Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Tb sa va zic de puiul meu mare, ca fara sa-mi dau seama intelege valoarea banilor. Ieri a facut prima "cumparatura" . Cand l-am luat de la gradi, aveau acolo de vanzare carti de colorat si DVD cu Chuggington. I-am dat banutii si s-a dus singur sa cumpere de la educatoare. Eu mereu ii spuneam in magazine ca avem/nu avem bani de diverse lucruri si ca tb sa platim produsele inainte sa le folosim dar credeam ca vorbesc doar asa de..conversatie. Asta e nasol cu copilasi care vorbesc greu(ca al meu) ca stiu atatea si le trec atatea prin capusor, iar parintii nici nu-si dau seama..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Cami, La multi ani, Antoniei!!! sa cresca mare, frumoasa si sanatoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bravo cristi!! mada sa iti pove faza de cand am trimis-o pe iasmi prima data sa cumpere singura din magazin iar eu am asteptat-o afara i-a dat banutii la tanti vanzatoarea, a primit ce a cerut si continua sa astepte acolo eu stau si nu vine fata....deschid usa si o intreb:"ce faci, mami..?? hai ca ai primit si ai platit pt ce ai cerut!" la care domn'soara mea:"mami, dar tanti asta nu imi mai da si banii inapoi!!"


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stiti cumva care este portia zilnica recomandata de carne (in zilele cu carne) la bebei???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, ce tare, poate fata astepta rest

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

culc juniorul si revin ....la o barfa

inca o intrebare cat calciu vi sa recomandat la bebei?? de 2 sau de 3 ori 5 ml/zi??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

culc juniorul si revin ....la o barfa

inca o intrebare cat calciu vi sa recomandat la bebei?? de 2 sau de 3 ori 5 ml/zi??


mamica implinita cu 2 comori !!



5 ml/zi, 10 zile pe luna, Calciu gluconic

La carne nu cred ca la varsta asta mai este o cantitate exacta. Cred ca este in fuctie de preferintele si apetitul fiecarui copilas Eu nu am cantarit niciodata cant de carne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada doar o data pe zi?? mie mi-a spus de 2 ori pe zi 5 ml iar pe prospect scria ceva de 3 ori pe zi. oare daca le-am dat cate 5 ml/zi de 2-3 ori pe zi sa scurtez nr de zile (in loc de 10 sa fac 5) ca am dat dublu cantitatii.??
intreb de cantitatea de carne pt ca eu de multe ori ii combin papica cu carnita de vita/peste/curcan de la borcanas. iar borcanasul de carne de pui si peste are 80 gr. cel de curcan este mai mare. pana acum ii puneam 1/2 din borcanas iar acum ma gandeam daca ar fi cazul sa il pun pe tot.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am reusit sa ii fac cateva pozici lui Lucas inainte de nani


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

Mai este cafeluta si pentru mine ?trebuie sa ma misc rapid pana nu vine piscoata peste taste , ca e pe jos si mestereste la rafturi, asa e programul de dimi, scormoneala pe rafturi si ceva vizite pe dincolo in dormitorul nostru si verificat prizele, stecherele si in special ambipurul de camera trebuie sa fiu cu ochii pe ea ca are o viteza in 4 labe...aoleo, abia o prind cateodata

Va multumim de laudele pentru piscoata bineinteles ca e frumoasa, ca fiecare copilas de pe aici , ca doar sunt ai nostri nu ? sincer acum, sa stiti ca eu o vad draguta si simpatica si dulce, dar nu extraordinar de frumoasa, are trasaturi frumusele dar nu e rupta din luna sunt cu capu` sau cu pluta ? eu chiar vorbesc serios o iubesc de numai pot si e simpatica si dulce cand face fel de fel de prostioare si mutrite dar nu e de pus sa joace in reclame nu ca toti copilasii care-s prin reclame sunt si frumosi hai ca m-am intins, inchei aici polologhia

Ma trage de izmene si mi-am adus aminte ca nu i-am schimbat pampersul, m-am dus sa-mi fac cafeluta dupa ce a papat tziti si am uitat

revin

Mergi la inceput