Strugurasi de Sept-Oct 2011 *24*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca merci
deci nu este f mare diferenta
la chicco de ex , preturile in magazinul din Bucuresti sunt mai mici decat cele de pe site
am fost eu luni acolo , aparatul cu abur pe site este 400 ron , in magazin era 370 ron
carutul trio ca al meu , pe site 1630 , in mag 1500
m am uitat si la scaun dar nu mai stiu exact cat era , dar sigur era mai ieftin cu cativa zeci de lei fata de site

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Jade, asta e, la Targu mures nu este chicco. Si e mai comod asa ca imi vine la usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca nu am zis ca n ai facut o alegere buna
ziceam la modul general ca in magazinul chicco din Buc produsele sunt mai ieftine decat pe site
poate ajuta vreo fata din Bucuresti

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Ah, nu in sensul asta am zis, jade.
Eu sper sa ajute pe cineva discutiile astea. Tot pentru bucuresti http://blog.chicco.ro/invitatie-intalniri-bebe-merge-la-gym/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

daca ati fi participat la un "curs"despre alaptare, ce ati fi vrut sa stiti inainte de a naste???
Raspunsurile voastre imi vor fi extrem de utile si va multumesc de pe acum pentru ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ionela, de ex ca alaptarea "la cerere" e "la cerere" - nu dupa min 2 ore de la ultima masa ASA CUM MI-A ZIS DR. DE FAMILIE

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

daca ati fi participat la un "curs"despre alaptare, ce ati fi vrut sa stiti inainte de a naste???
Raspunsurile voastre imi vor fi extrem de utile si va multumesc de pe acum pentru ele.


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


-ca nu moare de foame copilul daca in primele 24-48 ore nu mananca
-daca ai mamelon ombilicat poti alapta alapta fara probleme,numai sa fie copilul atasat corect la san
-copilul nu plange doar de foame,sau in nici un caz de rasfat,ci sse simte singur,vrea langa singurul om pe care il cunoaste
-as fi vrut sa stiu ce sa fac sa nu ajung la furia laptelui
-ca ma va durea uterul rau la fiecare alaptat in primele zile,as fi stiut la ce sa ma astept
-copilul se pune la san imediat dupa nastere
-alaptatul la cererere inseamna oricand vrea copilul,chiar daca cere dupa 5 minute de la ultima masa
-ca alaptatul si asezarea |burtica pe burtica" amelioreaza cel mai repede colicile
-cateva pozitii mai usoare de alaptat,in caz de se infunda un canal/doare spatele/epiziotomia/cezariana
-cum sa alaptex in caz de reflux,si ca acesta nu este un motiv sa intrerupi alaptarea
-cele trei faze ale laptelui
-la pompa nu iese aceeasi cantitate de lapte pe care o poate suge copilul
-laptele este deajuns,nu trebuie apa/ceai in plus,"de sete"
-sani mici nu egal cu lapte putin,iar sani mari cu lapte mult
Probabil ca pe parcurs imi voi mai aminti cate ceva,dar in principal cam astea ar fi.

Si eu m-am uitat dupa noua odisee, cum de oare nu s-o fi deschis inca?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

sau la 3-4 ore cum mi-a zis mie o pediatra si fata avea 2 luni


Ionela cred ca as fi vrut sa stiu daca copilul alaptat la san nu ia in greutate este duin cauza laptelui de mama?O mai alaptez sau trec pe Lp?

Cum socra-mea imi povestea pe timpul sarcinii ca sotul meu a fost mereu slab si ca ea a avut laptele slab.....Ma obseda acest lucru.Si se pare ca Anastasia il mosteneste pe tac-su.








Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Jade, mi-au luat deja banii de pe card :), dar la total. Aproximativ 480-500 cu transport. Modelul asta https://comenzi.farmaciatei.ro/scaune_masa_pentru_copii/chicco/chicco_scaun_masa_polly_64837_dinofood-p10024522, la tei e 520+transport (cam 25-30 ron), la chicco 560 cu transport gratis

mami de Flavius

http://ankbijuterii.blogspot.com/" target="_blank">Bijuteriile mele


asta il avem si noi.. si piti e tareee incantata..si mai e si unisex pt urmatorul .. la chicco in magazin e 530

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

daca ati fi participat la un "curs"despre alaptare, ce ati fi vrut sa stiti inainte de a naste???
Raspunsurile voastre imi vor fi extrem de utile si va multumesc de pe acum pentru ele.


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


1. ca alaptarea nu este neaparat grea la inceput, daca reusesti sa te odihnesti, sa fii zen si sa te bucuri de apropiere.
2. ca faptul ca sanii sunt moi nu inseamna ca nu este lapte
3. evident ca bb trebuie pus cat mai repede si mai des la san pt a avea laptic
4. cum se ataseaza corect bb
.. si ma mai gandesc

Mergi la inceput