Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

roxx, multumesc de reteta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catal_ina10

roxx, multumesc de reteta !

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011


cu placere! pup!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

seara buna la mamici dragi!
va multumesc din suflet pt urarile adresate Sophiei

m-ati umplut de bucurie; am avut cateva sedinte f stresante la birou, dar acum mi-am inchis usa, am lasat problemele afara si m-am retras la fetele mele dragi, ca nu vreau sa fiu stresata de ziua Sophiei.

multumiri inca o data de urari! sa ne fie tuturor bebeii sanatosi si fericiti si noi pe langa ei!

anul trecut pe vremea asta, sophia avea 20 de minute de viata; o tineam inca pe piept, asa calda si umeda cum era, ma uitam pe geam la furtuna de zapada care nu se mai oprea si atunci mi-a venit in minte citatul de semnatura.

va pup pe toate! si tot asa sa ne uram unele altora si cand bebeii nostri vor face 20 de ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Incep prin a-mi cere scuze fata de mamicile bebelusilor dragi sarbatoriti azi...mi-am propus initial sa astept sa treaca zilele de nastere ale bebelusilor, care nu merita umbrite de problemele oamenilor mari cu creiere mici, dar din pacate sunt mult prea satula si sictirita si simt nevoia sa zic ce am de zis, pentru ca efectiv dau pe dinafara.

V-am mai povestit pe ici pe colo ca am ramas cu un gust amar dupa toata povestea cu Craciuneala. Ideea a fost minunata (multumim, din nou, ZIKI!), majoritatea fetelor au participat cu inima deschisa, dar au fost si multa fatarnicie si asta este unul din motivele pentru care eu una nu as mai participa la asemenea actiuni.
Intuiti probabil ca indignarea mea este legata in mod special de cadourile-surpriza pentru Ziki si Tunde. M-am gandit ca ar fi frumos, elegant, asa cum v-am scris si in PM, sa ii facem si lui Ziki o surpriza, o data pentru ca ea a venit cu ideea asta frumoasa care a produs atatea emotii pozitive si apoi, pt ca ea era, pana la urma, singura care stia de la cine primeste si pt care efectul surpriza era zero. As fi putut lejer sa iau legatura doar cu cateva fete care stiam ca vor fi incantate de idee si sa rezolvam problema simplu. Dar, din nou, m-am gandit ca nu ar fi corect fata de restul fetelor...ca poate ar vrea si ele sa participe, sa faca o bucurie! Si am trimis PM cu propunerea tuturor participantelor la Craciuneala (inclusiv celor din afara tarii si ...surpriza, unele chiar au putut participa!). Am facut si o propunere cu privire la cadoul pe care urma sa-l cumparam, propunere despre care am spus clar ca nu este batuta in cuie. Nu am stabilit vreo suma anume, nu am bagat mana nimanui in buzunar, am lasat la latitudinea fiecareia.

Si au inceput sa vina raspunsurile. Evident, nu toata lumea a fost de acord, din varii motive, Nimic condamnabil pana aici. Fiecare are dreptul la opinia lui pana la urma. Unele fete, insa, au venit cu ideea de a face acelasi gest si pt Tunde, care a trimis pachete si pachetele la juma de forum, la preturi derizorii. La fel, au mai venit 2 propuneri : sa ii cumparam ceva si Flaviei, care, pe langa faptul ca este o draguta, a si ajutat la tragerea la sorti si sa luam ceva si pt Ziki personal (propunerea mea initiala se referea la overall-ul pt Felix).

Din nou, am transmis tuturor noile propuneri, din nou, fara nici o obligatie. Aici a inceput partea draguta..
Au inceput sa vina opinii potrivit carora e o idee proasta, care o va face pe Ziki sa se simta prost, iar pe celelalte fete de pe forum le va dezavantaja. Ba mai mult, s-a spus despre mine (nu direct, ci pe la colturi, evident...) ca mi-ati dat un deget si va iau toata mana...ca am tupeul sa cer si mai multi bani acum. Culmea, din partea unora care primisera de la Tunde colete peste colete... Apoi unele pers care fusesera de acord initial s-au razgandit. Iar aceste persoane nu s-au limitat la a nu fi ele de acord, ci s-au apucat sa faca lobby in stanga si in dreapta, in privat, prin care sa convinga si alte fete sa nu participe la treaba asta, adica la ideea mea super proasta.

Culmea, in actiunea de mancat *** au fost implicati si unii care n-aveau treaba nici o treaba cu Craciuneala, nefiind pe lista, probabil doar din placerea de a strica ceva.
Urmare a PMurilor rautacioase, unele pers s-au retras scarbite de la Craciuneala (vezi SIMO...)
Am vrut sa-mi bag picioarele si sa renunt de tot la idee...dar m-am gandit ca pana la urma Ziki si Tunde chiar meritau o surpriza frumoasa.
Nu inteleg fazele astea. Sa mor daca le inteleg...

