LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (160)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

miere bravo, imi par parametri f buni cum are aidan

cami la multi ani mandrei tale

iulia nu te grabi cu retrasul; s-a schimbat ceva intre timp? sa stii ca si robert a avut o per de asta dupa aproape un an de gradinita; l-a tinut vreo 4 zile dc imi aduc bine aminte

carmen succesc cu sedintele!

crisspy imi pare rau ca sunt iar amandoi bolnavi, totusi eu nu l-as retrage; insa tu stii mai bine


bebelusi cum mai sunt vlad si irina?

bee eu nu cred ca o oboseste odata pe sapt la FTK;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu azi am facut ecografia pt dublu test; am 12 sapt si 1 zi; sange am dat saptamana trecuta la 11 sapt;
a iesit totul ok la masuratori; doct a fost draguta si mi-a aratat pt bb un pic si in 4 D si l-am vauzut cum dadea din maini si picioare;

doc crede ca ar putea fi baiat; eu sper sa se insele ca imi doresc f tare fata

insa tot ea mi-a zis ca pana dupa 16-18 sapt nu poti spune cu certitudine ce e;

chiar voi ce stiti, se adevereste pronosticul de "sex" de la 12 sapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Sanatate la toti licuricii bolnavi!
La multi ani, Antonia!
La multe lunite, Nadia!

In legatura cu mancarea, noi am avut perioade si perioade.In general papa bine, cam tot ce-i dau, dar mai face si mofturi.Mai nou e fana hot-dog si toata ziua ma bazaie sa-i dau.

Crisspy, nici eu nu l-as retrage pe Razvi de la gradi, dar voi stiti cel mai bine.Eu n-am bebe mic acasa si nu stiu cum e sa fie amandoi bolnavi .
Iulia, voi cum sunteti??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Iry, te rog frumos sa-mi spui si mie de la ce firma este karaoke toy, pe care a primit-o Aidan.Poate gasesc sa-i cumpar si eu Dariei, ca de cateva luni canta si danseaza singura prin casa si cred ca i-ar prinde bine jucaria. Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cris, jucaria e de la V-tech, asta este (noi am cumparat-o de la target)
http://www.amazon.com/VTech-80-108000-Vtech-Learning-Karaoke/dp/B003LPUCG8

Porumbita, ai sanse 50% sa fie corect la 11-12 saptamani:))



Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Porumbita, ai sanse 50% sa fie corect la 11-12 saptamani:))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

uite aici studii facute pe tema asta:)
http://www.baby2see.com/gender/study_ultrasound.html

ei cand spun 11 sapt se refera la varsta gestationala, deci ar fi 11+2 = 13 sapt ale sarcinii



Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

AIDAN, ANDREI, CARMEN, ADA, ANTONIA

Va multumim pentru urarile de ziua Ilincutei. Poze nu mai promit, ca n-ajung niciodata sa pun. Da' s-a facut frumoasa, zau.

Cris, ce stricti sunt pe acolo cu dosarele. Io-s convinsa ca recupereaza Daria.
Miere, sa-ti traiasca floricelele. Emotionant filmuletul.
Dark, super ca s-a acomodat Mister la gradi. El oricum era obisnuit oricum cu childmindera, nu doar cu mami. Mai asteptam povesti despre cum se distreaza el.
Patricia, imi pare rau ca a luat si Irina varicela. Totusi ai scapat de o grija. Eu o sa tot stau cu teama ca Ilinca n-a facut boala.
Bee, hai ca incet-incet vor inceta si plansetele. Citeam pe la Cab. Psi ca daca copilul plange cand pleaca parintele si se linisteste dupa plecarea lui inseamna ca are parte de un atasament securizant, deci e bine.
Cu mancarea, eu nu mai comentez. Ai mei sunt in primul rand prost obisnuiti, deci nu mai comentez copiii.
Porumbita, eu la Ilinca nici n-am vrut sa mi se spuna pana la eco de 21 sapt. ce este. Sa fiu eu sigura ca nu se schimba intre timp. Eu iti doresc sa fie cum vrei tu.

Noi ne distram cu un virus stomacal/intestinal de joi seara, o zi dupa ce am ajuns in Be. Groaznic e sa vomiti in continuu.
Trebuia sa inceapa cresa de luni, dar daca am fost bolnave amandoua am amanat pe saptamana viitoare. Nu stiu cum se va adapta acolo ca toata vacanta asta a fost lipita de mine. Ramane de vazut.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.


Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, Irina a facut febra 38.7, i-am bagat un novocalmin DIRECT, de frica si e plina de bube, Vlad a avut un sfert din ce are ea, E PLINAAAAAAAAAAA, imi e o mila de ea de morrrrrrrrrrr. Ma bucur ca macar mananca dar imi e frica de febra de nu mai pot, in viata mea nu mi-a fost asa frica de febra , sper sa trecem cu bine si de noaptea asta.

fetelor, Vlad si-l doreste f mult pe Mater (Bucsa) din Cars, l-a vazut in Mall acum 2 zile, si costa 1 mil. Noi suntem saraci lipiti dupa reparatia de 30 de mil a masinii. I-am spus ca daca va fi cuminte il va primi de ziua lui. Ieri a cantat La multi ani prin casa toata ziua, ca sa imi arate ca e ziua lui si vine tata cu Mater acasa. Aseara Mircea l-a luat cu el pana in Baumax. Vlad a cerut sa mearga un pic la Mater doar sa il vada un pic, nu sa il ia acasa. Cica s-a pus in genunchi in fata lui, s-a jucat un pic cu el, si calm, ii zice lui Mircea "tata, eu stau aici pana se face ziua mea ca sa il luam pe Mater", dar fara plans. Mircea i-a spus ca nu se poate ca mai e mult pana atunci, si cand a auzit asta s-a dus la vanzatoare si a rugat-o sa i-l pastreze pana de ziua lui.

Ni s-a rupt sufletul ca nu am avut bani sa i-l luam, si il mai vrea si pe Woody din Povestea Jucariilor.

Miere, la tine am vazut toata colectia din Cars, te-a costat mult, aici costa enorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Masinutele pe care le are Aidan sunt mititele, de fapt are si mai mari si mai mici, nu sunt chiar scumpe...

Nu va zic cate masini are in total, cred ca peste 300 de bucati, ma dispera cand le insira pe toate pe jos.

Gasesti si la 30 de doalri si la 5 dolari pe Mater, uite asta e 4 dolari
http://www.amazon.com/Disney-Pixar-CARS-Movie-Mater/dp/B0050RQOQM/ref=pd_sim_t_2

Nu poti sa-l cumperi de pe amazon? nu livreaza in Romania? Eu ti-as cumpara-o si ti-as trimite-o de aici, dar cred ca costa transportul mult mai mult decat masina si mi-e ca nu ajunge.

Vai ce mila mi-e de Vladut, chiar asa de mult costa masinuta aia, cat e de mare?




Baby gator

Mergi la inceput