Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***387***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ramona, multumesc de urari! Sa iasa bine analizele si sa-l tii curind in brate pe bb2! Ceea ce-mi doresc si mie

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis








hihihi, ina, pai atunci ia treaba-n serios si nu se poate sa nu apara semne de rod

auzi, de ce ai tu "quote" ala de la semnatura cu asa spatiu de mare intre semnatura si el? ca io tot inaintea lui scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Stiu ca am ranit-o pe Mada; mi-a parut si-mi pare rau; mi-am cerut scuze dar le gasesc inutile pentru ca raul nu mai poate fi reparat; nu pot decit sa sper ca ma voi "re-vansha" cindva, facindu-i o bucurie chiar daca stiu ca un cuvint poate rani mai rau si mai memorabil decit o palma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Si pt ea aleg o bluza mov, ff similara cu una de-a mea. Dar nu trec bine la urmatoare "gramada de obiecte", cand pac, vad o esarfa superba, cu niste nuante de mov si albastru ce mergeau perfect cu bluza aleasa. Atat de perfect, ca nu m-am putut abtine, si am ales si esarfa pt acea prietena. Si gandul ma intreaba: dar dc pt ea ai ales 2 chestii, nu ar fi dragut sa alegem si pt ilinca o esarfa COLORATA pe a lumina ansamblul poncho+esarfa? Ooo, ba da.... si revin la esarfe, si gasesc una ce iarasi, mi s-a parut ca se potriveste perfect cu ponchoul, si chiar cu floricica mustar de pe el. Si evident, iau si esarfa.

Ma simteam tare multumita cu ce am ales. Aproape ca le-as fi pastrat pt mine. Cand ies din magazin, realizez ca este 23 dec, ora 2 pm, si urgent, mai mult decat urgent, trebuia sa ajung la o posta... Total unexpected, pe acea straduta a magazinului "meu", era un ghiseu postal. Nu posta, doar un mic ghiseu, cat o tutungerie. In prima clipa imi spun ca nu are cum sa fie si mesagerie acolo, abia dc o veni pensia s ceva plicuri... Dar, cum tata mereu mi0-a zis s anu abandonez inainte de start, am zis ca totusi traversez. Si tipa zice: nuuu, nu avem mesagerie... Stateam ganditoare si trista in fata ei, si intreb ca totusi.. unde as putea gasi? Si ea, acea tipa, zise: "nu stiu.. la alte sedii postale mai mari, insa, avem aici un alt serviciu, posta rapida. Vreti?" daca vreauuuuu? Oooooo, da, si iute pregatesc pachetul, privind inca o data, si inspirand multumita, ce am ales. Imi placea cum se imbinau kakiul petrol cu mustarul viu, foarte viu. Inchid pachetul si....

si....

nu imi venea sa cred...

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina- Eu am gasit "copilarie" nu "obtuzitate" in reactia ta. Discurs de genul asta ar avea si Alex, daca ar fi Craciunul, si nu si-ar gasi cadoul sub brad la trezire, s-ar apropia seara si Mosul ar tot intarzia.
L-am ales pe el etalon, pentru ca ghioceii sunt inca mici ca sa traiasca cu aceiasi intensitate Craciunul ca un copil, care scrie scrisoarea pentru Mosul la modul constient.
Chiar si faptul ca ti-ai spus aici nerabdarea, tot la capitolul asta il trec.
Pe de alta parte, cum zice si Anca, Mada (tocmai pentru ca e Mada), chiar asuferit atunci. Dar tot pentru ca e Mada, te-a inteles si te-a iertat.
Nu trebuie sa te schimbi.
Nu ai de ce sa te schimbi.
Trebuie doar sa te gandesti - vorbesc de jocurile de genul asta- si la sensibilitatile celorlati participanti.

Ca tot zicea Anca, mie mi-a trecut prin cap, e drept ca tarziu, ca as fi putut sa ma joc si eu cu Chato doar de dragul jocului, chiar daca ne cunosteam destinatara, ca bucuria alegerii cadoului pentru celalat era aceiasi...