Recent, a devenit totul mult mai clar pt mine. Cand am aflat ca aceeasi gasca vesela se amuza blocand conturi /parole sau facand cine stie ce alte mascari prin conturile comune. Ameninta, tot in privat bineinteles, ca pot face conturile (citez) ”varza” oricand vor... Nu au curajul sa posteze public ce le trece prin cap, e mai usor pe PM.

Am un mesaj pentru voi: lasati noroiul aruncat pe PM. Eu voi face publice orice astfel de mesaje voi mai primi. Ati plictisit prea multa lume...Nu va intelegem placerea de a va bate joc de un grup al carui scop a fost de a ne sustine, de a ne intelege, de a ne ajuta reciproc.

Imi pare rau ca, treptat, oameni de calitate precum GABIV au fost nevoiti sa se retraga... Probabil asa vor face multe de aici incolo...si va veti face de cap asa cum doriti cu parole si conturi si ce mai vreti voi.

Vreti nume? Nu cred ca mai este cazul....


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI SOPHIOTULUI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Cum sa nu,Roxx.Ia baga tu,sa vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza,
Vad ca se ascute lupta de clasa atat aici cat si pe Facebook!
Roxana, te rog mult sa-mi spui de ce nu mai am acces la grupul de buburuze,stiu ca esti admin pentru ca Ziki ti-a predat stafeta!!

Pentru ca am fost una dintre cele care desi participa la Craciuneala, am "indraznit", sa spun ca nu cred ca ar fi o idee buna sa ii facem un cadou lui Ziki, tocmai pentru a nu se supara celelalte fete?
Tunde nu are nici un amestec in povestea asta, ea a fost si ramane o persoana draguta ca intotdeauna , iar cand tu ai trimis mesajul initial a fost doar cu initiativa de a face un cadou lui Ziki.Care by the way, e prietena ta, si cand ai un prieten caruia vrei sa-i faci un cadou, il faci din proprie initiativa, nesolicitand ajutorul tuturor(au asa stiu ca, la operatiunea de cadoriseala a prietenelor mele nu o solicit si pe sora sau mama!!!!)
Si mai am un lucru de intrebat:Desi initial ai spus ca s-au anuntat 36 de fete ca participa la cadoul lui Ziki au mai ramas 26, restul?
ce s-a intamplat?
S-au evaporat cumva?
Sau, poate ca si fetele care nu au avut"indrazneala" de a raspunde la mesajul tau si te-au ignorat fara a raspunde la acest mesaj fac parte din gasca de "uscaturi", cum le zici tu pe Facebook.
Fetelor , deci atentie, daca nu faceti ce zice si cum zice Roxana, cu alte cuvinte, daca nu va executati "la loc comanda", sunteti uscaturi!
De la inceputul "aderarii" mele la aceasta odisee, am observat ca te comporti exact ca un personaj dictatorial, caruia ii place sa dea ordine, si careia daca nu i se face pe plac, sau careia daca nu ii gadili orgoliul te poate "casapi" virtual.Tocmai de aceea cred ca ai dat "pe dinafara",acuzand in stanga si in dreapta.
Razbunarea este apanajul mintilor slabe asa cum bine zicea cineva de pe la noi.
Daca ti-ai transferat aceasta atitudine pe facebook, de a pune "pumnul in gura" oricum si oricui, iti spun sincer ca nu vreau sa fac parte din "gasca ta".
Si in finalul mesajului iti scriu doar atat:cine arunca cu piatra de piatra va fi lovit!
Iar tie Ziki iti spun sa iti fie RUSINE pentru ca ai lasat sa se intample toate aceste lucruri, desi stiai de la bun inceput ce cadou ti se va face,ai mimat surprinderea si ai profitat de bunul simt pe care multe fete de aici il au!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor
la poporul somnoros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:



La multi ani Elena Alexandra, Theodor Andrei, Karina Maria!

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!

O mare imbratisare pentru mami Adryiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Neata!

La multi ani, Elena, Theodor, Karina!
Sa cresteti mari, voinici si sanatosi!

Fetele, daca vreti papucei de la Tikki, eu i-am cumparat de la Baby Boom cand s-a facut in Bv, acolo au reduceri, de ex eu am luat o pereche cu 38 lei, pe site acelasi model e cu 59 lei. Am vazut ca se face iar Boom-ul la voi, m-am gandit sa va anunt.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput