Strugurasi de Sept-Oct 2011 *24*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Alayna.. eu am luat aspenteEr , utrogestan (2)si no spa de la inceput.. utrogestanul sunt hormoni ve ajuta la fixarea sarcinii, aspenterul mi- i l-a dat pt a favoriza curculatia sangvina , (avand sarcina oprita in evolutie,), no apa ahyta la relaxarea uterului,
vit c probabil pt imunitate si raceala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

EU, PERSONAL, VREAU sa imi cer scuze mamicilor care dau bebeilor LP pt ca nu vreau sa fac sa se simta prost vreo mamica..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Me too

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Oana, o sa ii trimit un mesaj in seara asta sa caute la farmacie, sper sa gaseasca.O sa dureze cateva zile pana cand imi va da un raspuns pentru ca ea are liber doar o data pe saptamana, in rest nu are voie sa iasa din casa.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana o intreb pe sora mea, e medic de familie.
TE anunt cand aflu :)

Mikkasper sa fie ok.

Alayna, ma bucur ca sunteti bine .
Sa mai puneti poze sa vedem cum ati crescut. Tare bine a facut moasa ta,k asa pitica a stimulat lactatia.

Utrogestan cred k e ok... se da pentru risc de avort
aspenter nu stiu de el...
no spa e ok, am luat si eu
vit C am impresia k nu e ok sa iei in primul trimestru ca poate provoca avort, dar nu stiu sigur.

poate incerca sa citeasca prospectul la toate sa vada daca e ok in sarcina

Faptul ca e racita cobza nu inseamna ca tb sa ia medicamente
Eu la 12 sapt am racit, am luat doar osciloccocinum, si stodal sirop pentru tuse. Amluat paracetamol cand crestea febra peste 38,5... e risc pentru bebe (asa mi-a zis doctorul)
multe lichide
multa odihna
cel mai bine ar fi sa faca o analiza sa vada dak e viroza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am editat aiurea raspunsul anterior!
In fine...se intelege.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

mikka posibil sa merg pt manduca ,ca tare imi placea o tanti care isi ducea puiu in ea...

Oana
pupam bulanele,,si fetita exemplar de cuminte

Nanna... am aprecierea totala pt munca mamicilor cu lp... si sunt sigura ca puii ne ofera aceeasi iubire indiferent de cum papa...

bunny .. te cred, doar zambetul micutilor e atat de inocent, si non-dependent de titi sau bibe, ei zambesc iubirii pe care le-o purtam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Hayat, imi pare rau. sper sa fie bine pt micut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

i am back

am fost la ortoped vai ce medici....mai pe scurt am facut radiografia de sold...degeaba ca noi nu am avut displazie...dar cica trebuie si trebuie asa ca sotu ma convins si lam facut...si totul e perfect, am venit acasa relaxata, fericita ca fetita mea cu toate asistentele a vorbit, a fost fr importanta si sa pus la gungureala ca ma facut sa rid in hohote

MULTUMESC PENTRU URARI, LENA, SEIDANA

Sei multumesc lui Dumnezeu ca ia trecut raceala si mucisorii, numai are gitul rosu, ia ajutat homeopaticele...de spate ce sa zic mor de durere, ma doare dupa git si miinele de numai pot, inca nu o pun in wrap, ..tu ai comandat deja? eu am sa o port spre 6 luni, desi azi medicul mi-a dat ok....dar eu totusi nu ma simt pregatita pu aasta...mai indur un pik

nana azi e tirziu numai pot intreba dar miine am sa sun si am sa verific unde se poate gasi, dar mie pediatrul mia zis ca cel mai bine e solutia apoasa, la noi se numeste Aquaderm D3, e valabila pe 1 an de la deschidere, dar recipientul iti ajunge pe 3 luni asa ca eu cred ca e mai bine solutia apoasa sa io dai zilnic, daca vrei pot sa iti trimit colet, e ieftin, nu costa nimik practic, asa ca daca nu o sa fie sol injectabila, spunemi si eu iti trimti sol apoasa
Despre ALAPTARE, eu ma simt atit de fericita ca am rezistat presiunilor sotului si am alaptat de la inceput si acum alaptez =, am lapte indeajuns de imi curg noaptea sinii uneori...nu vreau si nu cred ca mamicile care alapteaza LP s-ar simiti dojenite sau prost, fiecare cu dezicia ei, fiecare face ce e mai bine pu copilul ei asa ca eu respect parerea fiecarei mamici si deciziile luate...o prietena din copilarie a nascut pe 9 septembrie si la trecut pe LP ca cica laptele ei e apa chioara..la care eu iam explicat ce si cum si alapteaza fericita si acum...eu cred ca depinde de om cum primeste informatia si cum o doreste sa o proceseze
va pup plec sa pap ca nu am mincat de dimineata si ma ameteste rau.
p.s scuzati ca nu am pus 'cratime'...fac papa si nu vreau sa ard si eu mincarea

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Marryann - mi-ai raspuns la vreo intrebare? sau ai confundat?

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

A vrut sa scrie Oana, k Oana a intrebat de vit d3 injectabil.

Mergi la inceput