Chato- Strangi acu toate relele si nu mai ai treaba multi ani dea ici incolo. (asa imi zic eu in per nasoale). Altfel, explicatai logica ar fi ca ai intrat in per friguroasa cu sistemul imunitar slabit si n-ai avut timpul sa-ti revi, de fapt, 100%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Si-a intrat in mana si cred ca ne lipsea tuturor.
Acu sa va tineti capitole umplute ca Anca s-a odihnit.
Mie chiar mi-ai lipsit, dar stiam ca esti vie si ca apari tu cand vrei...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Oauuuu ce ati mai scris, Anca bine ca ai aparut deja intram la banuieli, vad ca ti-ai intrat in mana



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mi-a spus prietena mea ca m-a vazut pe feisbuc la petrecerea de simbata cea unde v-am spus ca afost fain

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=146082682173741&set=a.146020135513329.30931.100003160313145&type=3&theater


Nu stiu daca am copiat bine link-ul; la poza cu nr 80 ma vad cel mai bine , desi relevante sint pozele in care eu nu apar; mai ales pentru fetele din capitala care cu siguranta, vor vedea "altceva" decit cu ce sint obisnuite; privind pozele, mi s-a parut ca eu am fost altundeva, ca realitatea mea e...alta Oricum, in ciuda aerului "de provincie", mie mi-a placut si de abia astept sa merg din nou



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

chatonel drag - eu cand ma molipsesc de la andreea mea, sunt doborata cu totul, mai mult moarta decat vie(exagerez, dar asa ma simt in momentele alea) in timp ce ea zburda zglobie prin casa cu ceva muci/tuse
(precizez ca iau totul de la ea de fiecare data, nu ratez nici un virusake)
ma gandesc ca poate asa-i si la tine cu dragoana ta

multa-multa sanatate

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Edit, se vede iar subliniat...

Tipa de la ghiseu ma privea si nu intelegeam de ce nu-i dau pachetul, doar ii zisesem ca ma grabesc tare si mi-as dori sa ajunga in baia mare pana... maine, adica in 24 de ore...

..dar, nu aveam adresa ilincai la mine. Sheesh, EU, anca_nicolae, care MEREU notez info variate si utile pt viitor in caietul meu, il stie novus, acum nu aveam adresa in caiet.. era pe harddiscul de la serv... Servul era la ceva timp, nu puteam sa merg, sa ma intorc, netcafe prin preajma nu era, eu pe tel nu am net, ce sa fac... in 2 sec realizez ca daca novus, adica sefa de partid nu ma poate rezolva, atunci nimeni nu ma mai poate rezolva, si o sun. Era la serv, normal, mai mult, in sedinta. Mi-a inchis, am inteles ca e cu treaba, dar pur si simplu am fost inspirata sa SPER. Si atunci i-am trimis sms cu ce vreau. Baiii, m-a sunat imediat, in miezul sedintei, si mi-a dictat, pe de rost, adresa lui ilincu'. Frateeee, am avut o infinita admiratie. Pai eu, dc ma suna cineva asa iute, nici data nasterii copiilor mei nu o stiu asa pe loc, tre sa stau sa ma gandesc otzara...

Trimit pachetul, cu o mica, ff mica speranta ca in 24 de ore, fiind o zi de smabata, ajun de craciun, poate pachetul ajunge la destinatie. mai mult, chiar tipa de la ghiseu estimase ca ajunge pe marti, 27...

Mi-am zis, asta este, o sa fie un pic data peste cap ilinca, eu nu mai apucasem sa citesc pe forum deloc si nu stiam ca si alte fete erau in "wait", credeam ca ilinca va fi singura care va primi nu in ajun, nu de craciun, nu a doua zi d ecraciun, ci abia pe 27, :(, daaar speram ca atunci cand il va primi va fi bucuroasa si peste ani, si mai bucuroasa.

Si am plecat la serv, rugand-o pe novus sa "infiltreze" aiic, pe forum, ideea ca din motive tehnice, unele fete poate vor primi dupa craciun cadoul...


De aceea, cand ilinca a anuntat bucuroasa ca a primit 2 avize, novusel i-a zis ca .. poate nu-i nici unul de la DC..

Va pup pe toate, mult de tot, si pe ina, acum am citit ca a scris, si ma bucur mult de tot ca nu s-a suparat, si revin, si cu alte chestii de zis.

[deh frate, eu v-am zis sa profitati de linsite, acu' na.. m-ati chemat, SCRIU ].



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aoleu Anca, fa ceva cu mesajul ca ma dor ochii

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput