Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***387***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

MIe imi plac jucariile imi face placere sa le cumpar; nu cumpar "la intimplare", ci doar cele care cred/sper ca sint utile, ca ajuta la dezvoltarea copilului, nu le cumpar pentru colectie, nici pe post de bibelou Nu am fata dar e adevarat ca si eu consider papusile vorbitoare un soi de...porcarie dar, daca fata mea si-ar dori, nu i-as ignora dorinta Prefer sa ne jucam cu acuarele, creioane, carti educative, plastelina, cuburi si puzzle-iuri dar avem si masini, shine, trenuri si nu le gasesc deloc inutile; ne folosiim de ele ca sa petrecem timpul impreuna intr-un mod distractiv, desi si o bataie cu perne sau jucatul cu apa sint la fel de interesante si se bucura de succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Cine e Rapunzel?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







e printesa din Tangled, una cu parul luuuung

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Imi trec prin fata ochilor domeniul cosmeticelor si articolelor de rasfat feminin, seturi de baie si alte cele. Dar cum, pe de o parte imi doream sa aleg un cadou a la long, la care sa poti privi si peste ani si zeci de ani, pe de alta parte ilinca are acea prietena din Hamerica de-i trimite cosmetice misto, si pe de cealalta parte eu nu am cada [decat cadita din aia mica pt cabina, dar fara peretii cabinei ], a picat si acest sector feminin.

Si?

Si da, zilele treceau, din ce in ce mai multe fete deveneau ca trandafirii rosii in lista lui ror [pe care, simt ca NU am pupat-o si rasfatat-o indeajuns pt ajutorul ei ]. Si ilinca mea doar astepta :).

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Vedeti, pt ca, in acel decembrie, ilinca era "a mea", eu doream sa aleg cu sufletul impacat si plin de placere si bucurie. Asta insemna ca ilinca era destinatara MEA.

Si trec cu gandul mai departe, catre Baia mare, dus-intors. Si dau de mine, hop, pe strazi, prin Bucuresti. Privind pe geamul unui magazin relativ micut, gen Fondul Plastic [de pe vremuri, cica, gri], magazin prieten cu mine de ceva ani in urma, numit Catwork [s-ar putea sa fie si pe net, nu stiu]. Este magazinul unei prietene de a unei colege de birou, unde toate lucrurile sunt facute de mana. Gata, SIMT ca merita sa intru. Si am intrat, in continuare neavand in minte stabilit nici macar domeniul de cadou. Dar atmosfera din acel magazin a fost primul semn ca SI ilinca s-ar simti bine acolo.

Erau multe chestiutze, si obiecte, si haine, aparent aruncate si neordonate, un mix de stil hipi [nu stiu cum se scrie] si de stil liber/rockerist.

Mda.. ia sa vedem noi pe aici ce ne sare in ochi... incep sa ma simt bine si cu inspiratie...

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Chatonel, si ei sper sa fii in forma maxima cit mai repede!
Ce vitamne ti-a dat?
Nu vreau sa fiu psaloaga dar consumi suficiente fructe si legume? Nu esti, cumva, deficitara la capitolul odihna? Sanatate!

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



cred ca consum sufieciente fructe si legume, oricum mai mult decit "norma" de 5 pe zi.
In general cam la un kilogram de fructe/zi plus ce legume mai "pica". Eu ma "feresc" numai de glucide lente, cum ar fi piinea sau covrigeii de buzau

La odihna banuiesc ca am ceva lipsa, intre craciun si anul nou am dormit mereu pina la 11 dimi, lucru care nu imi sta in obicei. Si in vacanta ma trezesc cel tirziu la 9 dimi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

MIe imi plac jucariile imi face placere sa le cumpar; nu cumpar "la intimplare", ci doar cele care cred/sper ca sint utile, ca ajuta la dezvoltarea copilului, nu le cumpar pentru colectie, nici pe post de bibelou Nu am fata dar e adevarat ca si eu consider papusile vorbitoare un soi de...porcarie dar, daca fata mea si-ar dori, nu i-as ignora dorinta Prefer sa ne jucam cu acuarele, creioane, carti educative, plastelina, cuburi si puzzle-iuri dar avem si masini, shine, trenuri si nu le gasesc deloc inutile; ne folosiim de ele ca sa petrecem timpul impreuna intr-un mod distractiv, desi si o bataie cu perne sau jucatul cu apa sint la fel de interesante si se bucura de succes.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







pai tren si leggo am jucat si noi ... pacat ca se pierd asa de repede piesele si apoi nu mai putem asambla ansamblul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ramona, multumesc de urari! Sa iasa bine analizele si sa-l tii curind in brate pe bb2! Ceea ce-mi doresc si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Nu trec 2 secunde si imi pica ochii pe un poncho, de o culoare kaki petrol [eu asa am vazut-o], descria ulterior de ilincu spre gri. Acel poncho parea masura buna, el trebuia sa fie lejer, si mai ales, o culoare UNIVERSALA. Mi-am imaginat ca un astfel de obiect te poate "salva" in multe situatii, si la blugi, si peste fusta, si in perioada optima de kg, si in perioade mai plinute, si la aproape orice culori. Mie personal mi l-as fi luat cu mare placere, si mi s-a partu ca si lui ilinca ii va fi util. Ma mai plimbam pe acolo, ca pentru mine, ca pentru ilinca, ca pentru oamenii iubiti din jurul meu.

Si pac, gasesc ceva frumos pentru acea prietena de pe forumul DC, nu din odiseea noastra, d ecare va ziceam ca "mi-a cerut prietenia" pe mail, din simplul motiv ca imi citise diverse postari.

Si...

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ancaaaaaaaaaaaa, hai mai repede, nu ne mai tine in suspens!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anca, bine ai revenit! Ma bucur ca ai reusit sa-ti faci singura un cadou minunat! Ma bucur si ca n-ai fost tu Moshul meu din motive de securitate Nu m-am suparat pentru ce ai scris; pedeapsa-mi e mult mai "la indemina": sint optuza si tre' sa traiesc cu asta!

Mergi la inceput