Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Deea_Sav nu ne-ai mai zis cum a iesit testul de sarcina.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



Nu am facut, si nici nu am curajul sa il fac


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:



LA MULTI ANI!!!
Marie Lorelei
Alexandru Stefan
Stefan




Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

simt nevoia sa spun ca am contribuit cu drag pt Ziki si Tunde,a fost o propunere frumoasa.parerea mea,punct!

despre noi:
cam de o luna am inceput sa i dau Evei lactate,cu mare teama,dar mi am facut curaj,si e ok,acum papa zilnic si un iaurt,si branzica,ii mai pun si cate o lingurita de smantana sau un pic de unt in legume, sunt foarte bucuroasa ca am scapat de problema alergiei

ma bucur si pt Sophic ca e ok, ii tin acum pumnii stransi Catalinei,sper sa fie si ea ok,lui Andreiutz si lui Mihai

sanatate la puii bolnaviori

Andri unde vrei sa te angajezi?cum a fost la interviu?
stii ca si Evei i au contaminat proba cu pioceanic cand avea o luna, Doamne ce speritura am tras

pup comoarele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Victorie! Au venit Zootjes si sunt excelenti!
Sunt usor de incaltat, flexibili, imposibil de scos din picioare si lasa piciorul sa respire.
A stat bubu 2 ore in ei aseara si nici nu i-a remarcat, merge f. usor cu ei. Au un arici la spate, dar e foarte misto design-ul, bubu nu ajunge sa-l desfaca.
Am rezolvat problema cu incaltzatul, me happy.
Am inceput sa am incredere in design-ul olandez, mai am carutul (ala de 800 de euro) tot de la o firma olandeza si sunt super mega multumita de el.
Am mai luat si unul usor, Maclaren, pt. mers in Ro si pt. avion. Nici nu se compara cu Joolz-ul meu. L-am dus pe ala usor in pod si m-am intors la magaoaia mea. E mare si greu de strans da' la pozitie de mers este net superior.
Stiu ca nu va ajuta informatiile astea, da' dau si io din gura sa va distrag atentia de la altele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

M-am uitat si eu pe amazon.de dupa Zootjes si am gasit doar pt 0-12 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciact

simt nevoia sa spun ca am contribuit cu drag pt Ziki si Tunde,a fost o propunere frumoasa.parerea mea,punct!

despre noi:
cam de o luna am inceput sa i dau Evei lactate,cu mare teama,dar mi am facut curaj,si e ok,acum papa zilnic si un iaurt,si branzica,ii mai pun si cate o lingurita de smantana sau un pic de unt in legume, sunt foarte bucuroasa ca am scapat de problema alergiei

ma bucur si pt Sophic ca e ok, ii tin acum pumnii stransi Catalinei,sper sa fie si ea ok,lui Andreiutz si lui Mihai

sanatate la puii bolnaviori

Andri unde vrei sa te angajezi?cum a fost la interviu?
stii ca si Evei i au contaminat proba cu pioceanic cand avea o luna, Doamne ce speritura am tras

pup comoarele



mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011






stiu ca si eu nascusem tot akolo si m-am speriat si io !
din pacate nu m-am dus, INCA ! dar o sa spun de poimainde DUPA ce trecem de 1 an

in alta ordine de idei. fetele ca v-ati gandit sa ramaneti insarcinate sau SUNTETI DEJA insarcinate. ati nascut prin ceza acum 1 an ? daca da , ati facut un control in prealabil , inainte de a ramane insarcinate ? nu-mi spuentic a TOATE cele deja insarcinate sau pe cale ati nascut normal.. eu as vrea sa-mi fac un control .... si sa demarez iar pt FIV pt al II-lea bebe , cu putin noroc in 4 luni sunt insarcinata , adica cand gaza o sa aiba 2.3 ani o sa aiba o surioara..daca totul merge conform planului.
m-ati "starnit" cu bebe 2 ..... lungul drum catre o noua minune in burta si o mare comoara in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI !

Marie Lorelei

Alexandru Stefan

Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Tunde, Ziki, va !
Va asigur ca absolut nimeni nu a insistat sa facem ceva ce nu am vrut, cadou a fost daruit de fete din toata inima pentru ca va apreciem!

Schimbatul parolelor, mesajele private pentru influentarea altor persoane, lucrurile de genul asta sunt chestii copilaresti, dovedesc imaturitate, frustrare si nu-si au locul aici.

Azi buburuzul meu implineste un an!!! Un an minunat, cu cele mai frumoase cadouri din lume, cadouri care nu constau in lucruri care se pot cumpara ci in zambete, rasuciri, pupici,ridicari in picioare, coborari din pat singurel, pasi nesiguri, cuvinte stalcite, degetele care arata lucruri, manute intinse spre mine, care ma trag de pantaloni si gurita care ma striga "mama"! .
La multi ani, minunea mea mica, ai crescut mare, sa fii sanatos, fericit si norocos pentru ca noi o sa te iubim intotdeauna!

Tortul e gata, sampania la fel, asteptam diseara sa vina soacra mea si niste prieteni sa petrecem!!!!


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

am deja emotii pt maine.
de duminica tot asa o tin :acum mi s-a rupt apa , acum am ajuns la spital , acum....deja ma ascultau din ora in ora... acum mi-au facut injectiile de maturare....ei bine ACUM 1 an deja incepusera contractiile... astazi ma gandem pt maine ...la 9:45 ...deja imi dau lacrimile.... si eu sunt la munci. am sa vorbesc maine sa ajung pe la 10:30 la munca. macar sa iubesc galushca draga de dimi , sa-i dau tortuletul facut de mine sa sufle in lumanre.... sa ne pupam si dragalim de dimi si apoi sa vin la munci .. de care , btw... mi-e f sila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:



LA MULTI ANI MARIE LORELEI,ALEXANDRU STEFAN SI STEFAN!




Sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebari!

Eu am cont pe fb dar nu sunt in grup,nu m-am inscris deoarece nu sunt o membra f activa.....na,sunt singura toata ziua pana la 9 seara si fac ce pot prin casa si cu bubu.

Citind din postarile voastre am tras concluzia ca voi va cam barfiti intre voi pe fb.Nu stiu daca este sau nu asa,dar asa se lasa impresia.NU va sta deloc bine!!!!!!!!!!! va trageti de codite si nu e frumoossssss! va rog sa fiti ca niste baieti acum care dupa ce s-au luat la tranta isi dau mainile si trec mai departe peste incident!Hai ca se poate! macar pt copilasi!

Sanatate copilasilor bolnaviori!

Pupici la mamici si buburuze!


Mergi la inceput