Strugurasi de Sept-Oct 2011 *24*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Masajul il faceam circular, la baza nasului, de-o parte si de alta. In timpul masajului iese secretia. Masam pana nu mai iesea nimic, aproximativ 2 min. In medie de 5-6 ori pe zi, dar si mai mult daca vedeam ca are secretie. Am tot masat pana la 4 luni cand a disparut lacrimatul la un ochi, apoi dupa vreo sapt si la celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ziua buna si de la mine.
noi iesim afara zilnic, cam de 2 ori pe zi. nu pare sa il deranjeze pe Stefan. chiar saptamana trecuta Teodora a facut rosu in gat dar el nu avut nimic.
de pus in fund, o faci treptat pe la 5-6 luni cand vezi ca bebe e pregatit pentru asta. stefan acum e in faza in care se rasuceste non stop, sa ii schimb pampersul este sport extrem. este un adevarat spectacol sa il vezi in tarc iar in carut nu il mai pun decat legat cu centurile de siguranta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

darisa si T are aceeasi problema la limbuta
eu nu i am taiat o pt ca dr nu mi a recomandat , a zis ca daca nu i a taiat o in maternitate...aia e
de altfel si eu am problema asta si nu am dificultati la vorbire sau altceva
daca nu ma insel , irinush i a tait o baietelului ei si din cate stiu nu au fost probleme , nu a plans deloc
dar era mai mic bb ei decat al tau

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Darisa, noi suntem bine... crestem :)
Eu azi am vrut sa ies dar nu era lumina in lift si am facut cale intoarsa cu nervii intinsi la maxim. ca la noi e tragedie cand punem caciulita si pana ies din apartament e jale mare. si muream de ciuda k m-am chinuit degeaba. am stat cu ea in brate putin pe balcon dar e grea...

Mikka, legat de acidul folic ma gandeam k e destul de suspect ca medicul ala recomanda vitamine fara acid folic... si surpriza el produce aceste vitamine
Acum daca stam si ne gandim nimic din ce nu este natural nu este ok pentru noi.
Oricum in cazul acesta eu as renunta la acid folic si la vitamine si as baga mai multe fructe si legume :)

SEi, ce fortoasa e Ela
La noi aseara a fost o faza dulce tare, in timpul masajului incerca sa se ridice si se apuca de picioruse care erau pline de ulei... ii alunecau manutele dar ea tot incerca, era super simpatica :)


Michella cum reusesti mami sa iesiti de 2 ori?
Eu cu scandalul de la imbracat si asa mi-e mila...
Eu ma imbrac pe mine, in afara de geaca si papuci... apoi o imbrac pe ea, o pun in carut si cat imi iau geaca si ma incalt e tragedie pura :(((
eu legan de cateva ori carutul incalt un picior, apoi mai legan il incalt si pe celalalt, mai legan si incui usa si tot asa :)))
Abia astept sa vina primavara-vara sa nu tb sa o incotosmanez in combinezon & Co




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

mai, am vazut o stire la tv, despre o familie de indieni stabilita in Norvegia carora protectia copilului le-a luat copii pe motiv ca sunt hraniti cu mana si dorm in pat cu parintii. asta e dementa, nu mai e autoritate statala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mamici cu experienta, majoritatea canilor pe care le-am vazut sunt pt 12+?
Canita recomandata de Inutsa de ex, nu merge si de la 7-8 luni http://chicco.ro/product--canuta-hopamitica-rolly--1366.html ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

mai, am vazut o stire la tv, despre o familie de indieni stabilita in Norvegia carora protectia copilului le-a luat copii pe motiv ca sunt hraniti cu mana si dorm in pat cu parintii. asta e dementa, nu mai e autoritate statala!

michella mami de Teodora si Stefan


Da, am citit si eu pe FB... postase Ionela :(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lena, stefan e un copil care nu prea plange. el e in proportie de 80% din timp un zambacios. cand ii pun caciulita, e semnul ca iesim afara si se lumineaza tot. eu ma imbrac, incalt, o mai ajut pe Teodora cu inchisul la geaca si apoi trec la el. se scandalizeaza un pic cand il imbrac, dar trece repede. e adevarat insa ca stam la casa si nu ma trambalez cu lift/scari sau altele.
despre canuta, nu mai stiu, la Teodora am avut una de la Nuk. imi amintesc insa sigur ca, in prima faza ii dadeam apa tot cu lingurita, abia dupa am trecut la canita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Noi azi am ajuns la spital...mi s a inecat copilu, a facut crizade apnee, s a invinetit. In fine..groaznic tot ce tine de spital. ce vreau sa va zic e sa nu dati vigantolul cpilului direct in gura din pozitia culcat. cel mai probabil asta a dus la criza de apnee a fetei..s a inecat cu vigantol..am niste remuscari ..nu va imaginati.

deci nu faceti ca mine(la sfatul dr de familie) ci puneti picaturile in lingurita si dati le di pozitie semisezanda.

maine ma duc sa ii recoltez si sange , la particular, ca vacile din spital mi au hacuit o degeaba si nici nu au reusit sa ii recolteze.

sunt atat de suparata...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana nu m ai avertizat ca iese un lighean de salam de biscuiti

lena uite www.avent.ro/philips-avent/gama-magic/cani-anticurgere-3" target="_blank">AICI cana 6+

oana imi pare rau ca ati trecut prin asta
cunosc spaima ... si noi am patit o ...(nu cu vigantol , cu voma)

_


de T 4+


Mergi la inceput