Bv gianina1983!Hai anagel_lexi,silvi23,annesi!(55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Felicitari alina ,bella ,sa aveti bebei mancaciosi si fara colici Sa fiti sanatosi si sa veniti repede acasa!

Felicitari jessamina, bine ai venit puiutz! Sa fiti sanatosi si sa veniti repede acasa!

Felicitari Shoareku Bravo mami! Bine ai venit mica printesa!

Felicitari Mady, sa-ti traiasca micuta printesa!

Felicitari Beatrix,bebe Sven a luat bine in grreutate!Sa va intoarceti acasa cat mai repede!

Felicitari gianina! Bine ai venit Maria Elena!

silvi ma tot gandesc la tine de o saptamana…incepe inducerea


annesi i-ai zis de tensiune? Asta nu e semn bun ptr bb…iti spun din proprie experienta…la mine cum a crescut tenisunea la 14 sarcina trecuta direct la spital m-a chemat la 4 dimineata si direct perfuzii etc

olga chair ma gandeam unde esti

noi suntem varza...tot weekendul am stat pe la spitale cu piti si io-s terminata...am facut o sinuzita purlenta care cica necesita antibiotric ca e nasoala...asta in conditiile in care eu azi termin atb pentru infectie urinara...si cica nu se potriveste cu sinuzita...si ca sa incpe 7 zile de augumentin...imi vine sa imi iau campiiiiii...Rares e cu otita bilaterla si cu atb si el...

mai am azi si maine la sevrici si apoi acasa...bb e mare rau, lichid mult...abia mai respir aucm si cu sinuzita asta...sunt un vis la casa omului


bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 33+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ellenii, habar nu am de ce nu se poate face ceza daca esti racita, mi-a spus si mie Lady, dar mi se pare logic fara sa stiu de ce. Cat despre pompita de nas, exact astazi m-am uitat si eu la cele de la Nuk si nu am luat din acelasi considerent> mi s-a parut prea mare pt un nasuc atat de mic...
Alice, mi-e dor de niste detalii de la tine...Cum merge treaba, e bine Raducu? Papa? Mami are lapte? Ai inceput sa-l plimbi?
Bulinutza, cum naiba de reusesti sa le strangi pe toate?Si iarta-ma ca indraznesc, dar tu te simti rau de multa vreme si tot ai continuat cu serviciul...Chiar nu se putea altfel?

37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

A revenit Matza.
Nu am apucat sa dorm pentru ca domnii de la Piraeus Bank ne hartuiesc de luni intregi fara rusinare si astazi au depasit orice record, au sunat de 3-4 ori pe fix. Eu si sotul nu suntem clienti Piraeus dar suna sa intrebe de vecini de-ai nostri si desi am sunat la call center si le-am spus de fiecare data sa nu ne mai caute si sa ne lase in pace ei tot insista. Am sunat si la Call Center si am anuntat dar degeaba, cica telefonic nu ne pot da numar de inregistrare al plangerii.
Am mama bolnava, am soacra bolnava si doar ele au numarul si suna pe fix, nu vreau sa ajung sa-mi schimb numarul de telefon ca ma terorizeaza Piraeus Bank. Saptamana asta o sa-l rog pe sot sa faca reclamatie scrisa cu numar de inregistrare dupa care cred ca putem merge lejer la politie sau la Protectia Consumatorului. Suna si in week-end pe la ora 4-5 sau pranz sau in timpul zilei, cand ti-e lumea mai draga la o adica.
M-au lasat durerile de spate, nu mai am contractii, bebe ramane la locul lui. Nu mi-am mai sunat doctorita daca tot au trecut. S-o fi speriat si copilul asta de cat m-am enervat cu tampitii astia.
Danezza, de cand nu am mai auzit de tine, ce ceiut ai bagat? Mi-as face si eu unul de tei. Tu esti cu o saptamana in urma mea dar am inteles ca teoretic de la 36-37 esti la termen?

