LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:


La multi ani, Andrei!
LA multi ani, Ada!

..si uite asa imi pierd timpul, dar tare imi place...
http://fm-clothes.blogspot.com/

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani Ada!

La multi ani Antonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Andrei!!
LA MULTI ANI, Antonia!!
LA MULTI ANI, Ada!!

Si multa sanatate la toata lumea!

Cris, ma bucur ca o sa se rezolve pana incepe Daria scoala, o sa vedeti ca va recupera f f bine.

Miere, tare faini parametri are Aidan! Maricel
Carmen, ce frumos ti-a urat LMA puiul mic! Succes cu logopeda.
Crisspy, ai niste copii tare frumosi!

La noi la gradi a venit azi in vizita Galigator (un nene in costum de crocodil) si le-a povestit la copii de spalat pe dinti, le-a aratat cum sa se spele corect, au primit cadouase (periute, pasta, canite etc), toata seara ne-a facut jupanul capul calendar cu Mr Galigator "how much fun it was"



Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, a luat si Irina varicela de la Vlad si a facut febra 38.5, i-am bagat direct novocalmin, ca Vlad in a doua noapte de varicela, adica cum e ea acum, a facut frisoane si febra mare. Vad ca inca nu ii scade febra, i-am pus si comprese cu apa rece, ce naiba sa ii mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Miere felicitari pentru Aidan, oau ce a crescut. Si felicitari si pentru noptile dormite la el in pat, asta da surpriza.

Iulia sper sa-i treaca Carlei repede si sa se intoarca cu placere la gradi .

Cris si Daria e super la greutate si inaltime. Bafta in continuare cu terapia.

Mara ai talent, nu gluma.

Andra imi pare bine ca Mister se simte bine la gradi, sa o tina tot asa.

Patri cum a fost azi-noapte, cum mai e Irina?

Noi trebuia sa mergem aseara pe la Irina, dar nu am mai ajuns. Bineinteles ca Razvi iar s-a imbolnavit, ieri l-am luat de la gradi tusind si mucind in draci . Am luat-o de la capat cu siropele de tuse si aerosoli. Bineinteles ca s-a imbolnavit si Andra, azi-noapte am aspirat-o de o gramada de ori, abia daca a dormit 2 ore legate toata noaptea si alea in brate ca daca o puneam jos nu putea sa respire. Am pendulat intre 2 dormitoare mai toata noaptea.

Ma gandesc serios sa-l retrag pe Razvi de la gradinita, desi s-a acomodat asa de bine acolo si ii place foarte tare. Dar nu pot sa risc sa ne imbolnavim mereu si mereu dupa numai cateva zile de gradi si mai mult sa se imbolnaveasca si Andra. Si asa mananca ca o randunica, daca se imbolnaveste iar slabeste si nu e bine deloc. O sa incerc sa-i gasesc lui Razvi niste activitati ca sa nu simta asa de tare lipsa gradinitei, poate reusesc sa-l dau la inot. E mai greu ca noi suntem toata ziua la munca si va trebui ca activitatile astea sa le facem seara ori in week-end. Plus ca si financiar nu stam pe roze...ma rog, trebuie sa gasesc o solutie.

O zi usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cu scuze de intarziere:
LA MULTI ANI, AIDAN!
LA MULTI ANI, ANDREI!
LA MULTI ANI, CARMEN!
LA MULTI ANI, ADA!
LA MULTI ANI, ANTONIA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Salutare fetelor, Irina a facut febra aseara am fost f stresata dar a dormit bine si a mancat bine, Azi e a treia zi, Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Crisspy si noi am fost asa cu gradi dar nu am renuntat, mai da si tu ceva de imunitate, poate il mai poti lasa, bineinteles acum tu stii cat e de grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna si de la noi!

LA MULTI ANI AIDAN, ANDREI, ANTONIA, CARMEN, ADA! SANATATE SI BUCURII!

Patri, sanatate Irinei! Sa se faca repejor bine si sa terminati cu bolile!

Dark, ce frumos si educativ program la gradi!

Crisspy, de cand l-ai dus pe Razvanel la gradi s-a imbolnavit des? Penntru ca daca este o gradi care nu primeste copilasii bolnaviori sau ii izoleaza pe cei suspecti, poti sa il lasi in continuare.

Noi ieri am fost la gradi cu plansete in masina. Cand am ajuns in apropiere s-a potolit iar in fata gradinitei s-a dat singura jos din masina si a intrat inauntru.

Azi i-am pus Tom si Jerry pe drum si a fost ok. De maine nu o mai duc eu ci sotul cu mama pt ca eu sunt prea emotiva si cred ca percepe aceasta slabiciune a mea.

Sunt intr-o dilema: nu stiu daca sa o duc la Fast Track Kids o data pe saptamana, ma gandesc sa nu o obosesc prea tare. Pe de alta parte, Alexia imi cere sa o duc la FTK, deci ar trebui sa ii fac si placerea ei. Azi o duc si vad cum se comporta.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Patri ii dau ce vrei si ce nu vrei. A stat o luna si jumatate acasa, era OK. Acum dupa o saptamana de gradi tuseste la fel ca in decembrie cand a dat-o in pneumonie.

Mona da, s-a imbolnavit destul de des. Recunosc ca nu e o gradi asa stricta, insa se pare ca sistemul lui imunitar e cam varza dupa atatea raceli si orice virus se lipeste de el.

Mergi la inceput