Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Ok am inteles, Andutza. Multumesc. Noi mai greu cu colectivitatea, dar o sa vina si ea ca trebe.

Ma gandeam acuma ca pana merge mandra mea in colectivitate, cate o sa stiu de la voi, o sa fiu gata experimentata, ptr toate boalele. Ma bucur ca existati

Ma pun sa caut si eu papucei de firma mentionata de Anka. Eu i-am luat din TM niste cizmulete facute la Arad, foarte bune (zic eu), usor de incaltat imblanite, dar talpa nu e extrem de flexibila.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Stefan nu vrea sa manance nimic doar biscuiti si paine goala, Ce sa i fac?

Andri ca sa fie infectie urinara nu e obligatoriu sa fie nitriti. Am avut multe infectii urinare si mi am facut zeci de analize de sumar de urina si urocultura.

Acu daca n a avut nici febra e f posibil sa nu fie inf urinara ci doar contaminarea probei. E ciudat totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Mimo, iaurt branzica mananca ok, toata ziua ii dau, sa inlocuiesc laptele. Sincer la pediatru nu am ajuns, ca e vremea asta si am zis sa nu venim cu alte alea de pe acolo. Dar daca nu mai avem incotro, ma duc. Da bine zici, sun si fac programare, poate o stii vreo metoda mai smecheroasa.

Ma duc sa ii fac milk shake cu banane, si poate treptat pot sa ii scot banana. Merci Mimo, de raspuns, acuma cand iti scriam raspuns mi-a venit ideea

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mai vin cu o idee, buna/rea nu stiu. Astia de la Humana au lapte - Growing-up - care cica e mai usurel, mai aproape de laptele de vaca, care merge si cald si rece si langa o gustarica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocutza2011

Mimo, iaurt branzica mananca ok, toata ziua ii dau, sa inlocuiesc laptele. Sincer la pediatru nu am ajuns, ca e vremea asta si am zis sa nu venim cu alte alea de pe acolo. Dar daca nu mai avem incotro, ma duc. Da bine zici, sun si fac programare, poate o stii vreo metoda mai smecheroasa.

Ma duc sa ii fac milk shake cu banane, si poate treptat pot sa ii scot banana. Merci Mimo, de raspuns, acuma cand iti scriam raspuns mi-a venit ideea

Oana si bebelina Andreea


da-il combinat-daca il mananca cu banana de ce nu,nu te stresa;fa-i orez cu lapte;gris cu lapte;budinci..oricum


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lili, tot timpul vrea doar biscuiti si paine goala? Sau are el acum o perioada? Daca e ceva permanent, poate ca i-ar trebui mancare mai...gustoasa. Cu sare, de ex. Zic si eu. La Miruna asta era, cum i-am bagat sare, cum a inceput sa manance mai bine, n-am mai aruncat atata mancare la care munceam ore intregi.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Pana acu a mancat bine. A avut o laringita si acu inca luam tratament. Deci nu vrea sa se apropie de nimic altceva. DAca mananca biscuiti si paine eu zic ca nu l mai deranjeaza gatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lili, imagineaza-ti ca Miruna manca rondele de orez cu bube in gura, dar refuza complet iaurtul, legumele, etc. Deci...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare,

am facut ochii mari cand am vazut cat ati scris, ma bucuram ca am material de citit, dar m-am 'dezumflat'..
mie mi-a placut cu totul craciuneala. punct
programul nostru de masa: dimineata fructe cu cereale, la pranz mancarica cu carne, ou.. apoi iaurtul cu putine cereale, seara iar o budinca sau mancarica mai consistenta. vestea buna e ca am descoperit si testat deja azi noapte un lapte de la nestle gata preparat, care se da de la un an. ii place si e prima noapte fara tzitzi dupa fix 12 luni, ca deja is zombie. trezirile au fost fara numar, ca i-am dat din canitza de apa, diseara punem un bibe in functiune, am mai cumparat unul sa sarbatorim mareata realizare.
in casa sta in sosete, avem si sosete cu talpa de piele de la H&M, cand vrea musai in bucatarie pe gresie, i le pun ca io-s o friguroasa si ma gandesc ca prin extensie si ea..
va pup, ma duc ca-mi vine socrela in vizita si sta 10 zile

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 17s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

10 zile.........maiculitzaaaa
bafta maimu

Mergi la inceput