Bv gianina1983!Hai anagel_lexi,silvi23,annesi!(55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor!
Abia am reusit sa va prind din urma, am tot citit, pe sarite, recunosc, dar am reusit sa ajung la zi!
Felicitari tuturor noilor mamici, nu va numesc pt ca sunteti multe si n-as vrea sa uit pe cineva!
Noi suntem bine, Matei e tare mancacios, papa la san, dar ii dau si completare de lapte praf, mananca aprox 120 ml la o masa,iar Natalia prefera sanul, se satura cu ce am eu, iar in rest doarme foarte mult, chiar si 5 ore. Voiam sa va intreb daca voi ii treziti in acest caz, sau ii lasati sa doarma si cand se trezesc le dati papica. Pt ca eu am lasat-o sa doarma si n-a luat prea mult in greutate..., iar daca o trezesc, papa putin si adoarme la loc...
Baietelului i-am dat suzeta pt ca umbla mereu cu gurita dupa supt, insa fetita nu o accepta, ea e tare cumintica, nici nu are nevoie...
In rest e ok, noaptea papa la 3 ore, cresc pe zi ce trece sunt tot mai zdravanei, inca nu i-am scos la aer, ne multumim cu aerisirea de dimineata si uneori, imbracati ca de iarna, stau in camera cu geamul deschis.
va salut pe toate, nu stiu cand mai reusesc sa intru....

Poze noi la semnatura!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150558884612392.437380.624067391&type=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bulinutza.si eu si Rebecca suntem aspiratoare de virusi...deci, te inteleg

mesaj de la Bubbles21(Andreea.P)

suntem bine.stam si ne odihnim.tratament inca nu mi-a dat ca tensiunea a scazut.ma tine doar sub observatie.



37+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

ana - cate un pt fiecare bebel si pt mamica devotata.
Annesi - multumim pt site. Ce frumusei sunt ei asa impaturiti ca niste sarmalute, iti vine sa-i mananci

in 36+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

multumim tuturor pt felicitari!
recuperarea decurge ok. mami a avut termen chiar azi pe 17 ianuarie.
Maria Elena sta langa mami de cand a iesit pe lume. nu stiu daca e la fel si in tara, si aici ma refer la faptul ca mama sta cu bebe in permanenta.
a alaptat-o dupa 1 ora de la nastere ... si inca de vreo 2 ori pana la ora aceasta ...
a fost si putin "brodata" la interior ... totul e ok
succes celor ce urmeaza ... revenim
...tot eu ... bebe

+39 de FETITA inca un pic si vine si la noi barza....:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bebe....u rock...ne place de tine!!



37+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Ne-am intors si noi de pe la doctori.
Marea intilnire va avea loc miercurea viitoare , de dimineata!!! M-au cam apucat emotiile si ceva frica .Asa ca puteti sa ma treceti oficial in listuta cu programari.
Anda, si pe mine ma incinta gindul la un al 3-lea bebe, dar daca mai astept inca 8 ani, vroba ta, o sa am deja 40.Oricum am o pritena care a avut primul copil la 40, asa ca se poate .

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 36+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Bebe, multumim pt vesti. sanatate multa printeselor tale!

Anne 39+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Hello mamici si burtici,

Eu incep sa ma ingrijorez ca dorm prea mult. Nu e o gluma, oare o fi vreo problema? De dimineata am imbracat fetita si am trimis-o cu tati la gradi, pe la 8 jumate, matzaita si somnoroasa. In momentul in care au iesit pe usa am avut o ezitare: sa-mi fac o cafea sau sa mai stau putin in pat? Desi nu-mi era somn, am baut putina apa si m-am pus totusi in pat. M-am trezit la 12.30!!!
Desi mi-a picat bine somnul asta prelungit ma simt acum usor ametita, in viata mea nu am dormit atata.

Annesi, 13 cu 8 nu e o tensiune mare, si preeclampsia inseamna neaparat proteine in urina, daca alea sunt absente si totusi tensiunea e mare, e mai putin grav, din cate stiu rar se face altceva decat o monitorizare mai atenta.

Aerlilian, eu am ras de una singura la povestea ta cu scuipatul, dar imi inchipui ca te-ai infuriat. Daca-ai sti cate minuni din astea sunt in Banat, mai ales la tara, te-ai minuna... Fara legatura cu sarcina, tie nu ti-au dat babele cu ghemul in cap pe la 13-14 ani pt ca erai "prea inalta pt o fata"? Cand ma gandesc acum ca bunica mea era de fata si radea... imi imaginez doar cum as face dac-ar veni nu stiu care "tanti" sa isi exerseze pe Andra (care e si ea inaltuta bine) "abilitatile" astea

Dari_nanau, te-a lamurit suzie am vazut despre stresul nostru cu ziua de sambata.

Lali, cred ca la tine va fi sambata pe bune! Tinem pumnii.

Felicitari Gianina!

Mami de Andra (18.02.2006) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bebe, esti mortal! Sigur n-ai fost printre noi in tot timpul asta? Esti atat de familiarizat...Bravo fetelor tale si multumiri de vesti! Auzi, da'...fii cinstit...nu-i asa ca ai o printesa frumoasa foc?
Adc, mai omoara-ma si tu cu ghemele tale! Doamne, ce bine ca suntem femei intregi la minte...Dar uitasem sa va mai dau un detaliu, in tabloul ala cu statul sub pragul usii trebuia sa fiu despletita...M-am amuzat la faza asta, pt ca nu am un par atat de lung...si-mi imaginam cum trebuie sa arat eu cu copilul in brate, in pragul usii, despletita si scuipand inainte si inapoi... Dominsoara Havisham din "Marile sperante" a lui Dickens era nimic pe langa mine...

37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

de Altesa mai stie cineva ceva?

in 36+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput