Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

eu nu le as mai face nici un vaccin
insa madam drita a tinut sa mi sublinieze ca ea tine expres de mult la priorix sau draq il cheama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori, daca Miruna inca mai are bubite de la boala vietii (cred ca e, totusi, "mana, gura, picior"), dar nu mai are deloc febra, mananca, etc, o pot duce la cresa? Ca deja o vad ca simte nevoia de cresa, se plictiseste acasa... Dr de la Infectioase a zis ca maine o putem duce. Dar na... nu stiu, m-am gandit sa te intreb si pe tine. Bubitele sunt pe trecute, cate una e mai mare, asa, dar pe unele suprafete s-au estompat mult.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

fetele.

buna ziua

help !

a iesit E/Coli la fata ..... 40,0000 um... F MULT

a mai avut vre0un bebic ? ce le-ati dat ? ati scapat repede?
offf
abia la sf sapt pot vb cu doctora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta eu asa as zice, ca nu mai e contagioasa si oricum..sa fim seriosi..de acolo a captusit-o :)

zumzu nu stiu care treb facut, noi il cumparat direct d ela dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori, mersi! Pai da, asa m-am gandit si eu, ca doar de acolo a luat-o...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Zumzu, si mie mi-a zis pediatra sa fac Pentaximul, desi pana acum am facut Infarixul. Mi-a zis ca-s la fel si n-are rost sa dau banii. Dar m-am gandit si fac tot Infarixul, sa fiu cu inima impacata. dai incolo de bani, n-as vrea sa pateasca ceva daca schimb.
Am uitat si eu s-o intreb ce Infarxi trebuie, dar cred ca e IPV+Hib, adica cel de la 4 luni. O sa o sun inatinte sa-l cumpar, dar mai aman un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Andri, nu stiu ce sa-ti zic, ca nu ma pricep. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:



LA MULTI ANI ELENA,KARINA SI THEODOR!



Sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!

Andri,daca buburuza nu are febra,repeta inca o data urocultura,dar nu din olita luat,ci din punguta sterila colectat corect si steril altfel iti vor iesi rezultate false.cu antibiotic in 5 zile treb sa treaca.sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:


La multe lunite MARIA RAYSA!!!

La multi ani ANTONIA LUIZA!!!

Sa aveti parte de ce e mai bun in viata.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI !

pentru

Elena Alexandra, pui de Adryiii

Theodor Andrei, pui de Alexam

Karina Maria, pui de Crissia


Mergi la inceput