Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

vin si io cu o intrebare.... voi in ce le mai dati la buburuze lapticul? ati trecut la canite cu cioc/fara cioc,tot in biberoane cu tetina de care??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

ms`mirelule

lili, a mea ar manca numai coaja de paine, cred ca din cauza gingiilor, ca noi n-avem dinti inca;

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 17s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luiza tot in bibi, ai mei inca beau si noaptea
bibi cu tetina nr 3 si 4 si cand le dau si cu cereale am tetine cu flux variabil...ca deh avem 8 bibi, 4 mici de 125 si 4 mari de 260
foamete mare
apa beau din canite cu tetina moale, o sa iau si din cele tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

mirela la voi chiar ca e foame,nu gluma,bv baieti!

no si inca o intrebare..... cum curatati canitele cu cioc,adica ciocul in sine,acolo in interior,e f greu accesibil....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luiza....nush sa ti zic ca cioc n am, dar cred ca ar merge cu betisoare de ureche...nush cand oi lua vedem ce si cum



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Luiza, ca in farmaciile Dona exista niste periute mici, subtiri pentru biberoanele Dr. Brown's. Eu pe alea le folosesc si pentru canita cu cioc.

Noi tot din biberon bem laptele. Din canita cu cioc ii dau apa / ceai. Ma gandeam ca ar trebui sa ii dau din canita de acum si alptele, dar tot asa ca Mire, bea noaptea si nu cred ca merge canita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si noi tot din bibe bem. Am prietene cu copii de 2 ani jumate - 3 si tot din bibe beau apa/lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Si noi biberon pt lapte (in general I-II-III pt lapte simplu sau de ala cu orificiu in X cand ii pun si orez dar daca sunt in pana de bibe mai dau si un 4 ).
Canita aia cu cioc (de la avent, ciocuri care se potrivesc si la bibe) e mai mult pentru apa, in rest nu serveste...si vad ca pe voi nu v-am auzit, dar a mea bea sucul de fructe doar din canite cu pai...Daca vrea poate si cu paiul direct din sticla/pahar..daca iesim la suc...a invatat asta vara in Ro...ce face setea din bebelusi ..si caldura..ca biata de ea nu mai vazuse asa vreme frumoasa ca septembrie in romanika...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

am intrat un pic sa ma desumflu si Eu
Sonia a varsat una mare..nush..o fi de la gat sau amigdalita..nu mi-a varsat asa cu jet nciodataMario nu vrea sa papae nimic..si uite asa ia omul razna..deja imi vine sa ma urc pe perete.
Aaaaaaaa..si nu poate dormi decat in sezut..o tin in brate..deja mi-e frica de noapte.

Lili;cum le mananaca ?intregi..roade coaja?..ca si Eu as zice ca e de la gingie.
Maimutico;o sa ai ajutor mami..pune-o la treaba

Cu salina
e o camera cu 15000 kg de sare adus din mina..facut cu canapelute cu loc de joaca pt copii..e placut..stam cate o ora.
Praidul nu e departe dar e iarna si e complicat sa merg pe serpentine zi de zi.
La mare a fost in fiecare an..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Sanatate multa, Soniuc!
Nu stiu ce sfat sa-ti dau, Tunde. Pune-l si pe tati sa te ajute.

Mergi la inceput