Bubu-LMA ANA,SOPHIA,ELENA,KARINA,LORELEI,ALEX!126

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

am inteles de aiurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

andutza ai mare dreptate de asta am si sus de la bun inceput ca eu nu am ce cauta pe FB

de aceea spun iar ce am mai spus : nimik (rau) din ce s-ar putea spune aici nu m-ar putea lovi . eu tot va iubesc pe toate , m-ati ajutat de 2 ani incoace enorm si sper ca si de acum incolo sa ne ajutam. eu m-am simtit de atatea ori fara speranta si nadejde dar aici am primit suport si o vorba de folos.

eu voi continua sa activez.... pe forum...nu pe FB (oricum n-as avea nici timp sa ma inttru si acolo si nici "loc") .....

cine e cu mine striga : OOOOOhhoooo !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Am revenit, nu ne place zapada. Prea rece prea uda, poate cu saniuta e mai frumos. Cu cariuciorul sport extrem prin zapada.

Tunde, la salina ma gandeam si eu sa recomand sa mergeti. Si vara la marea neagra. Noi asa am fost tratati de boalele astea cu respiratia. Sanatate multa la copiilasi.

Andri, bine ca e ok. si ai o doctorita intr-adevar cumsecade. Toata stima.

Andutza, imi spui si mie te rog ce e "gura, picior, mana". E o boala noua a copilariei? Eu nu am auzit asa ceva si nu stiu cu ce se mananca, Bubite, febra tot tacamul vine cu ea?


ptr toate fetele.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Io n-am cont pe fb, deci contati pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

LA MULTI ANI ELENA,KARINA SI THEODOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Cocutza, despre boala asta iti poate spune mai multe Lori... La noi (adica la Miruna) s-a manifestat prin febra (in jur de 38.3), apoi aparitia de bubite pe picioruse, pe laba piciorului DEASUPRA, care au urcat apoi in sus, apoi pe manute (tot DEASUPRA) si in gurita (pe limba si cerul gurii), ceea ce o facea sa nu manance DELOC, nici laptic. La Pediatrie ne-au zis ca e boala asta, ca cica se vedeau niste bubulite si pe talpa si in interiorul palmei...La infectioase a zis ca nu e sigur asta pentru ca ei nu vad in aceste locuri si cica ala e semnul, sa fie in zona din interior (nu stiu cum se spune, in termeni medicali, ei au folosit un cuvant, dar imi scapa). Si ne-a pus diagnostic de viroza cu exantem. Ieri se vedeau clar in talpi si palme, deci , pana la urma, cred ca "mana, gura, picior" a fost.
Da, e o boala mai noua... Dar, in principiu, se ia din colectivitate, de la gradi.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Pana doarme mandra mea, mai zic ceva ca dupa nu se stie.

Roxx, m-a innebunit siteul lui cristela. Ieri toata ziua am tradus la produse, seminte, si alea alea, din romana in germana si azi prin nameti am fost la shopping. Mi-am umplut de bio bucataria. Acuma sa le si folosesc.. Multumesc.

Si ca sa revin, la spinoasa mea problema, mandra mea nu vrea nici lapte de vaca. Am incercat si metoda lui Simo sa bea din cana mea, cum il simte cum isi face greatza. De laptele de capra ce parere aveti? Oare nu-i mai iasa nici un dintisor din lipsa de lapte?





Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Antonia Luiza,buburuza de Monika, azi e Sf. Anton!


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani!
Eena Alexandra
Theodor Andrei
Karina Maria!
Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si voiosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Cocutza, dar iaurt, branzica mananca? Ca poate isi ia calciul din astea. Pediatrul ce zice?


Mergi la inceput