,eco la inima si alte chestii....

pt Andra nu ai incercat si ceva homeopat??..beladonae de febra din asta a la long....ma dau experta in homeopate Somleac ti-am luat locul,glumesc ,dar de cateva zile tot caut ceva sa vad o info pt ochiul lui anna ,ca la dr. oftalmiolog vad ca nu reusesc si imi e tare mila de ea ca se trezeste cu el lipit

Yvi
multam de explicatie...pai pampi e plin de pipi schimb cate 5-6 pe zi..ca isi ia din lp apa o stiam si eu ,dar m-am gandit ca nu mai e valabila acum cand e diversificata....
pup L micuta sa treaca bubitele repede
a, si apopo de bubite eu cand am vaut pielicia annei mai uscata nu am avut rabdare sa cumpar ulei sanosan din farmacie sau hipermarket si i-m luat ce am gasit la lidl,adica, johnson cu levantica..o dau vreo 3 seri tot corpul si fac masaj ..iar vineri cand o bag la baia generala o vad plina de bubite nici ca nisipul...uff alta belea...dar nu am mai dat cu ulei si s-au dus

mada
pup si cristinelui..un tantum mai incerci?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!

Maduta eu nu am masina. Daca nu va fi asa frig poate vin pe jos, dar sa ma sfatuiesc cu sotul,ca daca fac mai mult de 30 de minute.........SA vedem cand vreti voi sapt viitoare.

pentru toti pruncii morocanosi si bolnaviciosi.

Eu trebuie sa fac bagaje ca plecam la multe si cred ca si acolo un ger, de vom sta mai mult in casa.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Off, m-a scos din pepeni pitica mea! Nu mai vrea sa stea in patut si nici sa adoarma doar cu suzeta si leganata putin, imediat urla cand o pun in patut, s-a invatat rasfatata de cand e bolnavioara si se tine, nene, pe baricade, urla si cate jumatate de ora, abia cedeaza!
Si azi-noapte m-a trezit de vreo 6-7 ori, cred ca se foia si cum deschidea putin ochii si vedea ca e singura in patut se punea pe urlat!
La ora de papa face scandal, la somn face scandal, a devenit o mare scandalagioaica!!!




.

naspa! ia niste magneziu...sa nu te enervezi tu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, pai tu nu stii mami, ca jhonsonul e bun doar pt mamici, eu i-am luat Andrei ulei sensitive de la niveea si ii merge bine...
Andreea cred ca faci mai mult de jumatate de ora pe jos, depinde unde stai..., nu poate sa te ia alcineva care vine cu masina?
ieri fata mea a mancat rucola, eu o spalam pt salata si ea clefaia cand a vazut-o ... i-am dar si a papat o gramada, cand eram gravi si simteam mirosul de rucola parca inebuneam de placere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua !

Madutz, am vazut pozele cu minunata Catalina! Ce ochisori frumosi,verzi are...de unde ia mostenit? Multumim mult pentru dieta!....Ti-am adresat o intrebare in josul pozei nr 3 de pe Picassa....

Mergi la inceput