Bv gianina1983!Hai anagel_lexi,silvi23,annesi!(55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Neata!

Gianina, felicitari pentru prima nastere in direct! Ai avut si galerie si sustinatori si un sot grijuliu! Multa sanatate si tie si bebelinei, refacere usoara, laptic din belsug, iar sotului ii transmit multumiri ca ne-a tinut la curent cu ce se intampla. Am trait si noi emotiile nasterii tale.

Matza poate ce traiesti acum e un fel de antrenament pentru ce urmaeaza. Eu una cu gandul asta ma consolez, mai ales ca nu am voie sa dorm decat pe stanga si putin pe spate. Am si eu amorteli, dureri si fac parte din clubul celor ce taraie uneori piciorul pe ele de parca nu ar fi al lor. Sa nu mananci mezeluri si nici sarat. Eu sunt patita cu 3,5 kg luate in 2 zile dupa o tura de varza murata, pop corn si branza de burduf! Si cu ele am ramas... pe langa cele 11 luate. Acum am vreo 16 in plus . O sa plece ele de la mine... macar de-ar ajunge si la bebelina ceva.

Mihaelaradu, Mar-ysa la mine bebe avea la 32s 2z 1600 gr, iar la 35 s 1z avea 2200 grame - deci tot o silfida se pare ca voi face. Nu ma intereseaza cat de slabuta e, numa sanatoasa sa fie!

Lady, se pare ca esti mai hotarata cu numele. Ar fi timpul, ca mai ai cateva zile!

Aerlilian, care e treaba cu raceala si cezariana, ca ma iau toate alea.... Daca esti racita nu mai ai voie la ceza??



36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

FELICITARI GIANINA!! BINE AI VENIT BULGARAS MARIA ELENA! SA CRESTI FRUMOS SI SA ITI BUCURI PARINTII!!!

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

De spre pompa si pompita, pot sa va spun ca eu am luat pompita de la Nuk (pe aia o aveau in farmacie), dar mi se pare cam mare gauroiu si nu stiu sincer cat de eficienta poate fi. Pompa de san am comandat de pe mothercare Avent electrica. Asa am fost si eu sfatuita sa nu fac scurta la mana. Ca o sa am sau nu nevoie - nu pot sti, dar am zis ca mai bine o iau eu decat sa ma trezesc cu cine stie ce.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Felicitari Gianina! Bine ai venit pe lune Maria Elena!! Sa fiti sanatoase, recuperare rapida si mult laptic mami! Super tare nasterea in direct

Beatrix, felicitari pentru progrese! pentru Sven, este un luptator adevarat! Sa va intoarceti acasa cat mai repede!

Suzieq, am inteles ... ziceai tu ca doctorul vostru e plecat, dar ma lasa memoria incet incet

Georgia_c multumesc de sfaturi. O sa le aplic.

Lali sa stea bebe acolo pana sambata, sa nu va incurce planurile. Nu mai e mult si o sa-ti tii bebelul in brate

O zi buna sa aveti!

Dariana +34 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Felicitari Gianina, in sfarsit contractii materializate cu ceva concret! dar ce bebelina punctuala!!! parca aveai termenul in 16, nu? asa stiam, ca esti cu o zi inaintea mea
Sa fiti sanatoase amandoua, tie iti doresc sa te refaci repede iar Mariei Elena sa creasca mare si cuminte. multumiri si sotului tau pt promptitudinea vestilor!

Matza, nu stiu ce sa zic cu durerile tale, dar nu suna bine. suna-ti medicul si spune-i.

Alina, cand citesc ce scrii tu acolo de bebe Filip, imi imaginez cum o sa stau si eu cu bebica al meu si o sa-l miros. ma bucur mult pt voi si fii increzatoare ca lapticul o sa vina, mai ales ca stimulezi asta prin apropierea dintre voi

de ce nu mai da Olga nici un semn? sper sa fie totul bine!