Aerlilian, nu as vrea sa-mi sun doctorita cu orice nazbatie. Nu mi s-a dus dopul, nu curge apa deci inseamna ca nu e nimic, mi se pregateste corpul de travaliu.

Annesi, mie nu-mi suna bine tensiunea asta marita a ta dar bine ca te duci maine la doctor. Sa ne dai cumva de stire ce ai mai facut sa nu ne lasi cu inima stransa daca te opreste acolo.

Olishka am auzit si eu de partea cu infasatul, clar ca incercam orice sa-i potolim. Eu stiu deja sa fac sarmalute

Bulinuta, ar fi trebuit sa stai acasa de mai de mult. Poate din cauza asta tragi atata. Nu e bebe mai important? Si eu planuisem sa ma duc pana mi se rupe apa dar fizic nu am mai putut. Sanatate multa iti doresc si putere sa treci peste toate. Dupa atatea antibiotice nu-ti da si niste ovule ca sa nu faci candida?

+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerilian nu se putea din pacate ...acu plec spre casa...gata pe azi...nu stiu cum naiba reusesc sa strang tot...se pare ca e un virus ceva adus de piti de la gradi...ma ia groaza cand ma gandesc cum o sa fie cu amandoi...offf Doamne...mi-e cam rau....gata plec

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 33+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,

Felicitari Gianina!!! Bine ai venit Maria Elena!
Bulinutz chiar vroiam sa intreb de tine ca nu mai scrisesesi. Ma rog sa fie mai bine la tine dupa ce ramai acasa - poate reusesti sa te odihnesti macar
Anne eu ma gandesc ca repausul sexual se referea la perioada dinainte de implinirea termenului. Eu nu m-as sfii .
Danezza multumim de vesti despre Toni. Tinem pumnii ca recuperarea sa merga bine in continuare.
Olga si pe tine ma pregateam sa te strig . Infasatul mi-a fost si mie recomandat pentru linistire, dar a mea odrasla nu a reactionat pozitiv . Poate Toma va fi mai docil. Sa ne spui cum a fost la eco.
Ellenii nu se recomanda interventii chirurgicale daca esti racit. Cel putin eu asa stiu. Dar nu cred ca se refera la raceala usoara, gen nas infundat ci la stari febrile.
Matza tare rau imi pare ca nu esti bine - cred ca de aia te-am visat eu azi noapte - am visat ca ne-am intalnit si incercam sa te linistesc ca nu ramai ultima nenascuta si ca o sa fie bine
Ileana n-are rost nici sa te enervezi zau. Eu cand primeam sfaturi de-astea le intrebam da' de ce? Le rugam serios sa imi explice mai multe si se enervau ele
Ursulet inca putin mai ai si tu
Mihaela ce faina e chestia cu programatul sa fim iar colege de odisee . Pe mine ma bate gandul de-al treilea, dar cum pe Toma l-am asteptat si copt 8 ani si ceva, ma gandesc ca dupa 40 nu mai fac inca un copil.
Sara imi dai curaj cand citesc ca la voi e ok lapticul
Annisia vezi ca mai stiu eu pe cineva care tot spunea ca n-are chef acum sa nasca si apoi se ruga de prunc sa vina odata Asa-i Cristina?
Ghiulten ma bucur ca te-ai hotarat sa nu grabesti bebita Sa ne spui ce hotaraste medicul.
Cati DUreri pe langa operatie tin minte ca am avut cateva luni dupa - plus senzatia ca zona respectiva e amortita a durat spre un an. Lohii am avut cam 1 saptamana, apoi pauza apoi dupa cateva zile au inceput sangerari cum scria si Sara. Iar durerile se pare ca sunt de la contractii ale uterului care isi revine. Poti citi si aici: http://www.worry-free-c-section.com/Bleeding_After_C-Section.html


Eu azi am de lucru pe ceva proiect de la job, dar asa greu e sa stau pe scaun .
JuliaSM?
Yasmin?
Anastasia?
Faith?
Sophia

Va pupacesc,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 35+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Carina ce simpatica esti!!!!!!
Gata, sunt consolata. Stiu ca mai e atat de putin iar eu ma miorlai aiurea dar e prima oara cand o sa fiu mamica si sunt curioasa de nu mai pot sa-mi vad copilul.
Pe de alta parte incerc sa ma potolesc acum ca sa fiu odihnita cand mi-l aduc acasa si sa am grija cum trebuie de el si de tati.
Ma gandeam ca ar fi extraordinar sa nu existe taspe mii de semne ale nasterii. Sa fie unul si bun si gata. Dopil poate sa cada, apa poate sa se rupa, spatele poate sa doara, contractiile pot fi false sau nu..... Ar trebui sa fie ca o alarma care sa te trimita la spital exact cand trebuie.

Mi-am adus aminte zilele trecute de scrisorica mea deschisa catre doamna Sulfina Barbu si domnul Boc si am mai scris la ea si am zis ca ma duc si eu la Universitate sa protestez pasnic pentru mamici si mi-a zis sotul foarte serios ca exact eu mai lipsesc de acolo si ca baga mana in foc ca nu exista printre manifestantii aia gravida in 9 luni. Mi-ar fi placut insa sa fiu mai activa si sa fac ceva desi spre rusinea mea nici macar scrisoarea nu am terminat-o si violentele care au inceput chiar ma sperie.


+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

bulinutza - multa sanatate... incearca in paralel cu antibioticele sa-ti intaresti sistemul imunitar in mod natural (sirop sau ceai de catina, miere, lamaie).

elenii - daca esti proaspat operat si tusesti/stranuti este groaznic, zici ca se desface operatia. de asta nu trebuie sa fii racita. de asemenea, este indicat sa bei si sa mananci usor, sa nu te inneci, ca sa nu tusesti.

matza - naspa tare cu astia de la banci. eu le-as spune cateva... am lucrat si eu in call center in studentie, insa aveam bun simt.

36+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

matza - din cate stiu eu, pe la 37 esti la termen. Eu am multe amica care au nascut la 38, 38+ asa ca .. sa te tii bine :D
eu ceiutz imi fac de sunatoare si tei

in 36+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Bulinutza, saraca de tine, cate probleme! trebuie musai sa te imunizezi cumva, ca nu e de gluma. nu stiu daca in sarcina e permis, eu mai iau din cand in cand chiar daca uit zilnic, amestecul ala din produse apicole sau catina+miere. io cred foarte mult in puterea naturii care ne ajuta cu tot felul de chestii. si mai ales cum antibioticele scad sistemul imunitar... ar trebui sa ai mai multa grija de tine. si cu bebele mare te inteleg perfect. oricum, de cand am fost diagnosticata cu diabet gestational am fost avertizata de treaba asta. si la tine e sigur aceeasi cauza, mai ales ca a fost mai grav decat la mine. eu n-am luat insulina ca am reusit sa-l tin in frau prin regim alimentar. de aia nici nu m-am ingrasat, totul e pe burta. dar si ce-i in burta... lichid in exces, bebe mare, numai noi stim
Iti tin pumnii sa fie totul bine dar trebuie sa te ajuti si tu si sa ai grija de tine. lasa serviciul, incearca sa te linistesti, sa nu te mai stresezi, ca mai e un pic si se termina.

despre tensiunea mare i-am spus medicului la tel, dar a zis ca e ok 13 cu 8. si de ieri nu a mai crescut, a ramas cam la acelasi nivel. si mie mi-e frica de o preeclamsie, dar maine mergem sa ne controlam si poate cu putin noroc obtinem si noi o programare sau ceva cert in legatura cu nasterea.

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

pt mamicile care nu stiu sa faca "sarmalute"
http://www.babycenter.com/2_how-to-swaddle-a-baby_10347122.bc

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput