LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (160)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Da, Crisspy, e greu, nu e bine sa se imbolnaveasca nici f des, plus ca e si Andra care poate lua. Vezi si tu cum evolueaza lucrurile. Andra cum mai mananca?

Noi iar nu mancam...la gradi papa cate ceva iar acasa nimic.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

La fel de "bine", cand mananca 4 masuri de lapte dau petrecere. De obicei cam 70-90ml la o masa la 3-4 ore.

Fructele de dimineata ii plac, insa astazi nu a avut chef de nimic.

Si voi la fel? Totusi e bine ca ciuguleste macar la gradi.

Azi Razvi a batut recordul: a mancat deja un castronel de ciorba, un copanel la cuptor si un castron cu cereale. Nu stiu ce a fost cu el azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Crisspy, a papat toate acestea la gradi sau acasa?


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Acasa, ca azi sta acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Tocmai am primiti informarea zilnica de la gradi si Ale a papat f putin: o felie de paine cu branza, 2 bucati de mar, crutoanele de la supa si 3 cornulete. Bine ca acasa bause trei sferturi de canita de lapte. Sper sa pape si altceva dupa ce se trezeste.

In rest, joaca si iar joaca.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare si de la noi,

Crisspy, Bee cand citesc cat mananca licuricii ma ia tremuratul si ma rog ca pe Stefan sa-l tina Doamne Doamne mancacios( cum e acum), de cand a inceput gradi mananca foarte bine, acasa ca acolo nu sta la discutie, educatoarele le-au spus ca fiecare copil trebuie sa manance cel putin un fel de mancare tot si daca se mai poate si din felul doi, asa ca Stefan este ascultator. Acum a inceput sa-mi spuna ce a mancat, plus ca gustarea de la ora 16.00 este destul de consistenta.
Iar seara acasa mai mananca, aseara a mancat o felie de unt/dulceata, o felie pate ficat( facut in casa) si 4-5 linguri de pilaf+ 1 prajiturica Kinder felie de lapte.
Va inteleg ce inseamna sa nu manance, si va doresc sa treaca aceasta perioada cat se poate de repede.
In schimb vad ca Elena o ia iar pe aratura, poate ca are si 2 masele bombate, mananca dar nu ca saptamana trecuta. Vedem cum va fi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La noi tot supa e sfanta.

Iar ce nu manca acum 1-2 ani, nu mananca nici acum. Niciun fel de sandwish, niciun fel de paine unsa.

Nici gris cu lapte, nici orez cu lapte, nici mamaliga. Nici branzeturi, nici iaurt, daca nu e cu fructe si musai Muller, nicio alta marca.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Hehe, nu imi aduceti aminte iar de mancare:(((, alaltaieri Aidan a mancat jumatate de copanel de pui. stiti cand a fost ultima oara cand a gustat copan de pui??? In urma cu UN AN!!! De atunci el nu a mai pus gura pe copan, doar snitel si ala cateva guri.

Legume...doar cartof si porumb din cand in cand...noroc ca bea smoothie ala care are brocolli, spanac, usturoi si alte minuni sanatoase.

La multi ani de ziua numelui pentru Antonia!


Crisspy eu nu l-as retrage pe Razvanel de la gradi, dar tu stii mai bine.

Patricia, multa sanatate copiilor, sper sa nu faca Irina febra mare.

Si al meu e cu muci, ala mare, asta mica vad ca a scapat usor, a avut nasul infundat cateva zile doar.

Azi face 2 luni.





Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor
haha, subiectul meu favorit, mancarea
am invetat o chestie noua . aripi de pui la cuptor. si copanelul mic al aripii se numeste "acadea de pui" si se roade din ea. in felul asta a mancat 3 copanele din alea infinitezimale duminica. pot zice ca e o victorie, nu? (ma bucur de lucrur infime, stiu)
Patricia, sanatate multa bubosilor mici! sa treaca repede.
Anna, cum mai e Vlad? aveai ceva ingrijorari legate de infectie urinara.
Criss, sanatate si voua. stii parerea mea - gradi e sfanta. ca imvolnavirile vor fi la fel la orice varsta.
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Roxana pai la ai mei cand se uita cineva ca mananca eu ma uit urat.. stefan parca a mai fost cum a fost( sau cel putin era la mama) dar Elena a fost de groaza, ma uitam aseara ca parca nu s-a mai consumat asa de mult lapte.. daca a mancat si altceva...
Acum molfaie paine(facuta de mine) face prin casa iam-iam.. intelegeti voi..

Mergi la inceput