Eu m-am simtit ieri foarte rau, mi-a crescut brusc tensiunea de la 10 cu 6 cat am avut toata sarcina la 13 cu 8 si am inceput sa vad pete si flashuri in fata ochilor pt vreo 20-30 de minute. eram si ametita... o stare tare ciudata. apoi au inceput dureri de burta, dar nu contractii, pe mine ma doare efectiv pielea de pe burta la cat s-a intins, dureri de solduri si arsuri gastrice, toate la un loc. a fost horror
L-am sunat si pe dr, i-am zis ca azi e termenul si noi tot in formula 2 in 1 iar maine mergem la inca un control sa vedem ce s-a mai intamplat in burtica.
La cum ma simt acum, cred ca bebele meu nu va fi la fel de punctual ca fetita Gianinei asa ca ramane doar sa car mai departe burtoiul asta mare dupa mine.

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Geanina!!! Bravo mami! Bine ai venit printesa!!! sa cresti mare si papacioasa si sa-ti bucuri parintii! Mami, recuperare rapida! Asteptam detalii!!!

35+ cu Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragelor!!!

Ce de-a bulgarei au aparut!!! Felicit pe toate mamicile, mai ales pe proaspata mamica Gianina Sa aveti bebei sanatosi si norocosi!!!

Mihaela eu am fost pe-aici, dar cum am fost plecata am citit de pe tel si mi-a fost greu sa raspund, dar de urmarit bineinteles ca v-am urmarit. Iti multumesc tare mult pt oferta cu slingul, dar o rezolvasem deja. Esti tare draguta, iti multumesc

Carina eu pe David nu l-am tinut infasat, dar au fost momente cand nu se linistea decat cand il infasai (se simt ei mai in siguranta, caci se sperie de manute si sunt mai inghesuiti, ca in burtica). Asta mi-a demonstrat-o mama, caci eu eram tottal impotriva, dar cand te apuca disperarea incerci de toate Eu nu stiu sa fac copiii sarmalute, asa ca aceasta paturica mi se pare minunata in situatiile de criza Nu va mai povestesc cat am stat cu feonul in priza, dupa 1 luna l-am schimbat.

Beatrix ce ma bucur pentru voi ca va afceti din ce in ce mai mari

Astazi am si eu intalnire cu barbatelul meu Abia astept caci nu l-am mai vazut dinainte de Craciun.



Olga, mamica lui David iepurasul si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Beatrix, iti doresc sa ajungi cat mai repede acasa cu puisorul tau. sper ca primiti vesti bune de la neonatolog.
pt tine si bebe luptator Sven!

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Aerlilian, faza cu scuipatul e tare de tot! eu, om realist si cu picioarele pe pamant, nu am habar de nici o superstitie, asa ca m-as amuza copios sa-mi dea cineva astfel de "sfaturi".
Saptamanile trecute cand vorbeati si voi ca trebuie sa vina un preot sa-i citeasca copilului inainte sa-l scot din casa, m-am interesat si eu daca se practica si pe la noi si am aflat ca da, asa ca voi face si eu intocmai. in rest, sa vina cine va vrea cu ce superstitii va vrea, ca eu nu accept astfel de "practici".

Ana, ce mai fac gemenasii?

Iaura, cred si eu ca nu mai au loc pe panou de poze cu bebei, ca din cate am inteles toata tara vine la Sibiu pt fertilizare. dar lasa, voi sa fiti fericiti si sanatosi si Dumnezeu sa le dea numai bine celor care au contribuit la fericirea voastra!

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

felicitari Gianina pt fetita grasunica .. am adormit aseara cu gandul la voi
Matza - si eu am avut dureri de spate si de burta cam nasoale aseara .. cred ca de la vreme :D. am bagat nospa, un ceiut si a fost mai bine.
Beatrix - ma bucur pt evolutia micututlui Sven, sa ne mai pui poze.
Avem o fta care ne tine la curent cu vesti despre Toni si mereu ii spunem despre tine, sa-i ridicam moralul.
Uite ce ne-a spus depsre Toni si micuta ei:
dragele mele, am o veste minunata, bebelina lui Toni a "implinit" primul ei kilogram 1040 grame cantarea aseara; Toni e absolut "topita", au lasat-o sa o atinga, zicea ca micuta se intindea ca o pisicuta la mangaiat; la spital medicii si asistentele evita sa se pronunte categoric in privinta ei, insa eu cred ca evolutia piticutei e absolut uimitoare , in 3 saptamani a luat mai mult de 300 de grame (ea dupa nastere a scazut la 720 gr). Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine in continuare!


in 36+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput