Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada pup back! fug sa calc, ca se trezeste sefa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!

Cami, buna, buna cafeaua Fugi mami la dr daca simti ca ceva e in neregula

yvy, asa mult i-ai dat antitermice la 4 ore? Mie dr-ita mi-as spus sa-i dau 24 de ore apoi sa trec la 8 ore. Imi pare bine ca este bine acum. Hai ca se apropie week-endul, poate reusesti atunci sa-ti revi cu oboseala.

Fata mea doarme si acum...culcata de la 9 seara
Cristi de dimineata spunea ca-l doare gatul si a tusit de cateva ori pe noate ..doar 4 zile dureaza o minune?Sper sa fie doar atat..i-am bagat de dimineata aerosoli...

Sa aveti o zi frumoasa

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


yviana, nu n-am reusit sa o scad nici cu panadol nici cu nurofen toata ziua..sub 39 nu i-a scazut deloc, de fapt nu i-a scazut nici macar o unitate..de aceea i-am pus novocalmin, ca ma gandeam ca vine noaptea si imi era frica..acum ieri a facut maxim 38.5 si tot asa, nu a scazut cu nici o unitate nici de la nurofen nici de la panadol..ce- o fi asta nu stiu
madutza dar eu ca ii dau de duminica continu din 4 in 4 ore sper sa scapam azi, vad ca a dormit mai bine si n-a mai facut febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, off micuta Andra cu febra mare de atata timp. Poate acum ca i-a iesit maseluta o sa o lase si febra. Sa vezi ce o sa manance acum ca are si maseluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia daaaaaaaaaaaaaaa
mancasem dulceeeeeeeeee
dsa asa stari poate da diabetul?
nu am citit pe nicaieri despre asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

neata mamici...

miki, regret ce am citit despre micuta, sper sa fie bine de azi, daca a scazut febra e ok
Legat de vlad....nu cred o iota ce spune dr cu pricina...a pus un diagnostic Fii puternica mami

yayana multam de sfaturi mami, ...nu am dat stafide....ai mare dreptate, cand le mananci asa simple iti ramane in gura un gust de bioxid



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutza esti tare mami 17 kg???
felicitari....

ally regret vestea nasei.......Dumnezeu e mare, ...

irinuca imi plac bucatele preparate, ...checul a iesit cam negru, dar o fi spus soata ta in gluma... nu te necaji. bine ca ai incercat cand am facut eu rata cu varza prima data a fost esec total..... am fiert rata de ziceai ca manabci varza cu oase de peste hhhhhhh eeeee, acum sunt artista Cine munceste greseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia daca ai timp poate intrii putin pe mes
sa vb legat de criza mea putin
pls
da un buzz
si ne sunam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

nu mai stiu cine a dat cafeaua de dimineata, dar multumesc.

Noi tot cu crize am plecat azi la gradi. M-am hotarat sa-i caut lui Vic un psiholog. Nu se poate , el tot timpul e crizat si din cauza asta tot timpul certat si bruscat, plus ca face pipi pe el mai nou si la somnul de pranz ba chiar si asa in timpul zilei. uffff ce necajita sunt din cauza lui.

Multumesc fetelor pentru urari.

Cami imi pare rau ca nu te simti bine. Sper sa-i dai de capat pana la urma. Eu ti-as recomanda ceva, dar nu stiu daca ai incredere in asa ceva. Biorezonanta . Eu mi-am facut un test dupa ce l-am nascut pe Vic, eram tot asa daramata, ba ma durea una, ba alta si o stare generala proasta. La analize totul ok. La biorezonanta mi-au gasit mici dereglari hormonale dar care ma dadeau peste cap, un usor hipotiroidism care la analize a iesit in limite mormale dar totusi imi facea probleme, tulburari digestive ( eu cica tineam regim dar mancam fix ce organismul meu digera greu). M-am tratat 2 luni cu medicamente pe baza de plante si mi-am revenit foarte bine.Ideea cu biorezonanta asta e ca vede tulburarile din organism inainte ca ele sa devina boala.

I-am admirat aseara pe Luca de BB yasmi si pe Ana de dea cum rascoleste ea prin sertare.

Ma intorc la munci.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, sunt sigura ca Vic trece doar printr-o faza. Si Cristi a reinceput sa faca la pranz din toamna de cand a inceput gradinita. Si acum face acasa, dar culmea..la gradi cand doarme de cele mai multe ori se trezeste uscat ... Cu pedepsele la noi nu mai merge..ca sa faca ceva trebuie sa-i vorbesc muult si asa sa-l conving ce este bine si ce nu trebuie facut...motive, explicati, consecinte..etc...


Fetele, am mai pus si eu 3 poze de ieri cu fata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, apropo de vb, explicat etc>Pe la 4 ani imi spunea maica-mea ca ma certa si imi facea morala ca facusem ceva naspa si eu m-am uitat la ea si i-am zis:"auzi , nu vrei sa ma bati ? ca termini mai repede"
Strumph, ce faci?
Alexina, nici Andra nu e incantata de scaun, dar eu o iau pe piciorul meu si ii mai dau sa pape, Maria asa mancat cand era mica ea nu vroia in scaunel

Mergi la inceput